Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony, Stüdyo Kaydı için C-80 Kapasitif Mikrofonunu Sunuyor
Sony, Stüdyo Kaydı için C-80 Kapasitif Mikrofonunu Sunuyor
23.10.2022 21:13

Sony Electronics Pro Audio Bölümü ev stüdyolarına yönelik, vokal/konuşma kaydı, enstrümantal kayıt, vlog kaydı, web yayını ve podcast yayınları için ideal tek yönlü bir kapasitif mikrofon olan C-80’i sunuyor. Bu yeni ürün, Sony’nin sevilen C-800G ve popüler C-100 mikrofonlarının teknolojisini devralarak, yüksek kaliteli sesi daha da erişilebilir hale getiriyor.

C-80 mikrofonun başlıca özellikleri

  • C-100’den türetilen mikrofon kapsülünden ve C-800G’de kullanılan iki parçalı metalik titreşim önleyici gövde yapısından yararlanan C-80, bu iki endüstri standardı modelin ana özelliklerini devam ettiriyor.
  • Çift diyafram konfigürasyonu, mesafeden kaynaklanan (yakınlık etkisi) sonik değişiklikleri bastırır ve vokal kayıt sürecinde daha fazla kararlılık sağlar.
  • C-800G/C-100 için geliştirilen gürültü önleyici “Noise Elimination Construction” mikrofon gövdesi, akustik titreşimini önleyerek düşük gürültü ve net ses sağlar.

C-80’in sonik özellikleri

  • Güçlü ve zengin orta mesafeli ses yakalama, net bir gövdeye ve varlığa sahip bir vokal sesi sağlayarak, diğer enstrümantal seslerle karıştırıldığında bile vokallerin öne çıkmasını sağlar.
  • Gitar tellerinin sesi ve vücudun yankısı gibi bir enstrümanın özelliklerinin gerçekçi şekilde reprodüksiyonu.
  • Doğal ve net ses kaydı, mikrofona yakınken gür düşük frekansları ve gürültüyü bastırarak elde edilir.

Sony Electronics Medya Çözümleri Başkanı John Studdert şöyle konuştu: “C-80, Sony’nin profesyonel ses alanındaki mirasından yararlanarak kullanıcılara üst düzey profesyonel özellikler içeren uygun fiyatlı bir başlangıç modeli sunuyor. Rakipsiz ses kalitesi ve özenli yapısıyla C-80, tüm ses tutkunlarının mikrofon koleksiyonuna katabileceği harika bir üründür ve Sony’nin eksiksiz profesyonel ses teknolojilerini mükemmel bir şekilde tamamlar.