Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Bozzuto’s Inc. Canlı Etkinlik Yapımlarında JVC CONNECTED CAM Sisteminden Yararlanıyor
Bozzuto’s Inc. Canlı Etkinlik Yapımlarında JVC CONNECTED CAM Sisteminden Yararlanıyor
01.05.2021 20:22

75 yıllık bir aile şirketi olan Bozzuto’s Inc., Kuzeydoğu ve Orta Atlantik’teki perakendecilere mal dağıtan bir gıda ve ev gereçleri toptancısı. Bozzuto’s Inc. kendi hayır kurumu The Hometown Foundation Inc. yoluyla hizmet verdiği toplulukları sürekli destekliyor. Vakıf Farmington’daki 80 dönümlük mülkü ve çok amaçlı tesisi Farmington Polo Club’da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Eksiksiz bir etkinlik deneyimini garantilemek için Bozzuto’s etkinliklerinde çok çeşitli internet akışlı ve kayıtlı görüntü hizmetleri sunuyor. Bu hizmetlerinde JVCKENWOOD USA Corporation şirketinin bir bölümü olan JVC Professional Video’dan CONNECTED CAM sisteminden yararlanıyor.

Pandemiden önce satın alınan Bozzuto’s JVC CONNECTED CAM sisteminde üç adet GY-HC900CHU CONNECTED CAM kamera, iki GY-HC550 CONNECTED CAM kamera ve bir de KY-PZ100BU PTZ kamera var. Şirket ayrıca KM-IP canlı yapım masası, FS-900BS1CAM3 üçlü kamera fiber stüdyo arabirimi, RM-LP250M IP kamera uzaktan kumanda paneli ve RM-LP100U uzaktan kamera denetleyiciden oluşan JVC CONNECTED CAM Studio çözümünü de seçti.

Bozzuto’s, Inc. Medya Müdürü Clem Kasinskas şunları söyledi: “Sistemde bizi cezbeden nokta, her kameradan sunucuya görüntü akışı yapabilme ve bunların aralarında yerde hiç kablo olmadan canlı geçişler yapabilme yeteneği oldu. Kablolu kameralar için kablo döşemek ve depolamak çok zaman alıyor, ve birden fazla etkinliği çabuk koordine edip tamamlamanız gerektiği durumlarda yoğun işgücü gerektiriyor. Uzun vadede yapım masalarımız ile dış yayın araçlarımız veya dev Sony JumboTron arasında çift yönde sinyaller göndermek ve eksiksiz bir paket sahibi olmak için bu JVC çözümünü fiber optik ağımızın içine katmayı planlıyoruz.

Kasinskas’a etkinliklerde çok geniş çeşitlilikte ses ve görüntü işlevleriyle yardım eden Bozzuto’s Inc. Güvenlik ve Gözetim Direktörü Carlos Landrau IV açıkladı: “JVC donanımını satın almadan önce birçok farklı sistemi araştırdık. NAB New York 2019 fuarında JVC’yi keşfettikten sonra şirketin en iyi uzun vadeli çözüme sahip olduğunu öğrendik. Donanım sadece güvenilir olmakla kalmayıp, sistem bugün ve gelecekte başarmaya çalıştıklarımız için mümkün olduğunca çok yönlü.

Bozzuto’s JVC donanımını en son birçok etkinlik, motosiklet ve egzotik otomobiller olan, para toplama amaçlı her yıl düzenlenen üç günlük “Dream Ride Experience” etkinliğinin değiştirilmiş bir versiyonunda kullandı. Bu etkinlik vakfın beş ana program alanından yararlanıyor; hayvanları koruma, acil durum personeli, akli engeli veya gereksinimi olan bireyler, önemli hastalıklar ve ordu. Yaşadığımız pandemi koşullarında JVC sanal “Dream Ride Experience” etkinliğinde vazgeçilmez bir rol oynadı.

Kasinskas sözlerine ekledi: “COVID nedeniyle etkinliğe 12.000 kişiyi toplamak yerine Dream Ride Experience etkinliğini tüm dünyadan insanlara internet üzerinden akışla yayınladık. Bu etkinlik 80 dönümlük alanda yer aldığı için, göstermek istediğimiz farklı mekânlar arasında kablolu kameralar kullanmamız imkânsızdı. JVC’nin yardımıyla etkinliği kablosuz yapabildik. CONNECTED CAM sistemi bize kablo uzunluğu kısıtlaması olmadan kameralarımızı etkinliklerin yer aldığı noktalara konumlandırma özgürlüğü sağladı. Ayrıca daha fazla konumdan daha fazla canlı çekimin görüntü akışını eskisinden daha hızlı ve kolayca yapabildik. Böylece çevrim içi izleyiciler etkinlikler canlı oluyormuş gibi birinci şahıs görüşü elde ettiler.

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.