Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Arvato Systems Bulut Tabanlı Vidispine Uzaktan Kurgu Çözümü Technology and Engineering Emmy Ödülü Aldı
Arvato Systems Bulut Tabanlı Vidispine Uzaktan Kurgu Çözümü Technology and Engineering Emmy Ödülü Aldı
28.03.2022 13:32

Arvato Systems’in medya ve sektör için ölçeklenebilir çözümler sunan markası Vidispine, Ulusal Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden (National Academy of Television Arts and Sciences - NATAS) prestijli 2022 Emmy Teknoloji ve Mühendislik Ödülü’nü aldığını duyurdu.

Ödüller, ya mevcut yöntemler üzerinde çok geniş kapsamlı bir iyileştirmeyi temsil eden ya da doğası gereği televizyonu önemli ölçüde etkileyecek kadar yenilikçi olan mühendislik teknolojilerinde yer alan gelişmeleri ve/veya standardizasyonları onurlandırıyor. Komite, bu yılki 73. ödüllerde Arvato Systems’in bulut özellikli uzaktan kurgu konusunda öncü Vidispine çözümünü takdire değer buldu.

Arvato Systems Vidispine portföyünün Ürün Yönetimi Başkanı Karsten Schragmann şu yorumu yaptı: “Bu ödülü almak bir onur. Bizim için bu, Arvato Systems Vidispine ekibinin medya kuruluşları için etkin maliyetli, bulut destekli uzaktan prodüksiyon ve kurguyu destekleyen öncü görüntü akış teknolojisine olan sorumluluğunun ve uzmanlığının altını çiziyor. Bu ödülü, bunu mümkün kılan ekiple, bizi ve teknolojimizi sonuna kadar destekleyen müşterilerimizle paylaşmak istiyoruz.

Uzaktan post prodüksiyon araçlarının, yaratıcı alanda kullanıcılar tarafından ihtiyaç duyulan ve beklenen bulut tabanlı iş akışlarını ve araçlarını içerecek şekilde önemli ölçüde geliştiği bir zamanda, Arvato Systems, Vidispine portföyüyle, bulut özellikli uzaktan prodüksiyon ve kurgu için önemli bir zorluk olan içeriğe hızlı erişimi kolaylaştırmak için görüntü akış teknolojisinin sağlanmasında erken bir öncü rol oynuyor.

Bu senaryodaki maliyet etkenleri, patentli formatlara ve/veya bellek depolarına yapılan pahalı içerik geçişlerine bağlanabilir. Vidispine görüntü akış teknolojisi, müşterilerin gereksiz dosya çevrimleri veya aktarımları olmadan, bulut özellikli bir prodüksiyon iş akışında çalışmalarına olanak tanır. Nesne bellek depolarından proxy medyası için fiili standart olan yüksek kaliteli H.264 dosyalarının güvenli MPEG-Dash akışına izin verir ve “bulut”u salt bir depolama ve bilgi işlem altyapısından bir post prodüksiyon tesisine etkin bir şekilde dönüştürür. Kare hassasiyetinde kusursuz oynatmadan, büyüyen dosya desteğine, görüntü ve ses efektleri dahil olmak üzere karmaşık EDL’leri (kurgu karar listeleri) oynatmaya kadar profesyonel prodüksiyon iş akışları için gereken tüm özelliklere sahip. Görüntü akış teknolojisi esnekliği ölçeklendirir ve paralel olarak sınırsız sayıda kullanıcıya aynı anda hizmet verebilir.

Arvato Systems Vidispine Başkan Yardımcısı Nicolas Ley şu yorumu yaptı: “Eğlenceden endüstriye video her yerde; her zamankinden daha fazla insan, temel platformlara yoğun talep getiren görüntü içerikleri yaratıyor. Ham içeriği hızlı bir şekilde ilgi çekici hikâyelere dönüştürmesi gereken müşterilerimiz için, nerede olurlarsa olsunlar bunu destekleyen teknolojiye kolay erişim çok önemli. Bu nedenle yaklaşımımız, değer katmak için ihtiyaç duydukları kusursuz iş akışlarını düzenlemeye ve entegre etmeye odaklanıyor.

Arvato Systems ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.