Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > GB Labs Profesyonel Veri Depolama Çözümleri
GB Labs Profesyonel Veri Depolama Çözümleri
26.04.2020 17:08

Kritik öneme sahip bir teknoloji olan veri depolama çözümlerinde, kendi içinde mantıksal platformlara sahip olmayan ve ölçeklendirilemeyen yapıların, kullanıcılar için yeterli seviyelere çıkamadıkları görülmektedir.

İçerik sağlayıcıları için ışık hızında ve ölçeklendirilebilen akıllı çözümler günümüzde çok önemli durum, bu beklentilerin tamamını sadece GB Labs karşılamaktadır. 

Yaklaşık yirmi yıldır akıllı veri depolama endüstrisine öncülük eden GB Labs, kuruluşundan bu yana yürütmekte olduğu Ar-Ge çalışmaları ile zorladığı teknolojik sınırların ötesine geçerek, medya sektörü için çağın en iyi paylaşımlı veri depolama çözümlerini geliştirmektedir.

GB Labs’ın 25Gb Ethernet (GbE) bağlantı seçeneği, artık tüm FastNAS serisinde standart olarak bulunmaktadır ve bu da mevcut endüstri standardı olarak kabul edilen 10GbE bağlantının iki katından fazlası anlamına gelmektedir.

GB Labs, yeni geliştirilmiş ve henüz tam olarak yararlanılamamış olan 25GbE bağlantısını akıllı ve yüksek performanslı FastNAS serisiyle bütünleştirmesiyle birlikte; oluşturmak istenilen mimari ne kadar büyük olursa olsun NAS altyapısında bu hız seçeneğinin potansiyelini tam olarak kullanabilen teknolojiye sahip tek firmadır.

Daha da yüksek hızlara gereksinim duyan kullanıcılar için FastNAS Nitro MAX ürünü ise hızı ve esnekliği bir üst seviyeye çıkarılarak  40GbE bağlantı standardı ile sunulmaktadır. GB Labs, mevcut altyapıda neredeyse hiç kesinti yaratmadan bu kadar hızlı bir veri depolama çözümü sağlayabilen tek firmadır.

Yoğun bir şekilde veri hareketliliğinin olduğu yapılarda, kimin hangi alanlarda, ne kadar ve nasıl bir iş yükü oluşturduğunu bilmek çok önemlidir. Bu yüzden, GB Labs veri yedekleme, felaket sonrası veri kurtarma, ikincil grafik depolama gibi amaçlar için kullanılan ve nearline veri depolama çözümü olan ECHO serisi ile birlikte sunulan Analytics Centre platformu geliştirildi. 

Analytics Centre platformu, veri takibi, ağ durumu, anlık hız ve veri tüketimi gibi değerler yardımıyla verilerin tam olarak nasıl kullanıldığını sürekli olarak analiz ederek sonuçlarını tek bir arayüzde son kullanıcılara ulaştırır.

Peki tüm bu hız, hacim ve gelişmiş yöntemlerle depoladığınız bu veriler nasıl kataloglanacak ve hepsine nasıl kolay bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz?

Bunun için ise FastNAS serisi ile birlikte sunulan ve ödüllü bir ürün olan Mosaic platformu, veri depolama endüstrisindeki ilk ve tek medya varlık organizatörü olmasının yanı sıra tüm üstverileri otomatik olarak taramak, etiketlemek ve organize etmek için kendisine ait dahili mantıksal yapısı ile yapay zekayı bütünleştirmiştir. Böylece aranan terimlere çok daha yakın sonuçlar elde edilebilirken; iş gücü, bütçe ve zaman kayıpları en aza indirilebilmektedir.

Mosaic platformunun bunları gerçekleştirebilmesini sağlayan şey mükemmel bir şekilde tasarlanmış mimarisi olsa da, kazananlar ile diğerlerini ayıran en önemli etken performanstır ve GB Labs bu konuda hiçbir zaman ikinci sıraya bile gerilememiştir. 

GB Labs CEO - CTO’su Dominic Harland şöyle demektedir: “Yeni bir müşterinin veri depolama sorununu çözmek için çalışmaya başladığımızda sıklıkla duyduğumuz sorun, depolama alanını geleneksel yollarla genişlettiklerinde bekledikleri iş akışı performansı ve iyileştirmelerini alamadıkları, sonrasında başka bir yol arayan müşterilerin, yeterince zaman ve bütçe ayırmalarına rağmen beklentilerinin çok altında karşılık görmeleridir.

Bizim farkımız işte burada ortaya çıkıyor. Örneğin SPACE SSD, 18GB/s hızla sadece performans beklentilerini karşılamakla yetinmeyip bunun da ötesine geçmektedir. Ayrıca daha önce hiç bir veri depolama çözümünün bünyesinde var olmamış platformlar ve son derece kullanışlı özellikler bir araya getirilmiş ve çok kolay bir şekilde kullanılabilen arayüzlerle sunulmuştur. Sadece çalıştırıp işinize kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Veri depolama çözümlerinin büyük bir kısmı fazlasıyla ilgi gerektirirken, GB Labs’i öne çıkaran şey ise neredeyse hiç müdahale gerektirmemesidir. Çünkü GB Labs çözümleri işlerin çoğunu kendileri yapabilecek mimariye sahiptirler.

GB Labs, bünyesinde eğitimli mühendisleri olan ve sektörde uzun yıllardır hizmet veren Türkiye’deki güvenilir çözüm ortağı Baran Bilişim Teknolojileri ile çalışmaktan gurur duymaktadır.

GB Labs ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan ya da 0549 464 40 89 Whatsapp numarasından Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.