Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DiGiCo Konsolları Craig David Turnesinde
DiGiCo Konsolları Craig David Turnesinde
23.07.2022 12:42

İki yıllık bir ertelemeden sonra, Birleşik Krallık listelerinin en başarılı sanatçılarından biri olan Craig David’in merakla beklenen ülke turu başladı. Başlangıçta, DiGiCo’nun üst düzey Quantum konsol serisine dayalı büyük ölçekli bir prodüksiyonla Britanya genelinde 13 arena ziyaret etti. Turne, eksiksiz canlı grup setleri veya sanatçının TS5 butik DJ şovları olarak biçimlendirilen festival görünümleriyle yaz boyunca devam edecek. Ses ekibi, performans yelpazesinde kusursuz ses kalitesini garantilemek için DiGiCo’nun portföyünden konsollar belirledi.

Hold That Thought adlı turne, David’in eleştirmenlerce beğenilen ve onu Birleşik Krallık’ın en sevilen sanatçılarından biri haline getiren ilk albümü Born To Do It’in çıkışından bu yana geçen 20 yılı kutluyor. Kariyeri boyunca 23 kez UK Top 40 Single listesine, dokuz kez UK Top 40 Album listesine girdi, dünya çapında beş milyardan fazla dinlenme ve 20’den fazla ülkede multi-platin (2 milyon satış) statüsüne ulaştı. Turne, yakında çıkacak albümünden yeni parçaların yanı sıra erken dönemki müziğini ve adını Miami’de ev partilerine ev sahipliği yaptığı Tower Suite 5 dairesinden alan ve kariyerinin ilk günlerini hatırlatan TS5 projesinden unsurları kapsıyor. DJ, MC ve şarkı söyle. Yoğun arena programının ardından turne, tam canlı grup veya TS5 formatında festival görünümlerinin yanı sıra İbiza’da özel TS5 fly-in (kayda zaman kodsuz ve senkronizasyonsuz sesler ekleme) gösterileri de içeriyor. Gösteriden gösteriye değişen teknik gereksinimlerle, hem FOH (izleyici alanı) hem de monitör mühendisleri, sürücüyü, sistemi farklı formatlara uyarlamak için çeşitli boyutlarda DiGiCo konsollara uyacak şekilde tasarladı.

2010’dan beri David’in FOH mühendisi olan Peter Whitelaw, tam canlı grup gösterileri için bir DiGiCo Quantum 338 ve tüm fly-in ve TS5 gösterileri için bir SD12 veya SD10 kullanıyor. David ile yaklaşık 10 yıldır turneye çıkan monitör mühendisi Ash Wilkinson, TS5 gösterileri için ilk tercihi olan kompakt SD12, tam canlı grup gösterileri içinse bir Quantum 7 konsol tercih ediyor. Wilkinson, monitör görevlerini, her gösteride birden fazla / değişen müzisyene hitap eden kapsamlı ve dinamik bir sistem düzeninde yönetiyor. Wilkinson toplamda 184 girişi, 70 aux’u, 12 grubu, 10 matris çıkışına giden 24 matris girişini, 10 VCA, üç multi, sekiz bağlantı düğümü, iki solo veri yolu, 11 stereo FX ve 10 adet DiGiCo Spice Rack sinyal işleme kanalını yönetiyor. Neve 5045 birincil kaynak zenginleştirici vokallere ekleniyor ve en önemli 64 kanal, gelecekteki ses kontrol kullanımı için her gösteride MADI aracılığıyla kayıt cihazına aktarılıyor.

DiGiCo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.