Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Vocas FCR-15 Advance ve FCR-15 Basic Set Kamera Omuzluğu Kitleri
Vocas FCR-15 Advance ve FCR-15 Basic Set Kamera Omuzluğu Kitleri
22.09.2022 12:19

Vocas FCR-15 Serisi Advance ve Basic Kitler, profesyonel çekimlerde kameramanlara kamera omuz desteği vermek amacıyla dizayn edilmiş setler olması ile birlikte, farklı fiziksel özelliklerde DSLR, kompakt kamera ve kompakt sinema kameralarının kullanımında, kameramanlara çeşitli taşıma şekilleri ve hareket özgürlüğü imkanı yaratan; monitör, kayıtçı gibi ek çekim destek ürünlerinin de üzerine monte edilmesine imkan verebilen bir yapı içerir. 

Her iki kit içeriğinde, FCR-15 (0350-3000) hareketli kamera destek aparatı ve omuzluğu, 15mm.çaplı taşıma borusu tutucu aparatı (0390-0006) ve deri kaplı sağ ve sol taşıma kollarından (0390-0002) oluşan setlere, “Advance” paketinde ek olarak elde serbest kullanım opsiyonu olan, hareketli üst tutma/taşıma aparatı (0350-3010) ilave edilmiştir. 

Kullanım Özellikleri :

FCR-15, ARCA dengeleme sistemine sahip ve çok çeşitli omuz montaj konumları sunan son derece esnek bir omuz pedine sahip, 15 mm yüksekliği ayarlanabilir bir kamera teçhizatıdır. Teçhizatın üst kısmı, kamera kurulumunuz için hızlı serbest bırakma kaydırma ve dengeleme seçenekleri sunan bir ARCA kamera kırlangıç plakası ile donatılmıştır. ARCA kamera kırlangıçplakası, teçhizatın önünden veya üstünden içeri kayar.

Sağ arka uçta, omuz yastığı, dikey 19 mm’lik bir boruya bir genişletici aracılığıyla teçhizata takılır. Uzatıcının hızlı kilitleme kolu, omuz pedini birçok farklı konuma hızlı bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Örneğin, omuz yastığı, rahat bir omuz kurulumu için doğrudan teçhizatın altında veya kompakt bir göğüs desteği kurulumunda kullanılabilir. Ayrıca, omuz yastığının açısı da ayarlanırken omuz yastığının konumu yaklaşık 100mm. daha geriye ayarlanabilir.

Hızlı kilitleme kolu ayrıca omuz pedini çıkarmanıza ve omuz pedini teçhizata ofset pozisyonda takmanıza imkan vererek, omuz teçhizatınızı ofset bir omuz teçhizatına dönüştürür. Omuz yastığının konumlandırılmasındaki çeşitlilik, bu donanımı herhangi bir DSLR kamera, kompakt kamera ve kompakt sinema kameralarıyla uyumlu hale getiren benzersiz bir özelliktir.

FCR-15 Basic Kit

FCR-15 Advance Kit

Yukarıdaki kurulumlardan herhangi birinin kullanımında, kameraların ön vizörlerini ve LCD ekranlarını ve kameranın arkasındaki LCD ekranları ve vizörleri kullanmak için mükemmel bir yapı sağlanabilir. Hızlı kilitleme kolu, teçhizatınızı bir saniyede genişletmenizi ve daraltmanızı sağlar ve teçhizatınızı küçük kamera çantalarına yerleştirmeyi son derece kolaylaşır.

FCR-15’in yüksekliği ayarlanabilen ön rayları, bataryalı veya bataryasız, video kameraları ve kompakt sinema kameraları ile hemen hemen tüm kamera DSLR kameralarıyla uyumluluk sağlar. Plakanın alt kısmında, her türlü tripod plakasını monte etmek için birkaç 1/4’’ ve 3/8’’ diş deliği bulunur.

Kite isteğe bağlı olarak 15 mm kenetleme bloğu (0350-2010) teçhizatın arkasına monte edilebilir, bu da batarya, kayıt cihazı, monitör veya karşı dengeleme ağırlığı gibi herhangi bir 15 mm ray aksesuarını kameranın arkasına monte etme imkanı sunar.

Advance setinde yer alan üst tutamak, FCR-15’in 19 mm’lik ofset dikey borusuna takılır ve bu, tutamağın konumunu sola ve sağa ayarlamanıza olanak tanır. Üst tutamak, bir alt braket ve ergonomik tasarımlı bir tutamak braketi olmak üzere iki parçadan oluştuğu için, tutma yerinin yüksekliği ve uzunluğu kolayca ayarlanabilir.

Alt brakete entegre edilmiş altıgen bir anahtar, üst kolu kolay ve hızlı bir şekilde kapatma imkanı sunar. Üst tutamaç birden fazla 1/4” ve 3/8” diş deliği, iki adet hot-shoe bağlantısı ve 15 mm entegre vizör adaptörü sunar. Vizör adaptörü, Vocas NATO ray çözümlerinden herhangi biri aracılığıyla herhangi bir vizörü veya LCD ekranı üstten monte etmenizi sağlar.

Üzeri deri kaplı sağlı, sollu tutma kolu seti, omuz destekli kullanımda hoş, sağlam ve rahat bir tutuş imkanı sunar.

Vocas FCR-15 setlerine Türkiye Tek Yetkili Distribütörü ve Satıcısı olan İdeaPro‘nun e-ticaret sayfası olan www.ideapro.com.tr/magaza linkinden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.  


Ürün FCR-15 Advance ve FCR-15 Basic Set Kamera Omuzluğu Kitleri
Marka Vocas
Firma İdeaPro
Telefon 0312 438 68 18
Web www.ideapro.com.tr