Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Midas M32 Dijital Konsol
Midas M32 Dijital Konsol
21.03.2022 12:27

40 giriş kanalı, 32 Midas mikrofon ön yükselteci ve 25 miks veri yolu içeren canlı ve stüdyo kullanımına yönelik M32 dijital konsolu tasarlarken Midas’ın hedefi,  orta boy formatlı bir canlı konsolun neler sunabileceğini tamamen yeniden tanımlamak için, en iyi klasik İngiliz konsol tasarımlarını, gelişmiş modern teknolojiyle birleştirmekti.

Midas endüstriyel tasarım sürecine biraz beklenmedik bir kaynaktan, lüks ve yüksek performanslı otomobil endüstrisinden ilham alarak başladı.

Neden yüksek performanslı arabalar?

Çünkü Aston Martin, Bentley, Rolls Royce ve diğer önde gelen üreticilerdeki tasarım ekipleri, yenilikçi teknolojik gelişmeleri sunarken aynı zamanda değerli markalarının hissini, özünü ve soyut niteliklerini koruma konusunda yetenekliler. Ve özünde, M32 konsolunu oluştururken Midas’ın da karşılaştığı temel zorluk bu.

Bu nedenle, Midas mirasını daha da ileriye taşıyacak, geleceğe dönük bir tasarım yaratmak için Bentley gibi ünlü lüks otomobil üreticileriyle yaptığı çalışmalarla tanınan, önde gelen bir endüstriyel tasarımcı olan Rajesh Kutty’nin yardımına başvurdu.

Kutty, işe Midas konsollarını bu kadar aranan hale getiren, basit, mantıklı düzenden benzersiz kullanılabilirlik ve ergonomiye kadar tüm tasarım öğelerini inceleyerek başladı. Bunlar, dünyanın her yerindeki canlı ses mühendislerinin güvendiği özellikler ve MIDAS mirasının temel unsurları.

Kutty, bu tasarım öğelerini göz önünde bulundurarak modern, yenilikçi, fütürist ve şaşırtıcı derecede zarif olacak bir stil yaratmaya başladı.

Birçok farklı yapı malzemesi test edildi. Sayısız tasarım varyasyonu keşfedildi. Ve sonunda, aerodinamik sanat ile tavizsiz performans arasındaki mükemmel evliliği temsil eden bir stil seçildi. Tasarım aynı zamanda hem ultra modern hem de belirgin bir şekilde klasik.

Konsol tarihinde dönüm noktası

M32 konsola yakından bakıldığında, tarzının kelimenin tam anlamıyla yepyeni olduğu ortaya çıkıyor. Rajesh Kutty’nin otomotivden ilham alan tasarım öğeleri, tanınabilir bir Midas imzasıyla mükemmel bir uyum içinde olup, M32’yi diğer tüm konsollardan ayrı bir yere koyar. Güzel modernize edilmiş ve zarif biçimi, canlı miks deneyiminde tamamen devrim yaratıyor.

Endüstri lideri 192 KHz hassasiyet

Çığır açan M32 konsol, efsanevi Midas ses kalitesini gelişmiş dijital teknoloji, geleceğe hazır gezer noktalı (floating point) ses motoru, son derece düşük gecikmeli tasarım ve endüstri lideri 192 KHz ADC ve DAC dönüştürücülerle birleştirerek, devrim niteliğinde bir orta boy canlı konsol oluşturuyor.

M32, size gerçekten lüks bir miks deneyimi sunan ultra şık bir tarza sahip. Üst düzey üretim malzemeleri arasında emsalsiz dayanıklılık ve güç sağlayan karbon fiberin yanı sıra, benzer konsollardan önemli ölçüde daha düşük ağırlıkta.

M32, ödüllü Midas PRO Series mikrofon ön yükselteçlerinden ve diğer önemli konsollarınkinin üç katı olan 1 milyon kez kullanım yaşam döngüsü olarak derecelendirilen özel tasarım Midas PRO motorlu fader’lerden yararlanıyor.  

Midas M32, canlı miks için çıtayı tamamen yükselten, geleceğe dönük bir konsol.


Ürün M32 Dijital Konsol
Marka MIdas
Firma Asimetrik
Telefon 0212 212 80 75
Web www.asimetrik.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi