Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys Sinematik Sanal Prodüksiyon Çözümleri Cine Gear 2022 Fuarında
Mo-Sys Sinematik Sanal Prodüksiyon Çözümleri Cine Gear 2022 Fuarında
21.06.2022 16:17

Televizyon yayını ve sinema için sanal prodüksiyon, uzaktan prodüksiyon ve robotik görüntü çekim çözümlerinde dünya liderlerinden birisi olan Mo-Sys Engineering, fuarda yeşil ekran ve LED volume setleri için eksiksiz çözümler sunduğunu gösterdi. Standın ziyaretçileri, Mo-Sys’in Cinematic XR sette gerçek zamanlı sanal prodüksiyon için ödüllü ve eksiksiz VP Pro XR çözümünü, kusursuz hareket ve üstün görüntü sabitleme sağlayan yeni nesil G30 jiroskopla stabilize edilmiş uzaktan kumanda kafasıyla birlikte çalışırken gördüler. 

Mo-Sys ayrıca bir yuvarlak masa toplantısında sanal prodüksiyondaki en son gelişmeleri konuşmak için Adorama’ya katıldı. Bir mini LED duvar kurulumu kullanan Mo-Sys, sürükleyici ve sarmalayan Cinematic XR Focus özelliğinin birinci kamera asistanlarının (focus puller) odağı LED duvarın fiziksel düzleminin ötesinde, ön plandaki gerçek nesnelerden sahnenin derinliklerindeki sanal nesnelere (veya gerekirse tam tersine) sorunsuz bir şekilde çekmesini nasıl sağladığını gösterdi.  Mo-Sys VP Pro XR, sinematik sanal prodüksiyon için çok yönlü bir güncel çözüm. 

Sistem Unreal Engine ile bütünleşik ve yeşil/mavi ekran stüdyoları veya LED hacimleri kullanılan hem canlı hem de kayıtlı çalışılan iş akışlarını destekler. Konu üzerinde çalışan uzmanların ek lens verilerine (F-stop, T-stop ve deklanşör açısı) erişimi olduğundan, VFX birleştirme çok daha kolay hale getirildi. Mo-Sys G30, 45 derecelik kompakt bir kasa içinde teslim edilir ve hassas hareket ve sabitleme için neredeyse her türlü yayın veya dijital sinema kamera donanımlarını desteklemesine olanak tanır.

Mo-Sys CEO’su Michael Geissler şunları söyledi: “Sanal prodüksiyon teknolojisinin öncüleri olarak, görüntü yönetmenlerine ve yayıncılara yüksek kaliteli, sarmalayan içerik oluşturmanın yenilikçi yollarını sunma konusunda tutkuluyuz. Eğitim de içerebilen eksiksiz sanal prodüksiyon (VP) çözümlerimizle, sanal prodüksiyona geçişi karmaşık bir süreç haline getirmeden, en son teknolojiyi müşterilerin parmaklarının ucuna getiriyoruz; kısacası onlara yaratıcılıklarını tam olarak ifade etme özgürlüğü veriyoruz.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.