Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > LiveU Portatif Yayın Çözümü LU300S ile Artık 5G Üzerinden 4K 10 Bit HDR Görüntü Kalitesi Sunuyor
LiveU Portatif Yayın Çözümü LU300S ile Artık 5G Üzerinden 4K 10 Bit HDR Görüntü Kalitesi Sunuyor
24.05.2022 18:39

Canlı görüntü akışı (streaming) ve uzaktan prodüksiyon çözümleri konularında lider isimlerden birisi olan LiveU, hareket halindeyken dinamik canlı yayın için yeni gerçek 5G kompakt video yayın çözümü LU300S’i sunarak, yapımcıların hiçbir küresel veya yerel olayı kaçırmamalarını sağlıyor. En yeni birleşik bağlantılı (bonded) kodlama teknolojisine sahip LU300S, üstün bir görüntüleme deneyimi için 5G ağlar üzerinden 4K 10-bit HDR’ye kadar yüksek kaliteli görüntüleri güvenilir bir şekilde iletirken, prodüksiyon maliyetlerini düşük tutar.

Hızlı çalışmayı gerektiren prodüksiyon endüstrisinde, canlı etkinlikleri yayınlarken güvenilirlik ve esneklik çok önemli. LiveU’nun kanıtlanmış LRT (LiveU Reliable Transport) teknolojisine dayanan ünite, dört adet 5G/4G hücresel bağlantı, WiFi ve LAN dahil olmak üzere altı adede kadar IP bağlantısını destekleyerek yayın kalitesinde görüntü akışları sunar ve zayıf hücresel kapsama alanlarında bile güvenilirlik sağlar. LU300S’nin küçük boyutu ve sadece 900 gram ağırlığı, kolay kullanımı ve taşıma seçenekleri (kameraya montaj, çapraz omuz çantası ve kemer çantası) sayesinde, yapımcılar kaynakları konusunda esnek davranabilir ve saha ekiplerini olay öyküleri ve her açıdan mümkün olan en iyi çekimleri elde etme üzerinde yoğunlaşmaları için serbest bırakabilir. Ünite basit bir kurulumla, uygun maliyetli bir uzaktan prodüksiyon (REMI) iş akışının parçası olarak hem prodüksiyon denetim merkezinin rahatlığında uzaktan, hem de ünitenin sezgisel arayüzü aracılığıyla saha ekipleri tarafından yerel olarak yönetilebilir. Yüksek yoğunluklu ortamlar için tasarlanan LU300S, canlı yayın yapmak için gereken her şeyi içeren, sağlam bir tasarıma sahip.

LiveU CEO’su ve Kurucu Ortağı Samuel Wasserman, “LiveU bir kez daha küçük boyutlu bir yayın çözümüne teknolojik yenilik getiriyor. LU300’ün esnekliği sayesinde, müşterilerin çok çeşitli sporlar, eğlence ve diğer canlı etkinlikler için izleyici katılımını nasıl artırdığını gördük. Bu yepyeni ürün, 5G, 4K 10-bit HDR görüntü kalitesindeki ve daha da yüksek seviyeli prodüksiyonlar için HEVC kodlamasındaki en son gelişmeleri kapsıyor. Dahili 5G desteği sağlayan LU300S, en yüksek bant genişliği ve ultra düşük gecikme sunuyor. Sektörün en popüler saha ünitesi olan LU300, motor sporları ve havadan yangınla mücadele hizmetleri gibi dünya çapındaki aşırı koşullarda kullanım durumlarında kendisini çoktan kanıtladı ve LU300S ile ortaya çıkan inanılmaz yeni fırsatları görmekten heyecan duyuyoruz.

LiveU’nun buluta geçişini destekleyen LU300S, bir bulut prodüksiyon ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Kullanıcılar, sahada LU300S ile canlı görüntü akışlarını güvenilir bir şekilde yakalayabilir ve bu sinyalleri LiveU’nun Matrix IP yönetim ve dağıtım çözümüne iletebilir.

Daha zengin görüntü ve ses prodüksiyonlarına olanak tanıyan LU300S, optimum renk derinliği ve zenginliği ile sekiz adede kadar ses kanalı için 12G-SDI veya HDMI üzerinden 4Kp60’a kadar 10-bit HDR iletimi sunar. Çift SIM desteği ile ünite, hareket halindeyken haber toplamak için kolayca hibrid bir yerel (local)/dolaşım (roaming) ünitesine dönüşür.

LiveU’nun LU300S de dahil olmak üzere uçtan uca bulut tabanlı çözümleri geçen ay Las Vegas’taki NAB Fuarında sergilendi.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.