Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Yamaha RIVAGE PM Dijital Miks Konsolu
Yamaha RIVAGE PM Dijital Miks Konsolu
18.10.2022 20:42

Sanatçılar ve şarkıcılarla çalışan ses mühendislerini tam olarak desteklemek için Yamaha, kalite söz konusu olduğunda kesinlikle hiçbir ödün vermez. Ses, çalışabilirlik ve güvenilirliğin tümü birinci sınıf olmalı ve mühendislerin tamamen sanatçıların ve icracıların mesajlarını iletmelerine yardımcı olmaya konsantre olmalarını sağlayacak şekilde uygulanmalı. RIVAGE PM serisi, teknolojiyi, sanatı ve izleyicileri dünyayı saran dalgalarla birleştirerek, bu ideali en üst düzeyde somutlaştırıyor.

RIVAGE PM10 ve PM7 dijital miks sistemleri şimdiden efsane haline geldi. RIVAGE PM5 ve PM3 konsollarının ve güncellenmiş DSP motorlarının gelmesiyle, RIVAGE PM artık beş konsol, iki DSP motoru, iki I/O raf ünitesi ve iki ağ protokolü içeriyor. Bu bileşenlerden herhangi biri, çok çeşitli uygulama ölçeği ve bütçe gereksinimlerine uyan sistemler oluşturmak için birleştirilebilir.

Beş konsolun tümü, her biri 12 fader’den oluşan üç bölme, dokunmaya duyarlı ekran panelleri ve Yamaha Selected Channel Section kısmı içeren, benzer bir arayüze sahip. Bir RIVAGE PM konsoluna aşina olan mühendisler, kolayca herhangi diğerine geçebilir ve birkaç dakika içinde çalışır duruma gelebilir.

Tüm RIVAGE PM sistem bileşenleri birbirlerine uyumlu ve önceki sistemlerin bileşenleri sonraki sistemlerle birlikte çalışır. Bu, DSP motorlarının yanı sıra I/O rafları için de geçerli, dolayısıyla bunları ayrı olarak çalıştırmanın yanı sıra, örneğin büyük uygulamalar için DSP motorlarını ikiz konfigürasyonlarda birleştirebilirsiniz.

İki bileşenli DSP motoru veya entegre DSP seçenekleri

Sistem ölçeğine ve gereksinimlere bağlı olarak, RIVAGE PM konsolları 288 adede kadar giriş, 72 miks bus ve 36 matris sağlayan DSPRX-EX motoru ya da 120 adede kadar giriş, 48 miks bus ve 24 matris sağlayan DSP-RX motoru ile birlikte kullanılabilir. Her iki model de olağanüstü RIVAGE PM sesi ve kararlılığı sunar. DSP-RX ile başlarsanız ve daha sonra DSPRX-EX’in ekstra yönlendirme özelliğine ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, DSP-RX’i DSPRX-EX özelliklerine yükselten bir DSP Expansion Kit var.

Daha entegre, kompakt bir sisteme ihtiyacınız varsa, RIVAGE PM7, miks ve efektler için doğrudan CSD-R7 dijital miks konsolunda dahili olarak sinyal işleme özelliğine sahip. Minimum bir PM7 sistemi için gereken diğer bileşenler, giriş ve çıkış için bir veya daha fazla I/O rafı ve ağ bağlantısı için özel bir arabirim kartı.

RIVAGE PM7 sisteminin CSD-R7 dijital miks konsolu, RIVAGE PM10 sistemi CS-R10 kontrol yüzeyi ile aynı boyutta ve aynı kontrol düzenine sahip.

Çarpıcı ses ve TWINLANe ile Dante ağ desteği

TWINLANe ağı, aynı anda 400’e kadar ses kanalını taşımak için optik kablo kullanır. RPio622 ve/veya RPio222 I/O aygıt raflarının ve HY256-TL veya HY256-TL-SMF ses arabirim kartlarının kombinasyonları, Yamaha “doğal ses” konseptini yeni zirvelere taşıyan analog giriş katlarına sahip Hybrid Microphone Preamplifier ön yükselteçler aracılığıyla girişe izin verir. Dijital kısımlarda Rupert Neve Designs transformatörünün kusursuz VCM teknolojili modelleri ve olağanüstü müzikalite ve atmosfer sunan SILK sinyal işleme devresi var.

CL ve QL serisi dijital konsollarda ve bir dizi diğer Yamaha profesyonel ses ürünlerinde Audinate Dante ses ağı standart. Dante donanımlı Rio3224-D2 ve Rio1608-D2 I/O rafları ve HY144-D ses arabirim kartı, tam RIVAGE PM serisi kalitesinde doğal ses girişi sağlamak için birleştirilebilir.

Gelişmiş konsol tasarımı: Son derece ince, hafif ve sezgisel

RIVAGE PM5 dijital miks sistemi, eksiksiz RIVAGE PM gücünü ve performansını şaşırtıcı derecede ince olan hafif, sezgisel bir konsolda bir araya getirir. Ses ve özellikler temel olarak PM10 ve PM7 ile aynı, gelişmiş donanım ve yazılım ise yeni bir miks deneyimi sunar. Üçüncü bir ekranın eklenmesi, çok çeşitli mekânlarda taşınması, kurulması ve çalıştırılması daha kolay olan kompakt, önemli ölçüde daha hafif bir konsolda, daha dokunmatik merkezli bir arayüz sunmayı mümkün kıldı.

Kompakt RIVAGE PM konsolu

1.145 milimetreden daha geniş bir alanınız varsa, RIVAGE PM3 buraya sığacaktır. Şimdiye kadarki en kompakt paketteki bu üstün RIVAGE PM gücü, daha küçük mekânlar veya monitör uygulamaları için ideal. RIVAGE PM3, erişimi kolaylaştırmak ve işlemleri hızlandırmak için işlevleri kullanıcı tarafından belirlenebilen 24 adet tuş ile daha basit bir tek ekranlı arayüze sahip. Yine de eksiksiz RIVAGE PM sonik kalitesi, eksiksiz bir özellik seti ve sezgisel uygulamalı miks için 38 fiziksel fader elde edilir.

Büyük ölçekli uygulamalar 

Tüm RIVAGE PM serisi konsollar temelde aynı özellikleri ve yetenekleri sunsa da, bazı uygulamalara en iyi şekilde, çalışma verimliliğini öne çıkaran bir panel düzenine sahip, büyük boy bir konsol daha uygun olur. İşte bu noktada büyük ölçekli uygulamalarda avantaj sağlayabilecek geniş, lüks çalışma alanları ile RIVAGE PM10 ve RIVAGE PM7 öne çıkıyor.


Ürün RIVAGE PM Dijital Miks Konsolu
Marka Yamaha
Firma Prosistem
Telefon 0212 843 28 38
Web www.prosistem.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi