Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dünyanın En Zorlu Motor Yarışlarında Anton/Bauer Piller
Dünyanın En Zorlu Motor Yarışlarında Anton/Bauer Piller
25.05.2022 10:20

Dakar Rallisi’nin dünyanın en zorlu motorlu araç yarışı olduğu söyleniyor. Zorlu arazide iki haftalık bir yarış boyunca yarışmacılar, aşırı sıcaklıklarda mücadele ediyor. 

Etkinliği dünya medyası için yayınlamak, aynı yorucu programa ek olarak bir dizi teknolojik zorlukla yüzleşmek anlamına geliyor. Leon Jansen ve Dakar Basın Ekibi için ekipmanlarına güvenilir enerji sağlamak çok önemli. Sağlam ve güvenilir Anton/Bauer DIONIC XT pilleri bu güvenceyi sağlıyor.

Sıcakta yarış - DIONIC XT Wadi Al Dawasir’de sekizinci etaba enerji sağladı.

Bugün ekip, uluslararası basın ajanslarına rallinin görüntülerini sağlamak ve ekibin maceralarını gösteren sahne arkasından videolar oluşturmak için Dutch Press Association ile birlikte çalışıyor. Anton/Bauer piller mobil güç sağlarken, kamera desteği olarak Sachtler tripodlar ve kamera akıcı hareket kafaları kullanılıyor.

Zorların en zoru

Cidde’den başlayıp Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da biten yarış için 342 araç, “en dayanıklı”  olmayı umarak 5.000 millik zorlu araziyi kapsayan 12 etabı tamamlamak için yola çıktı. 144 bisiklet, 23 ATV, 83 otomobil, 46 SSV ve 46 kamyonun yanı sıra basın ekibinin kendi Volkswagen Amarok DC 4Motion ve Volkswagen T6 4Motion (diğer adıyla parti otobüsü) araçları yollardaydı. 

Her santimetre önemli

Ekibin Amarok ve T6 araçları büyük olmasına rağmen, alan çok değerli ve ağırlık dikkatle düşünülmüş. Anton/Bauer’in V-Mount DIONIC XT pilleri, ekip için mükemmel güç çözümünü sağladı. 0,8 kg ağırlığındaki kompakt DIONIC XT 90 piller, etkileyici bir güç/ağırlık oranı sunar ve ekibin hafif Sony a7 donatımlarını tüm gün boyunca kesintisiz olarak çalıştırabilir.

Dakar Basın Ekibi

Ekip mükemmel çekimleri yakalamak için çölde yürürken, araçların dışında kamera donanımlarının ağırlığı da bir sorun. Bu nedenle Anton/Bauer pilleri ağırlık açısından da avantaj sağladılar. 

Anton Bauer ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.