Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Hollyland Solidcom M1 Tam Çift Yönlü Kablosuz İnterkom Çözümü
Hollyland Solidcom M1 Tam Çift Yönlü Kablosuz İnterkom Çözümü
25.10.2021 14:54

Yıllardır kablosuz iletim teknolojisi üzerinde çalışan Hollyland, en son yeniliği Solidcom M1 ile kablosuz interkom alanına giriş yapıyor. Bu yeni çözüm, benzerlerine göre çok daha düşük maliyetli. 

Dahili panel anten ve harici FRP anten

Hollyland ar-ge ekibi, tesis içinde kolay ve hızlı kurulum için ana istasyona dahili bir panel anten ekledi. Bu panel anten 400 metre mesafede tek yönlü iletim yapıyor. Dahası, Solidcom M1 360 derece bir yarıçap içerisinde yaklaşık 300 metre  mesafe sağlayan bir harici FRP antenle de donatıldı.

Sezgisel buton düzeni ve port tasarımı

Ortadaki Menu tuşuna basılarak menüye girilip çevresindeki dört adet tuşun yardımıyla aygıt hakkında bilgiler kontrol edilebiliyor. Ana istasyonda 2 telli ses giriş-çıkış arabirimi, 4 telli ses giriş-çıkış arabirimi, PoE güç kaynağı/LAN arabirimi ve PoE/LAN ardışık seri bağlantı arabirimi var.

Kolay şarj ve kurulum

Solidcom M1 çözümü 2 adet NP-F pille şarj olarak 24 saat çalışma süresi sağlıyor. Bir PoE adaptörüyle doğrudan da şarj edilebiliyor. Altında ve yan tarafında, bir tripod veya destek plakasına kolay yerleştirme için 2 adet 3/8 vida deliği var.

Çok sayıda kemer donanımı

Solidcom M1 çözümünün iki modeli var. Biri 4 adet kemer donanımlı, diğeri 8 kemer donanımlı. Konuşmaları başlatmak ve sonlandırmak için kemer donanımlarının üstlerindeki Talk/Mute tuşuna basılıyor. Kemer donanımlarının ön tarafındaki 3 adet gösterge ışığı, belli kemer donanımlarının gruplandırılma durumlarını gösteriyor. 3 ışığın tümü yanmıyorsa o kemer donanımı gruba ait değildir. Turuncu ışık tam başarılı gruplandırma, beyaz ışık sorunlu gruplandırma anlamına geliyor. Her kemer donanımının yan tarafında, bir ses yükseklik butonu ve güç butonu var. Kişisel ses deneyimi için 10 ses yükseklik düzeyi var.

Özenli tasarım

Paslanmaz askılı arka mandalların üzerindeki ip sayesinde kemer donanımları kemere rahatça asılabiliyor. Kemer donanımları iki tip mikrofona bağlanabiliyor; dinamik mikrofon ve 3.5mm jaklı mikrofon. Solidcom M1 ile birlikte teslim edilen şarj istasyonu, aynı anda 8 kemer donanımını ve 8 pili doldurabiliyor. 

3 adede kadar grup desteği ve sidetone özelliği

Solidcom M1 orta büyüklükte bir grubun gereksinimlerini karşılamak için 3 adede kadar konuşma grubunu destekliyor. Ortadaki Menu tuşuna basılarak menüye girilip, gruba eklemek için belli kemer donanımı sayısı seçilebiliyor. Kablosuz interkom sisteminin desteklediği Sidetone özelliği, kullanıcının kulaklık takılı iken bile kendi sesini duymasını ve böylece konuşma sesinin yüksekliğini zamanında ayarlamasını sağlıyor. 

Benzersiz uyumluluk

Solidcom M1 Clear-Com kablolu ve kablosuz interkom sistemi, Hanson kablolu interkom sistemi, Datavideo interkom sistemi ve Altair kablosuz interkom sistemi dahil çeşitli interkom aygıtlarıyla uyumlu. 

Solidcom M1 kablosuz interkom dünyasına giriş yapmak için iyi bir seçenek. Kalite ve kullanıcı deneyiminden ödün vermeden bütçe dostu bir fiyatla sonsuz olanaklar sunuyor. 

Hollyland ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.