Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVLogic LUM-310X 4K HDR Referans Monitörü
TVLogic LUM-310X 4K HDR Referans Monitörü
19.10.2019 13:46

Maksimum 1.000 nit parlaklık ve aynı anda minimum 0.001 koyu siyahla referans HDR içerik reprodüksiyonu amaçlı tasarlanan LUM-310X, 31 inç Dual Cell LCD ekranlı bir 4K HDR referans master prodüksiyon monitörü. Bu teknik özelliklerle aynı anda neredeyse 1 milyon:1 kontrast oranı mümkün oluyor. LUM-310X Rec.709, DCI, Rec.2020 gibi çeşitli renk gamlarını ve HDR standartlarını destekliyor.

Dual Layer LCD teknolojisi

LUM-310X maksimum 1.000 nit parlaklık ve minimum 0.001 nit siyah üretmek üzere tasarlanan 31 inç Dual Layer LCD ekranlı bir 4K HDR referans master prodüksiyon monitörü. LUM-310X hassas ve tam doğru renk reprodüksiyonu için 3D LUT içeriyor ve çeşitli HDR standartlarını (PQ, HLG, Slog3) destekliyor. 

Blue Only / Mono

Red ve Green kullanılmıyor ve ekranı görüntülemek için sadece Blue ve Monochrome kanal kullanılıyor. Bu işlev SMPTE Color Bar kullanılarak ekranın renk tonlarını (tonlar ve doygunluk) ayarlamak için kullanılıyor. Örneğin Blue kanalı görüntülendikten sonra Color (veya Saturation) ve Tint (veya Hue) ayarlanarak, orijinal Magenta ile Cyan’ın aynı parlaklıkta olmaları, orijinal Gray ile Blue’nun aynı parlaklıkta olmaları sağlanıyor. 

H/V Delay

Blanking alanın kontrol edilmesine ve ekranın merkezindeki yatay ve dikey aralıkları görüntüleyerek sinyalleri senkronize etmeye imkan veriyor.

Marker

Ekran üzerinde çeşitli en/boy görünüm oranı çeşitlerini görüntülüyor. Çizgi rengi ve perde saydamlık seçimiyle çok çeşitli işaretleyiciler ve güvenli alanlar kullanılabiliyor. 

Çeşitli tarama modları

Görüntünün boyutları denetlenebiliyor.

Overscan: Resmin izleyici tarafından güvenilir bir şekilde görülemeyebilen, dört kenarı etrafındaki ekstra alan.

Underscan: Resmin boyutlarını kısıtlayarak monitörün kameranın gördüğü her şeyi göstermesini sağlıyor. 

1:1 pixel: Belli bir çözünürlükle veya en/boy görünüm oranıyla eşleştirmek için orijinal resim çözünürlüğünü ölçeklendirmeden, yani boyutunu değiştirmeden görüntülüyor.

Waveform / Vector Scope

Waveform Y: Giriş sinyalinin Luma (Y’), Cb, Cr bileşenlerini dalga şeklinin içerisinde gösteriyor.

Vector Scope: Giriş sinyalinin ‘B-Y’ ve ‘R-Y’ renk bileşenlerini X-Y eksenlerinin üzerinde görüntülüyor.

SD/HD için 1:1 Pixel eşleştirme modları

Belli bir çözünürlükle veya en/boy görünüm oranıyla eşleştirmek için orijinal resim çözünürlüğünü boyut değiştirmeden görüntülüyor.

TVLogic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.