Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Apace Anahtar Teslim İş Akışı ve MAM Çözümü, HSN Medya Prodüksiyon Çalışma Gruplarının Verimliliğini Artırıyor
Apace Anahtar Teslim İş Akışı ve MAM Çözümü, HSN Medya Prodüksiyon Çalışma Gruplarının Verimliliğini Artırıyor
23.07.2022 12:23

Home Shopping Network (HSN), hızlı tempolu TV tabanlı bir alışveriş kanalı olarak, ürün iletişimini ve reklamlarını düzene koymak için gelişmiş bir medya prodüksiyon iş akışına ihtiyaç duyuyordu. Hedef, mevcut HSN prodüksiyon iş akışlarını kesintiye uğratmadan mümkün olan en hızlı zamanda devreye alınacak, ideal olarak tek firmadan, mümkün olan en iyi Medya Varlık Yönetimi (Media Asset Management) ve İş Akışı Otomasyonu (Workflow Automation) sistemini bulmaktı. İyi bir medya iletişim şirketi olarak HSN, TV’de reklamı yapılan binlerce ürünün normal program görünümlü uzun tanıtımlarını (infomercial) inceler ve işler. Devam eden çalışmalarını kesintiye uğratmadan çok daha verimli olmak için, mevcut kurulumlarında akıllı bir iş akışı kurmaları gerekiyordu. HSN firmasının Adobe Creative Cloud ürün gruplarına yaptığı yatırım, araştırmalarını Adobe ürünlerinin yapımlarını düzene sokmak için en iyi entegre çözümü belirlemeye odakladı.

Neden Apace?

Çok titiz bir durum tespiti ve araştırma sürecinden sonra HSN, aşağıdaki nedenlerle Apace’nin Media Gateway cihazını seçti:

  • Kutudan çıktığı gibi çalışan ve özelleştirme olmadan ihtiyaç duyulanı sunan ve mevcut ortak paylaşımlı depolamalarını yönetmek için Media Gateway cihazı olarak çalışan bir çözüm.
  • QoS ve medya verileriyle sezgisel etkileşim sunan kolay iş akışına, iş akışı otomasyonlu ölçeklenebilir MAM.
  • Premiere Pro CC ve After Effects gibi Adobe Creative Cloud ürün paketi ile Panel düzeyinde entegrasyon.
  • Mevcut üçüncü taraf veri depolama altyapılarına bağlanmak için minimum entegrasyon çabaları.
  • MAM’in çeşitli kamera formatları desteği (Canon C300/XF305, Sony XDCam, vb.)
  • Adobe Premiere Pro ve After Effects ile kolaylaştırılan proxy kurgu.
  • Active Directory ile sorunsuz entegrasyon.
  • İsteğe göre özelleştirilebilir.

Çözüm – Apace Media Gateway 

Apace’nin Media Gateway cihazı, doğrudan HSN’nin mevcut ve sürekli genişleyen üçüncü taraf prodüksiyon veri deposuna bağlanan bellek yönetimi, medya varlık yönetimi ve iş akışı otomasyonundan oluşan üç katmanlı bir yapıyı bir araya paketler. Diğer MAM çözümlerinden farklı olarak, Apace’nin akıllı veri depolama yönetimi katmanları, depoya erişimde herhangi bir darboğaz olmadan trafik yönlendirmesini sağlar, medya varlık yönetimi akıllı ve ölçeklenebilir arama sunar ve iş akışı yönetimi eksiksiz iş akışı otomasyonu sunar. “Hepsi bir arada” çözüm sunan bir cihaz. 

TVSS HSN Post Prodüksiyon Direktörü Bob Collom şöyle konuştu: “Apace, Adobe CC iş akışlarımızı desteklemek için ihtiyaçlarımızı karşılamaya hazır bir çözüm sunuyor ve tesisimizde otomatikleştirilmiş iş akışlarından yararlanmaya devam ediyoruz.

Apace ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.