Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Easy Media Suite İhtiyaçlarınıza Esnek, Modüler Çözümler Sunuyor
Easy Media Suite İhtiyaçlarınıza Esnek, Modüler Çözümler Sunuyor
01.10.2018 15:55

EMS (Easy Media Suite), bir Devtek markası olarak 2006 yılında, dünya çapında global satış noktalarına sahip uluslararası bir şirket olarak kuruldu ve aynı yıl ilk sistemini teslim etti. EMS, mühendisler, geliştiriciler ve sistem mimarları olmak üzere kendi içinde özel ekiplere sahip ve herhangi bir TV yayın gereksinimi için uçtan uca çözüm sağlayabilir. 

EMS, müşterilere mümkün olabilecek en iyi deneyimi sağlamak için dünya çapındaki iş ortaklarıyla yakın işbirliği içinde çalışır. EMS, pazar ihtiyaçlarındaki değişiklikleri görerek 2014 yılında ilk 4K sistemini piyasaya sürdü. 

Easy Media Suite, yayın uygulamaları için TV yayın otomasyonu ve diğer özel ısmarlama çözümlerin yanı sıra playout, CG, ingest, medya varlık yönetimi, DVB analizörü, IP çoklu görüntüleyici gibi çok geniş yelpazede çözüm üreten, önde gelen üreticilerinden biridir. 

Değişen pazar gereksinimlerine hızlı çözümler üreten EMS, kullanıcılarının daha çekici içerikler üretmeleri için yeni formatlar ve prodüksiyon tekniklerini altyapılarıyla bütünleştirmeleri amacıyla 4K ve I/P temelli çözümlerde modül tabanlı yazılım çözümleriyle kolay kullanım sağlıyor.

Yıllardır uluslararası birçok fuara katılan EMS, pazar gereksinimlerini yakından izleyerek, müşterilerine esnek, hızlı, modüler çözümler sunmasıyla öne çıkıyor. Her geçen yıl marka bilinirliğini gittikçe güçlendiren EMS, bu yıl IBC fuarında hem stand büyüklüğü olarak hem de ürün yelpazesi olarak geçmiş yıllara göre daha etkileyiciydi. Çok önemli uluslararası üretici olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Easy CG 4K/HD/SD Karakter Jeneratörü

Easy CG çok sayıda grafik ve multimedya oluşturma, görüntüleme ve kontrol etme imkânı sunan uygun fiyatlı, ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu bir KJ uygulamasıdır. Yayın grafiklerinizi gerçek zamanlı veya offline olarak tasarlayabilir, isterseniz Fill ve Key ile senaryoları kullanabilirsiniz. Easy CG şimdi dahili NDI desteğiyle IP tabanlı kurulumlar için uygundur. Easy CG, haber kanalları, müzik kanalları ve tematik kanallar için ideal çözümler sunar. Hava durumu raporlamaları, spor, seçim programları gibi ekrana hızlı bir şekilde çeşitli bilgilerin ve istatistiklerin verilmesinin gerektiği çalışmalarda, Easy CG hızlı ve göz alıcı grafiklerle ekranını markalamak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır.

Easy OnAir 4K/HD/SD Playout Çözümü

Facebook, Youtube gibi sosyal ağlar üzerinden canlı yayın yapabilmek için 4K destekli yayın yazılımıdır. Easy OnAir ile 4K videolarınızı, PAL, HD, SD dosyalarınızı aynı playlist’te oynatabilirsiniz. 7/24 stabil uygulama ve kullanıcı dostu arayüzü ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Easy OnAir, HD/SD çok sayıda farklı formatı oynatabilir. Farklı çözünürlükte görüntü dosyalarını farklı ses dosyalarıyla bir arada oynatabilirsiniz. Şimdi NDI özelliği ile ağ bağlantınız üzerinden yüksek kaliteli video akışı gönderebilir veya alabilirsiniz. Önceden hazırlanıp sisteme kaydedilmiş klipler yanında canlı yayınlar ya da ağ ve internet ortamından gelen IP ve NDI stream kaynaklarını da playlist’e ekleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Easy Ingest Profesyonel Kayıt Yazılımı

Yüksek kalitede sürekli kayıt almak isteyen televizyon kanalları, medya takip merkezleri, prodüksiyon firmaları veya güvenlik amaçlı yüksek kalitede kayıt yapmayı düşünen kuruluşların görüntü kayıt ihtiyaçlarını karşılayan Easy Ingest 7/24, profesyonel görüntü ve ses kartlarını kullanarak sürekli kayıt oluşturulmasını sağlayan güçlü ve güvenilir bir kayıtçı yazılımdır. Video ve ses kaynağından gelen görüntüyü gerçek zamanlı olarak, yüksek çözünürlük ve kalitede kaydeden Easy Ingest kolay, güvenilir ve güçlü yapısıyla video ve ses kayıt ihtiyacınızı profesyonel olarak karşılar. Canlı video kaynaklarına ek olarak, stream ve dosyaları istediğiniz çözünürlük ve formatta kaydeder.

Easy Multiviewer Ön İzleme Çözümü

Easy Multiviewer, kullanıcıların çok programlı transport stream’lerini (MPTS) veya tek programlı transport stream’lerini (SPTS) izlemelerini, analiz etmelerini ve kontrol etmelerini sağlar. IP kaynağı, SDI, HDMI, DVB-S, DVB-T ve DVB-C’nin yanı sıra şimdi NDI kaynakları da görüntülenebilir. Yayın sırasında herhangi bir sorunla karşılaşıldığında, Easy Multiviewer oluşan hatanın tespitinde ve bunun uydu kapasite sağlayıcısından mı, uplink kısmından mı yoksa stüdyo kısmından mı kaynaklandığının raporlanmasında yardımcı olmaktadır. Ses düşüklüğü ya da yüksekliği, görüntüde donma veya kararma olması durumunda, Easy Multiviewer’ın hata raporlama özelliği sayesinde, hata anında sesli uyarı ve ilgili kişileri e-posta aracılığıyla bilgilendirme, otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Round robin özelliği sayesinde, ekranda istediğiniz süre kalabilir ve kaynaklar arasında profesyonel bir geçiş sağlayabilirsiniz.

Easy IP Encoder Profesyonel Encoder Çözümü

Easy IP Encoder kompakt, yüksek performanslı, yüksek çözünürlüklü MPEG-4, MPEG-2 ve H.264 stream kodlama çözümüdür. Yayıncılıkta görüntünün bir noktadan uzak noktalara iletilmesi için sıkıştırılması gerekir. Easy IP Encoder’la HD veya SD çözünürlüklerde MPEG-4 veya MPEG-2 olarak video görüntü encode edilebildiği gibi, yine HD ve SD çözünürlükte H.264 kodek ile de görüntü encode edilebilir. Unicast ve Multicast IP desteği bulunur. Bu sayede ihtiyaç duymanız halinde multicast çıkış alarak, stream çıkışlarını kaydedebilir veya Easy IP Multiviewer ile ön izlemesini yapabilirsiniz. Easy IP Encoder’a sosyal medya opsiyonu eklediğinizde, aynı anda yayınınızı, uplink merkezine ve Youtube, Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya ortamlarına gönderebilirsiniz. NDI desteği sayesinde bütün gerçek zamanlı prodüksiyonlarınızı ağ üzerinden kolaylıkla saniyeler içerisinde yayına veya başka cihazlara gönderebilir ve alabilirsiniz. NDI, video ve audio stream’lerinizi IP üzerinden paylaşmanızı sağlayarak SDI’a IP temelli bir alternatif olmanın ötesinde, ağ üzerindeki tüm cihazlardan birden fazla input ve output sinyali gönderip almanızı sağlayan çift yönlü bir standart sunar. Böylece kuruluşunuzdaki NDI destekli tüm cihazlarınızın birbirine bağlı olarak çalışmasını mümkün kılar.

Easy MAM Medya Varlık Yönetim Yazılımı

Easy MAM, kurum için değeri olan ses, video, resim gibi bütün dijital verilerinizi arşivlemek ve kolayca bulabilmek, kategorize edebilmek, istediğiniz zaman ve yerde kullanabilmek için geliştirilmiştir. Easy MAM, kolay kullanımlı, ölçeklendirilebilir ve ekonomik bir çözüm sağlar. Merkezi bir multimedya içerik kataloğu sunan Easy MAM, kolay ve gelişmiş arama, kategoriye göre arama veya kriter değiştirme, yetkilendirme yönetimi, güvenli ve hızlı paylaşma, veritabanı desteği ve üçüncü firma ürünleriyle bütünleşme gibi özelliklere sahiptir. Easy MAM, bir televizyon kanalı için eksiksiz bir dijital arşiv yönetimi çözümü olmasının yanı sıra, yayın merkezlerinin, Telekom, Web TV, IP TV işletmelerinin, eğitim kurumlarının, yapım firmalarının, kamu kurumlarının, askeri ve güvenlik ajanslarının medya varlıklarını yönetmede de kullanışlı ve güçlü bir çözüm sunar.

www.easymediasuite.com

En Çok Okunanlar
Dergi