Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Volume.com BeachLife Ranch Festivalini Avantis Konsolla Yayınladı
Volume.com BeachLife Ranch Festivalini Avantis Konsolla Yayınladı
23.10.2022 22:16

Country ve Americana müziğine yoğunlaşan Los Angeles BeachLife Ranch Festival, The Lumineers, Hall and Oates, Brandi Carlile ve Wilco gibi ünlü sanatçılara ev sahipliği yaptı. Four Sixes Speakeasy sahnesindeki performanslar için iki Allen & Heath dijital konsolu kuruldu: İzleyici alanında (FOH) bir Qu Serisi mikser ve çok kanallı kayıt ve Volume.com’un canlı müzik internet akış platformuna yayın için 64 kanallı bir Avantis.

Avantis, bir grup kablonun FOH masasına, diğer grubun monitör kartına gittiği ses sinyali bölücü (split snake) aracılığıyla ses almak için 48 uzak mikrofon ön yükselteci (preamp) sağlayan bir GX4816 sahne kutusu ile eşleştirildi. Konsol ayrıca harici sinyal işleme ve basit çok kanallı kayıta imkân veren 128 kanallı 96kHz Waves modülünü de barındırıyordu., Volume.com Ses Mühendisi ve Program Direktörü Justin Corser “Avantis harikaydı” dedi. “Festivalde dijital konsollarla çalışmakta henüz yeni olan bazı personelimiz vardı ve onları Avantis’e başlatmak gerçekten çok kolaydı. Sanki miksi sizin için konsol yapıyor.

Volume.com gibi internetten görüntü akış hizmetleri için sıkıştırma çok önemli, çünkü kullanıcılar çeşitli cihazlarla izleyip dinlerler. Volume.com Ses Mühendisi ve İş Geliştirme Müdürü Chris Austin, “Avantis Bus Compressor gerçekten çok temizdi” dedi. “Harmonikler ekleyen ön yükselteç modelleri, belirli kanallara renk ve doygunluk eklemek için de gerçekten harikaydı.

Austin ayrıca Avantis’in Virtual Soundcheck fonksiyonunun bir festival senaryosunda ne kadar faydalı olduğuna da dikkat çekti. “Festivallerde, miksinizin ayarları için genellikle yalnızca birkaç dakikanız olur. Virtual Soundcheck’i kullanarak, canlı bir kaynak ile önceden kaydedilmiş bir oturumdan DAW oynatma arasında geçiş yapmak için tek bir tuşa basmak yetiyor. Bu bize bazı şeylere gerçekten ince ayar yapmak ve sıkıştırmayı doğru gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan zamanı verdi.

Allen & Heath ABD Pazarlama Direktörü Jeff Hawley, “Volume, muhteşem canlı ve internet akışlı etkinliklerle çıtayı yükseltmeye devam ediyor” diye ekledi. “Çeşitli yapımlar için Allen & Heath konsollarıyla büyüyüp genişleyen Chris ve ekibini izlemek harikaydı. Bundan sonra nereye gideceklerini görmek için sabırsızlanıyorum!

Austin ve Corser, gelecekte çok daha fazla volume.com görüntü akış etkinliği için Avantis’i kullanmayı planlıyor. Corser, “Çok yönlü bir konsol” dedi. “Her türlü festivalin ana sahnesinde sorunsuz kullanabileceğimi rahatlıkla görebiliyorum. Yeni başlayanlar için gerçekten çok kolay olmakla beraber, aynı zamanda en deneyimli turne mühendislerinin tüm karmaşık işlevlerden faydalanmaları için yeterli derinliğe de sahip.

Allen & Heath ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.