Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ulsan Munsu Futbol Stadyumu, HARMAN Professional Çözümleriyle Taraftar Deneyimini Modernleştirdi
Ulsan Munsu Futbol Stadyumu, HARMAN Professional Çözümleriyle Taraftar Deneyimini Modernleştirdi
21.06.2022 16:23

TechDataPS Co. Ltd., Ulsan Munsu Futbol Stadyumu’nu en son ses sistemi teknolojisiyle donatmak için bir dizi dinamik HARMAN Professional ses çözümü seçti ve kurdu.

TechDataPS Co. Ltd. sözcüsü, müşterinin stadyumun 20 yıllık ses sisteminin kapsamlı bir şekilde yenilenmesini talep ettiğini, ancak mekânın benzersiz yapısının kurulum ekibine sınırlı yerleştirme seçenekleri bıraktığını bildirdi. Bu zorlukların üstesinden gelmeyi hedefleyen kurulum ekibi, stadyumdaki her koltukta net çıkış ve eşit dağılımlı ses kapsama için çok yönlü ve sezgisel JBL Professional, Crown, BSS ve Soundcraft ses çözümlerini seçti.

Kurulum ekibi, çok sayıda yerleştirme seçeneği için kapsamlı montaj aksesuarları seti ve yenilikçi otomatik kilitleme tertibatı mekanizması sayesinde sistemin ana çözümü olarak JBL VTX A8 hoparlör grupları (line array) uyguladı. Ek olarak, IP55 sınıfı dayanıklı JBL AWC129 ve VLA-C2100 hoparlörler, sırasıyla birinci kat ve üst katlarda sesi ve kapsama alanını güçlendiriyor. Crown DCi 4|1250N ve DCi 4|1250DA yükselteçler ikinci ve üçüncü katlar için verimli güç sunarken, DCi 2|600N ve DCi 4|600N modelleri aynı şeyi zemin kat için yapıyor.

Merkezi kontrol alanı için, Crown I-Tech 4x3500HD yükselteç tarafından desteklenen JBL 308P MKII monitör ve Vi Stagebox’lar ile Soundcraft Vi2000 ses mikserleri, tutarlı, stüdyo kalitesinde ses için sezgisel kontroller ve miks araçları sunuyor. Son olarak, BSS BLU-100 ve BLU-DAN sinyal işlemcileri, tüm stadyumda düşük gecikmeli, tepkisel ve duyarlı ses sağlıyor.

HARMAN Professional ürünleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin Elektronik’i arayabilirsiniz.