Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks, TVU Anywhere’e Nesne Takip Özelliği Ekledi
TVU Networks, TVU Anywhere’e Nesne Takip Özelliği Ekledi
22.06.2021 10:23

Bulut ve IP tabanlı canlı görüntü çözümleri uzmanı TVU Networks, TVU Anywhere’e birçok durumda kameraman gereksinimini ortadan kaldıran, nesne takibini otomatikleştiren yeni bir iPad Pro (M1 Chip modeller) özelliği olan bütünleşik Center Stage desteği ekledi. Bu yeni Apple ürünü gibi teknolojilerin eklenmesi, kameraman, karmaşık ve pahalı iş akışları, amaca özel yayın donanımı gerektirmeden daha profesyonel deneyimlerin kapısını açıyor. 

TVU müşterilerinin hızla değişen gereksinimlere ayak uydurmaları için platformlarını sürekli geliştirmeye öncelik veriyor. Center Stage bütünleşmesi yapay zekâyla (AI) nesneyi otomatik olarak tanıyıp hareket ettikçe takip ederek TVU Anywhere kullanan muhabir ve sunucuları sabit bir konumda kalmanın kısıtlamalarından kurtarıyor. Ayrıca çekime bir söyleşi konuşmacısı gibi ek nesneler girdikçe, kamera eklenen nesneyi yakalamak için otomatik olarak uzağa zoom yapıp ardından konuşma tamamlandığında yeniden yakınlaşıyor. Center Stage API aracılığıyla TVU Anywhere ile tamamen bütünleşik olduğu için harici kontroller gerekmiyor.

TVU Anywhere akıllı telefonları ve tabletleri birer yapım kamerasına dönüştürerek, anında yayına başlama kolaylığı sağlamak için bu aygıtların küresel çapta erişilebilirliğinden yararlanıyor. Dünya çapında büyük medya kuruluşlarınca kullanılan TVU Anywhere, ikili kamera desteği, yüz cildi pürüzsüzleştirme, uzaktan pan-zoom, ve evde, uzakta veya sahadaki profesyonellerin mobil aygıtlarını kullanarak yüksek kaliteli içerik sunmalarını sağlayan diğer kamera ayarları gibi geniş yetenekler sunuyor. 

TVU Networks CEO’su Paul Shen şöyle konuştu: “TVU büyük yayıncılardan evde içerik yaratanlara kadar tüm müşterilerin en yüksek kalitede çözümler sunmaları için yaygın kullanılan telefonların ve tabletlerin giderek artan güçlerinden yararlanmaları üzerinde odaklanıyor. Amatör tüketici teknolojilerin yarı profesyonel ve profesyonel iş akışları arasındaki kalite ve işlev boşluğunu azaltmalarıyla, hedefimiz bu aygıtları kullanan çözümlerimizin içerisine yararlı her işlevi hemen eklemeyi hedefliyoruz. TVU Anywhere kullanımı 2020 yılında yüzde dokuz yüzden fazla arttı, ve pandemiden sonra artışın devam etmesini bekliyoruz. Amacımız müşterilerimize önceden sadece üst düzey, amaca özel tasarlanan yayın teknolojileriyle sınırlı olan seçenekleri, mobil aygıtlarla sunmak.

TVU Anywhere yarım saniyelik düşük gecikmeyle telefonlardan, tabletlerden ve diğer mobil aygıtlardan Full HD iletim sağlayabiliyor. TVU’nun patentli Inverse StatMux Plus (IS+) teknolojisiyle hücresel ve WiFi bağlantılarını bir araya getirerek güvenilir görüntü iletimleri sağlıyor. Çift yönlü IFB’nin yanı sıra TVU Anywhere bir iç içe resim (PiP) veya bölümlü ekran opsiyonunda ön ve arka kameralardan aynı anda yayın için çift kamera teknolojisine sahip. Onay takibi için görüntü geri dönüş sinyali özelliği de sunuyor.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.