Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys MoRail Yüksek Performanslı Motorlu Kamera Rayı
Mo-Sys MoRail Yüksek Performanslı Motorlu Kamera Rayı
24.09.2022 15:59

Sanal yapımlar için hassas kamera takip çözümleri üreten Mo-Sys Engineering, haber odası ortamlarında uygun maliyetli yaratıcı pan-tilt-zoom (PTZ) ve ENG kamera hareketleri sağlayan yeni yüksek performanslı motorlu rayı MoRail’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 

Öncelikle geleneksel stüdyolar, yeşil ekran, LED volume tabanlı yayın uygulamaları ve kurumsal sunumları içerebilen haber odalarında kullanılmak üzere tasarlanan MoRail, 15 kilograma kadar tüm büyük PTZ ve ENG kamera sistemlerini destekler ve normal statik çekimleri kontrollü paralaks (ıraklık açısı) hareketi ile tekrarlanabilir yaratıcı çekimler haline getirir. Elde edilen perspektif değişikliği, PTZ kameraların yalnızca mevcut statik hareketini önemli ölçüde iyileştirir ve prodüktörlerin, pahalı ve karmaşık ray tabanlı dolly sistemlerine yatırım yapmaya gerek kalmadan izleyicileri stüdyoya çeken bir program sırasında doğru hareketler elde etmelerini sağlar.

Mo-Sys CEO’su Michael Geissler şunları söyledi: “MoRail’in piyasaya sürülmesiyle, PTZ kameralarla daha önce mümkün olmayan yeni bir yaratıcılık düzeyinin kapılarını açıyoruz. Prodüksiyon ekipleri artık doğru ve tekrarlanabilir PTZ hareketlerinden ve küçük haber operasyonlarının bile daha sürükleyici ve ilgi çekici içerik oluşturmasına yardımcı olan güzel, pürüzsüz ve izleyiciyi sarıp sarmalayan paralaks hareketinden yararlanabilirler.

MoRail paketinde, pan, tilt, zoom, odak ve irisin yanı sıra ray yüksekliği ve kamera konumunun ayarlanmasına da olanak tanıyan güçlü bir Mo-Sys denetleyicisi bulunur.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.