Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MODEO IoT Central ile Yeniliklerini Açıklamayı Sürdürüyor
MODEO IoT Central ile Yeniliklerini Açıklamayı Sürdürüyor
01.05.2021 19:44

MODEO, küresel yayıncılık sektöründe yeni ürün ve hizmetlerin altyapısını oluşturacak olan IoT Central’ı tanıttı. 

Bir TUSAŞ (Türk Havacılık Uzay Sanayi AŞ) iştiraki olan CTECH Bilişim tarafından, ar-ge ve üretimi Teknopark İstanbul yerleşkesinde gerçekleştirilen MODEO Live, hizmet verdiği tüm cihazların ve yeni üretilecek tüm farklı ürün, hizmet ve modellerle birlikte yönetim ve servis paylaşımına olanak tanıyacak IoT Central portalını devreye aldı. 

MODEO tüm dünyadaki kullanıcılarını bir araya getirerek yeni ticari modellerin doğmasına olanak tanıyacak, küçük ve büyük bütçeli tüm profesyonel ve amatör yayıncılara yeni ticari kapılar açacak teknoloji altyapısının temellerini tamamladı.

MODEO, Mart ayı içerisinde, arkasında Türk savunma sanayi tecrübesi olan mühendislik ekibiyle çalışmalarını yaptığı yeni aktarım protokolü MCTP’yi (Modeo Concurrent Transfer Protocol) çoklu 4.5G canlı yayın altyapısında kullanmaya başladığını açıklamıştı. 2021 yılına yenilikçi çalışmalarını tek tek kullanıcılarına sunan MODEO, yeni arayüz tasarımları ile de beğeni toplamıştı.

MCTP ile daha esnek, yüksek kaliteli ve daha fazla kontrol sağlayan bir aktarım teknolojisine sahip olan MODEO, kullandığı yeni protokolünün tüm yeteneklerini IoT Central üzerinden sergilemeye başladı. Cihazlarını IoT teknolojisi ile donatıp müşterilerine uzaktan daha fazla kabiliyet ve imkan sunma yönünde adımlarını tamamlayan MODEO, kullanıcılarına esnek servisler oluşturabilme ve bunu gerek yerel, gerek uluslararası, gerekse de sosyal medya üzerinden ticarileştirmelerine olanak tanıyacak bir altyapıya sahip olacak. Özellikle canlı aktarımı yapılan videoların işlenmesine  olanak tanıyacak altyapı ile yeni pazarların önünü açmayı planlayan MODEO’nun yıl içinde pek çok yeniliği daha açıklaması bekleniyor.

4.5G mobil canlı yayın cihazının dışında, TV ve radyo istasyonları için Encoder üretimi de gerçekleştiren firma, özellikle uydu bağlantılarının birleştirilmesi ile yayın araçlarında Encoder ürünü ile yayıncılara ürün ve servis sunmaktadır. 

Yeni 5G haberleşme teknolojilerine de hazırlık yapan ve altyapısı mevcut ülkelerde uygulama alanı bulan firma yayıncılık alanında teknoloji liderliği vizyonu ile küresel olarak ülkemizin adını farklı coğrafyalarda başarıyla temsil etmektedir. 

MODEO ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0850 480 25 45 numaralı telefondan CTECH Bilişim’i arayabilirsiniz.