Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DTC Domo Kablosuz HEVC 4K UHD Çözümü CABSAT Fuarında
DTC Domo Kablosuz HEVC 4K UHD Çözümü CABSAT Fuarında
08.01.2018 12:39

DTC Domo Broadcast Dubai’de düzenlenen CABSAT 2018 fuarında dağıtım çözüm ortağı Glocom ile birlikte kablosuz 4K/UHD görüntüye yönelik AEON-TX vericisini tanıttı.

UHD ve HDR yönündeki ivme kazanan talep, dev miktarlarda ham veriyi iletmek için kablosuz kameraların kısıtlı yetenekleri ve 4K canlı spor, etkinlik, haberler için kullanışsızlıkları nedeniyle bugüne dek karşılanamıyordu. Ancak AEON-TX vericideki son derece verimli, ultra düşük gecikmeli HEVC SD, HD ve 4K kodlama teknolojisinin avantajından yararlanan operatörler artık kablosuz uygulamalarda 2160p60 formata kadar 4K UHD görüntüleri iletebiliyorlar.

DTC Domo Broadcast Başkan Yardımcısı JP Delport yorum yaptı: “4K UHD ve HDR yeteneklerinin yanı sıra AEON-TX kaliteden ödün vermeden bant genişliği maliyetlerini büyük oranda azaltıyor. Kısaca AEON-TX ile artık gerçek kablosuz 4K UHD iletim mümkün.

AEON-TX’in bağlantı seçenekleri de geleceğe uyumlu. Aygıttaki çift yönlü IP bağlantısı ve düşük bant genişlikli uzaktan ölçüm amaçlı, tamamen bütünleşik geri dönüş kanalları, kameraya geri yönde konuşmak için ölçeklendirilebilir geri dönüş kanalı sağlıyor. Ayrıca vericideki endüstri standardında DVB-T modülasyonu, mevcut sistemlerle uyumluluk sağlıyor. DTC Domo Broadcast’in patentli UMVL modülasyonu, zenginleştirilmiş yüksek frekanslı ve yüksek hızlı performans sunuyor.

DTC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 417 07 16 numaralı telefondan Bupat’ı arayabilirsiniz.