Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Dalet OnePlay Stüdyo Otomasyon Çözümü
Dalet OnePlay Stüdyo Otomasyon Çözümü
26.03.2019 19:32

Yeni kuşak stüdyo otomasyon çözümü Dalet OnePlay, canlı prodüksiyonları modernleştirmek, izleyicilerin ilgisini arttırmak ve yeni kazanç olanakları yaratırken işletme maliyetlerini ve güvenilirliği iyileştirmek amacıyla tasarlandı.

Sezgisel kullanıcı arayüzü, senkronize çok platformlu çalışmaya yönelik işbirliği ve düzenleme yetenekleri, yayıncılar için yeni fırsatların kapısını aralıyor.

Yayıncılar ve içerik uzmanlarına yönelik çözümler ve hizmetler sunan Dalet’in yeni kuşak stüdyo otomasyon çözümü Dalet OnePlay, Dalet Galaxy five MAM, NRCS ve iş akışı uyarlama yetenekleri, daha verimli ve ortaklaşa prodüksiyonların yanı sıra, daha etkin senkronize çok platformlu dağıtım sağlıyor.

Haber ve spor içeriği yapımcıları sürekli aynı kaynaklarla daha kısa sürede daha fazla platforma daha çok içerik sağlarken, dağıtım aygıtları arasında tutarlılığı garantilemenin zorluğunu yaşıyorlar. Bunun için güvenilir, yüksek verimli ve esnek program yapım iş akışları gerekiyor. Dalet OnePlay bu karmaşık gereksinimleri karşılamaya yardımcı olurken, izleyicilerin ilgisini arttıracak bir çok platformlu izleme deneyimi sunuyor. Dalet Galaxy five platformunun bir bileşeni olan Dalet OnePlay, veri modellerindeki ilerlemelerden ve Dalet Worlkflow Engine kaynaklı işlemlerden yararlanarak, birçok çıkış üzerinde senkronize içerik dağıtımı sağlıyor. Dalet OnePlay haber yayınlarından spor magazinlerine, canlı stüdyo gösterilerine kadar her türlü program yapımında avantajlar getiriyor.

Dalet OnePlay’in modern ve verimli web tabanlı kullanıcı arayüzü hem masaüstü hem de tablet üzerinde çalışarak, görüntü anahtarlayıcılar, sunucular, kameralar, ses miks konsolları, grafikler, aydınlatma, yönlendiriciler gibi her tipte yapım aygıtının sezgisel denetimini sunuyor. Yenilikçi kullanıcı arayüzü otomasyonlu ve manuel iş akışlarının benzersiz bir karmasını sunuyor. Her kurgu öyküsünün görüntülendiği, timeline biçimi, tam otomatik çalışan, zamanı ayarlanmış etkinlikleri gösteriyor. Ayrıca kullanıcılar zamanlama bilgisi olmadan öykülere olaylar ekleyebiliyorlar. Bu olaylar playout için manuel denetlenebiliyor ve Dalet OnePlay gelecekte kullanım için manuel çalışmanın log bilgilerini saklıyor. Bu tip esneklik iş akışlarının bir kısmını otomatikleştirirken, playout operatörünün bazı etkinliklerin yayına gönderimini manuel denetlemek isteyen muhabirlere ve diğer personele yönelik. 

Dalet OnePlay dinamik Dalet Galaxy five haber yapım ve iş akışı uyarlama yeteneklerinden yararlanarak, klasik stüdyo yapımlarının ötesine geçen çalışma esnekliğiyle kişiye özel canlı prodüksiyon iş akışları sağlıyor. Bu birleşik çözüm, program hazırlık ve prodüksiyon ekipleri arasında işbirliği imkanları sunuyor. 

Dalet OnePlay canlı stüdyo prodüksiyonlarının yönetimi için gereken kaynakları azaltmak amacıyla tek kullanıcılı bir araç olarak tasarlansa da, Dalet Galaxy five’ın çekirdek platform dinamikliği sayesinde çalışma grupları programı yayın sırasında bile mükemmelleştirmek için stüdyo operasyon ekibiyle yakın işbirliği yapabiliyor. Bu özelikle öykülerin evrildiği ve ayrıntılı bilgilerin çoklu ekranlara yayıldığı canlı haber ve sporda önemli. 

Dalet OnePlay ile Dalet Workflow Engine arasındaki etkileşim, yapımcıların ve kurgu ekiplerinin kurallara dayalı otomasyon süreçlerini makro veya programın ikincil etkinliği olarak bir araya getirmelerini sağlıyor. Böylece sosyal medya gönderilerini veya kişiye özel dağıtım iş akışlarını programla senkronizasyon içinde çizelgeleyip otomatikleştirebiliyorlar. Örneğin bir konuk gelmeden önce sosyal medya takipçilerini eğlendiren bir gönderi veya bir spor magazin programı başlamadan önce son maçların en ilginç kısımlarını gösteren bir parça gibi. Seçenekler sınırsız olup, izleyicilerin program öncesi, sırasında ve sonrasında nasıl ilgilerinin çekilebileceğini yeniden tanımlayacak. 


Ürün OnePlay Stüdyo Otomasyon Çözümü
Marka Dalet
Firma Bilgipark
Telefon 0212 283 54 39
Web www.bilgipark.tv