Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Euroconcerts Audio Control Canlı ve Kayıtlı Televizyon Yapımları İçin Yine DPA Microphones’u Tercih Etti
Euroconcerts Audio Control Canlı ve Kayıtlı Televizyon Yapımları İçin Yine DPA Microphones’u Tercih Etti
08.02.2021 11:22

Euroconcerts Audio Control 25 yıldan uzun süredir geniş bir çeşitlilik gösteren müzikal yapımlarında üstün kaliteli ve güvenilir ses güçlendirme için DPA Microphones markasını tercih ediyor. Euroconcerts’ın mikrofon dolabında DPA 4015 Wide Cardioid, 2011 Twin Diaphragm Cardioid, 4023 Compact Cardioid, 4037 Compact Omnidirectional, 4099 Instrument Microphone, 4061 Miniature Omnidirectional ve d:facto 4018V Vocal mikrofonlar var. 

Şirket en son Hollanda ulusal televizyonunda yayınlanan bir klasik müzik yapımı için 2011 Cardioid kullandı. Euroconcerts’ın kurucusu Johan van Loo açıkladı: “Önceki yıllarda koroyu bir stereo mikrofon kurulumuyla kaydediyorduk. Fakat bu yıl Covid kısıtlamaları nedeniyle sahnede sadece az sayıda şarkıcı bulundurabildik. Bu nedenle kapalı bir mikrofon kurulumuna geçtik ve 2011 ideal çözüm olduğunu kanıtladı. Sadece çok iyi ve doğal ses yakalamakla kalmıyor, gözü rahatsız etmediği için kameranın üzerinde hoş da duruyor.

Uzun zamandır DPA kullanıcısı olan van Loo, markayla başlangıcını henüz Brüel & Kjaer ailesinin bir parçası iken yaptı. “DPA’nın küçük diyaframlı mikrofonlarını ilk kullanmaya başlamamdan itibaren çalıştığım sanatçıların tamamı DPA’i diğer markalara tercih eder hali geldi. Özellikle müzik aletlerine mikrofonu çok yakın tuttuklarında beğeniyorlar çünkü mikrofonlar daha iyi ses yakalıyor ve yankıdan önce daha fazla kazanç sağlıyorlar. Özellikle d:facto 4018V mikrofonun çıkmasından bu yana vokaller için de aynı durum geçerli.

Van Loo diğer mikrofon özelliklerinden de bahsetti: “DPA mikrofonlar EQ işlemini çok kolaylaştırıyorlar. Aslında belki kişisel bir lezzet katmak dışında çoğu defa EQ gerekmiyor. Dahası, mikrofonlar üstün bir ses kalitesine sahip. Canlı kayıtlarda her zaman birçok kestirilemeyen durum ve sürprizler olduğu için donanımınıza güvenmeniz gerekir. DPA her türlü koşulda çok iyi sonuçlar vererek güvenilir bir çözüm olduğunu kanıtladı.

2011 Twin Diaphragm Cardioid

Çift diyaframlı 2011, sese yönlendirilebilen bir mikrofon. Bu mikrofonun kendine özgü sesi iyi dengeleniyor. DPA’in kalem tipi mikrofonlarının çok yüksek ses kalitesiyle piyasada yaygın kullanılan yaka mikrofonlarının arasındaki boşluğu dolduruyor. 

Euroconcerts Audio Control firmasının sahip olduğu diğer DPA mikrofonlar:

DPA 4015 Wide Cardioid

Tümyönlü ve yöneltmeli mikrofonlar arasındaki açığı kapatan, eksek dışı karakteristikleri tamamen doğrusal bir mikrofon.

DPA 4023 Compact Cardioid

Müzik aletlerinin seslerinin tek tek, nokta hedefle alınması için ideal, kardioid ses paternli mikrofon.

DPA 4037 Compact Omnidirectional

Özellikle vurmalı çalgılar, saksafonlar, kornolar ve kuyruklu piyano için ideal, müzik aleti seslerini yakından yakalamaya yönelik model. 

DPA 4099 Instrument Microphone

4099 Müzik aleti kaydında standart hale gelen mikrofonun CORE modeli ses kalitesini daha da yükseltiyor. 

DPA 4061 Miniature Omnidirectional

Bu seride 4060, 4061, 4062, 4063 ve 4071 Omni Miniature mikrofonlar var ve her biri hassasiyet, gerilim ve yerleştirme gereksinimlerine göre belli bir uygulamaya yönelik. 

DPA d:facto 4018V Vocal Microphone

d:facto serisi canlı sahnelere ve yayın stüdyolarına gerçek stüdyo sesini getiriyor. Bu mikrofonlar son derece doğrusal bir model olarak ya da üst düzey bir güçlendirme ürünü olarak alınabiliyor. Serinin modüler yapısı sayesinde, kapsül ve adaptör değiştirilerek piyasadaki en esnek vokal mikrofonun avantajlarından yararlanılabiliyor. 

DPA Microphones ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan ASF’yi arayabilirsiniz.