Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Tascam CD-RW900SX Profesyonel Ses CD Kaydedici
Tascam CD-RW900SX Profesyonel Ses CD Kaydedici
22.09.2022 12:41

CD-RW900SX, CD-RW900MKII’nin yerini alan profesyonel bir CD kaydedici ve oynatıcı. Yuvadan yüklemeli optik sürücü, en zorlu kurulumlarda yıllarca güvenilir çalışma sağlar. Bu CD sürücüsü, parça işaretleri belirlenirken aralıksız kayıt yapılmasına olanak tanır; bu özellik, piyasada yaygın satılan PC optik sürücüleriyle mümkün olmayan bir şey. 20 Hz ila 20 KHz ± 0,8 dB frekans tepkisi ile temiz, net ses kalitesi amacıyla A-D ve D-A dönüşümü için yüksek performanslı bir kodek çipi var. Otomatik parça oluşturma gibi çeşitli kayıt özellikleri, operatörün sürekli gözetim gerekmeden mükemmel kayıtlar oluşturmasına yardımcı olur.

CD-RW900SX, dengesiz analog giriş/çıkış jaklarının yanı sıra optik ve koaksiyel dijital ses konektörlerine de sahip. Hem sol hem de sağ analog girişlerin ön panelde kendi kazanç kontrolleri var. Ek olarak, dijital giriş, dijital bir kaynaktan optimum kayıt seviyeleri için kontrol edilebilir. Otomatik işaret, otomatik hazırlık, adım kontrolü, açılışta oynatma ve yavaşça sesi yükselterek çalma ve yavaşça alçaltarak durdurma (fade-in/fade-out playback) içeren işlevler sağlanır. Aktarımı opsiyonel bir bilgisayar klavyesi ile kontrol etmek de mümkün.

Kayıt sırasında yeni ses parçaları yaratmanın yolları

CD-RW900SX bir kayıt oturumu sırasında üç otomatik işlev dahil dört seçenek sunuyor.

Digital Direct (DD)

MC veya CD’den dijital olarak kayıt yaparken, bu işlev parça sınırlarını algılar ve kaydı bu noktalarda böler.

Giriş düzeyine göre

Bu işlev, giriş düzeyine göre bir parça işareti oluşturur ve giriş düzeyi belirli bir değerin altına düştüğünde (–24 dB ile –72 dB arası) yeni bir parça başlatır.

Zamana dayalı

Zamana dayalı parça bölme işlemi her 1-10 dakikada bir yapılabilir. Bu yöntem, konferans kayıtları gibi bazı uygulamalarda veya müzik kayıtları gibi bölümler arasında boşluk olmadığında tercih edilir.

Manuel

Ayrıca ses kaydı sırasında RECORD düğmesine basarak manuel olarak yeni bir parça ile başlayabilirsiniz.

Profesyonel kullanım için çok sayıda oynatma seçeneği

Gerçek bir profesyonel CD kaydedici/oynatıcı olarak CD-RW900SX, neredeyse her durum için bir dizi oynatma özelliği sunar. Örneğin, oynatma hızını ve ses perdesini ayrı ayrı veya birlikte değiştirebilmek, bir spor salonunda veya müzik okulunda çok yararlı olabilir. Auto-Cue ve Auto-Ready gibi özellikler, tiyatrolarda olduğu gibi belirli zamanlarda parçaları çalmak gerektiğinde kullanışlı. Ayrıca, güç verildiğinde arka plan müziğini otomatik olarak çalmak için kullanılabilen bir Power-on Playback işlevi de var. Çeşitli tekrar işlevleri (tekli, program, rastgele, A–B), çalma özellikleri setini tamamlar.

CD-RW900SX, bir şok veya titreşim dört saniyeye kadar sürse bile sorunsuz çalma sağlayan bir anti-şok belleğine sahip.

Özellikler

 • Bağımsız L/R analog giriş seviyesi kontrolleri
 • Ayarlanabilir dijital seviye
 • Otomatik (seviyeye göre, zamana göre, dijital doğrudan) veya manuel parça bölme 
 • 1 saniyelik adımlarla 1’den 30 saniyeye kadar ses başlatma ve susturma
 • Dört saniyelik sessizliği kaydetmek için Rec mute işlevi
 • Senkron kayıt
 • Tek seferde kaydedilebilecek parça sayısı kısıtlanabilir 
 • Oynatma özellikleri
 • Pitch kontrol (%0,1 ila %1,0’lik adımlarla ±%16), Key kontrol (±6 yarım ton), Key original işlevi (tuşu değiştirmeden tempoyu değiştirme)
 • Auto Cue, Auto Ready
 • Açılışta çalma (güç açıldığında çalar)
 • Sürekli, tek, rastgele veya programlı (99 şarkıya kadar) oynatma
 • Tümü, tekli veya A-B tekrar oynatma
 • CD-R, CD-R-DA, CD-RW, CD-RW-DA medya desteği

Ürün CD-RW900SX Profesyonel Ses CD Kaydedici
Marka Tascam
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com