Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Grass Valley Yeni SDI/IP Çözümleriyle Canlı Yayın Teknolojilerindeki Konumunu Güçlendiriyor
Grass Valley Yeni SDI/IP Çözümleriyle Canlı Yayın Teknolojilerindeki Konumunu Güçlendiriyor
25.09.2021 21:43

Grass Valley kameralar, resim seçme masaları ve tekrar oynatım için üç yeni SDI/IP yapım çözümüyle medya sektörüne en yüksek kalitede içerik yaratmaya yönelik araçlar sağlama yönündeki kararlılığını sürdürüyor. Serilerinin en üst düzeyindeki bu araçlar sadece mümkün olan en iyi görüntüleri sağlamakla kalmayıp, günümüzün çok katmanlı görüntü dünyasında formattan bağımsız ortak bir iş akışı, her türlü UHD/3G/HD çözünürlük için kolay kurulum, çok geniş I/O ölçeklendirme ile karmaşıklığı da azaltıyor. 

En son IP ve 4K UHD teknolojilerinden yararlanan bu yeni ürünler, canlı yapımcılık için ideal. Grass Valley’in çözümleri, DORNA’nın FIM MotoGP World Championships yayınları ve Gravity Media’nın başlıca Avrupa futbol turnuvalarının yayını gibi en büyük canlı etkinliklerinin arkasında yer alıyor. 

Yeni Grass Valley Çözümleri

GV K-Frame XP Standard Video Production Center

Müşterilere kaliteden ödün vermeden gerçek bir seçenek sağlama konusunda XP Compact’a katılan K-Frame XP, HD çözünürlükten 4K UHD 2160p’ye kadar her formatta çalışma esnekliği ve IP, SDI veya her ikisinde 192 x 96 I/O adediyle sektördeki en geniş giriş-çıkış miktarını sunuyor. Tam tarama örüntülü görüntü işleme, her türlü yapım için her biri altı keyer içeren maksimum dokuz M/E ve 16 adet opsiyonel 3D iDPM sağlıyor. Program dosyaları tüm K-Frame sistemleri üzerinde uyumlu; ve tüm Kayenne, Karrera, Korona denetim yüzeyleri yeni XP’yi sürebildikleri için çalışma kolaylığı ve süreklilik görünümü sunuyor.

LDX 150

LDX 150 bir NativeIP omurgası üzerinde küresel deklanşör üç katı hızda UHD ve geniş renk gamlı (Wide Color Gamut) çekim sunan tek kamera. Küresel deklanşörle birlikte yeni Xenios görüntüleyici, ayrıntılı yapılarda keskin hatlar, gerçeğinin aynısı görüntüler, HDR’de geniş dinamik aralık, zayıf ışık koşullarında bile yüksek alan derinliği ve sinyal/gürültü oranı sağlıyor. Ayrıca ek CCU veya sunucu donanımları olmadan IP üzerinden akışı yapılabilen dahili JPEG XS sıkıştırma da sunuyor.

LiveTouch 2000 

Grass Valley’in yeni kuşak ödüllü tekrar oynatım ve öne çıkarma sisteminin son modeli, 3RU boyutunda 12 adede kadar UHD, 24 adede kadar HD kanalı sunarak, piyasadaki tekrar oynatım sistemleri arasındaki en iyi kanal yoğunluğunu sağlıyor. Sezgisel arayüzünün HD ve UHD çözünürlüklerde anında tekrar oynatma iş akışlarını hızlandırıp kolaylaştırması, stüdyo ve spor uygulamaları için uygun.

Grass Valley ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.