Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dünyanın NDI |HX 3 Sunan İlk PTZ Kamerası NewTek PTZ3
Dünyanın NDI |HX 3 Sunan İlk PTZ Kamerası NewTek PTZ3
25.07.2022 10:24

IP tabanlı görüntü teknolojisinde lider firmalardan birisi ve Vizrt Group’un bir parçası olan NewTek, NewTek NDI|HX PTZ3 kamerasını piyasaya sürerek yenilikçiliğe olan bağlılığını ortaya koyuyor. Gelişmiş esneklik ve sadelik sunan PTZ3, NDI standardının en son geliştirilmiş hali olan NDI |HX 3 kullanan piyasadaki ilk kamera. Kullanıcılar, var olan bant genişliğinin küçük bir kısmını kullanarak daha düşük gecikme süresiyle daha iyi video için bir opsiyon olarak NDI |HX 3’ü seçebilirler. Ayrıca PTZ3’e özgü olan profesyonel düzeyde ses bağlantısı, her yerde PTZ kameralarda ses kalitesinin çıtasını yükseltiyor.

PTZ3, ağa yüksek kaliteli, yüksek tanımlı video ve NDI’ı destekleyen binlerce uygulamadan herhangi biriyle birlikte uyumlu çalışabilirlik sağlayan, uygun fiyatlı, IP tabanlı bir pan-tilt-zoom bir kamerası. PTZ3, tek kablo bağlantısıyla, video profesyonelleri, teknoloji yöneticileri ve A/V sistem entegratörleri dahil kendi herkesin ağlarını kullanarak prodüksiyonlarını genişletmenin, büyütmenin ve geliştirmenin yeni yollarını keşfetmesine olanak tanırken, aynı zamanda Ethernet üzerinden güç (PoE) kullanarak entegrasyon ve kurulumu kolaylaştırır.

Daha iyi NDI

NewTek, dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen IP prodüksiyon protokolü olan devrim niteliğindeki NDI teknolojisini kullanan bir PTZ kamera sunan ilk üretici oldu. NDI cihazları ağda otomatik olarak görünür ve herhangi bir iş akışına kolayca entegre edilebilir. NewTek, NDI ekibiyle yakın bir şekilde çalışmaya devam ederek, sıfırdan PTZ3’ü geliştirmeyi başardı ve bir kez daha kalıpları kırdı. NDI |HX 3 entegrasyonu ile; PTZ3, NDI kullanıcılarının talep ettiği görsel olarak kayıpsız standartları korurken, düşük bant genişliği ile düşük gecikmeli iletim sağlama seçeneği sunar.

Daha iyi ses

NewTek PTZ3, nominal hat seviyesi (line level) mini jakına ek olarak profesyonel bir mini-XLR mikrofon giriş bağlantısı sunarak ses bağlantısını zenginleştirir. Doğrudan kameradan NDI ağına temiz, dengeli ses ileten kamera sayesinde müşteriler ve entegratörler, seslerin aslına en sadık halde kaldığından emin olabilirler. Ayrıca, NDI ağına girdikten sonra, PTZ3 kameranın sesi yönlendirilebilir, miks yapılabilir, zenginleştirilebilir ve benzeri görülmemiş düzeyde yaratıcı esneklik sağlayan binlerce cihaza ve yazılıma dağıtılabilir.

Daha iyi bağlantı

Piyasadaki başka hiçbir kamera güç ve bağlantı için tek bir kabloyla, bu düzeyde sadelik ve denetim sunmaz; uzun kablolara, karmaşık kurulumlara ve bakım için yönetim süresine olan ihtiyacı ve bunların giderek artan maliyetini ortadan kaldırır. NewTek PTZ3, 1080/60p çözünürlüğe kadar HD video, ses, PTZ ön ayarları, kontrol, tally ve PoE için tek bir Ethernet kablosuyla herhangi bir iş akışının içerisine eklenebilir. Kullanıcılar, NDI aracılığıyla herhangi bir cihazdan kamerayı uzaktan kumanda edebilirler. NDI Studio Monitor ile bir araya getirildiğinde, kullanıcılar kamerayı oyun denetleyicileri dahil olmak üzere yaygın olarak bulunan kontrol cihazları aracılığıyla çalıştırabilir ve böylece kamera kontrol sistemlerine giriş maliyetini düşürebilirler.

Sadelik ve esneklik yalnızca NewTek’in PTZ3 kamerasındaki sayısız yeni özellikte sergilenmekle kalmıyor, aynı zamanda en son model tavan ve duvar montaj parçaları ile birlikte teslim ediliyor ve kameranın kullanılacağı stüdyo, sınıf, hastane, kurumsal toplantı salonu veya canlı etkinlik mekânı gibi yerlere daha iyi uyum sağlaması için siyah ve beyaz renklerde mevcut.

NewTek ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.