Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys ve Erizos Studios, MOS Yayın Grafikleri Kullanılan LED Sanal Stüdyolar İçin Hibrid bMR Çözümünü Sunuyor
Mo-Sys ve Erizos Studios, MOS Yayın Grafikleri Kullanılan LED Sanal Stüdyolar İçin Hibrid bMR Çözümünü Sunuyor
22.10.2022 14:05

Mo-Sys Engineering, Eylül ayında Amsterdam’daki IBC fuarında bMR (broadcast Mix Reality)  adlı yeni bir ürününü tanıttı. Mo-Sys bMR, bir LED içerik sunucusunu Unreal grafiklerle desteklenen MOS kontrollü bir canlı grafik sistemiyle birleştiren yeni bir ürün kategorisi. Ürün, Unreal tabanlı MOS kontrollü canlı yayın grafikleriyle LED tabanlı bir sanal stüdyoya geçiş yapmak isteyen yayıncılar için tasarlandı ve spor, haber ve güncel olay programlarını hedefliyor.

bMR ürününü geliştirmek için Mo-Sys, canlı yayın grafikleri uzmanı Erizos Studios ile ortaklık kurdu ve Erizos’un yayın grafikleri ve MOS tabanlı haber/spor iş akışlarındaki uzmanlığını, Mo-Sys’in LED sanal stüdyoları ve hassas kamera takibi konusundaki uzmanlığıyla bir araya getirdi.

Yeşil ekran için sanal stüdyo yazılım lisanslarıyla donatılan Mo-Sys bMR, yayıncıların mevcut yeşil ekran sanal stüdyolarından ve yerleşik canlı yayın grafik çözümlerinden bMR’ye geçiş yapmalarını sağlar, ancak önce ya sanal stüdyonun ya da canlı yayın grafiklerinin güncellendiği iki aşamada.

Mo-Sys bMR canlı grafik sistemi, şablonlu veri beslemeli grafikleri görüntülemenin üç yolunu sunar; standart 2D (iki boyutlu) bindirmeli grafikler, bindirmeli 3D grafikler veya 3D ‘sahne içi’ Unreal bileşen grafikleri. Sistem MOS protokolüne uygundur ve yaygın olarak kullanılan Octopus, ENPS veya diğer popüler haber odası bilgisayar sistemleri (NRCS) tarafından kontrol edilebilir. Web tarayıcı teknolojisine dayanır ve tamamen yedekli bir sunucu/istemci mimarisi kullanır. Daha da önemlisi, şirket içi bir çözümdür ve bulut tabanlı değildir.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.