Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TV5MONDE Harmonic VOS360 Bulut Akışı ile Küresel Erişimini Genişletiyor
TV5MONDE Harmonic VOS360 Bulut Akışı ile Küresel Erişimini Genişletiyor
21.06.2022 14:57

Harmonic, önde gelen Fransızca eğlence sağlayıcısı TV5MONDE’nin, Harmonic’in VOS360 bulut yazılım hizmeti (SaaS) platformuyla kanallarını milyonlarca haneye aktardığını duyurdu.

TV5MONDE Ağ Operasyon Merkezi (NOC) ve Dağıtım Müdürü Sebastien Bogaert şunları söyledi: “Dünyanın önde gelen Fransızca içerik sağlayıcılarından birisi olarak, tüm ekranlarda var olmak bizim için önemli. Kapsamlı görüntü akış uzmanlıklarına ve dünya çapındaki sayısız başarılı bulut kurulumlarına dayanarak, teknoloji ortağımız olarak Harmonic’i seçtik. Harmonic’in bulut akış çözümü, dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaşmamız için çok önemli olan benzersiz verimlilik ve esnekliği sağlıyor.

Harmonic’in VOS360 yazılım hizmeti, medya işleme ve dağıtım zincirinin tüm aşamalarını düzenler. VOS360 platformunda DVB-TTML altyazı standardı (ETSI EN 303 560) desteği, TV5MONDE’nin 14 farklı dilde kanalları izleyicilere aktarmasına olanak tanırken, Fransızca, işitme engelliler için Fransızca, İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca, Felemenkçe, Rumence, İspanyolca, Vietnamca, Korece, Japonca, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince dahil Latin ve Latin olmayan alfabeler için en yüksek düzeyde karşılıklı altyazı çalışma uyumluluğu sağlar.  VOS360 platformu, tüketicilere doğrudan akışa ek olarak, TV5MONDE’nin içeriğini dünya çapındaki bağlı kuruluşlara da ulaştırarak, erişimini daha da genişletiyor.

Harmonic Asya-Pasifik (APAC) ve Avrupa-Orta Doğu-Afrika (EMEA) Satış ve Video Hizmetleri Başkan Yardımcısı Tony Berthaud bir açıklama yaptı: “TV5MONDE’nin Fransızca konuşulan kültürü dünya çapında çeşitli izleyici kitlelerine ulaştırmasına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Esneklik, VOS360 platformunun merkezinde yer alır. SaaS platformumuzla TV5MONDE, farklı kanal çeşitlerini kolayca yönetebilir ve çeşitli coğrafi konumlara dağıtabilir, böylece izleyicilere daha kişisel bir düzeyde ulaşabilir.

Harmonic ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 343 13 68 numaralı telefonu arayabilir veya www.baranbilisim.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.