Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > JVC 500 Series Connected CAM 4K El Kameraları
JVC 500 Series Connected CAM 4K El Kameraları
25.05.2019 11:14

JVC Connected CAM ürün serisini hem görüntü işlemeyi hem de IP performansını iyileştirmek için tasarlanan 500 serisi görüntü akış el kameralarıyla genişletiyor. Küçük boyutlu üç adet 4K kameradan GY-HC500 temel model olup, gelişmiş akış ve grafik yetenekli GY-HC550 ve spor yapım kamerası GY-HC500SPC ise serinin diğer ürünleri. 

500 serisi kameralar katı halli SSD (solid state drive) ortamına 4K çözünürlüklü ve 50/60p kare hızlarıyla 10 bit ProRes 422 görüntü kaydedebiliyor. Kameralar geniş çeşitlilikte iş akışlarını desteklemek için diğer 4K UHD ve HD dosya formatlarında da kayıt yapabiliyor, ayrıca GY-HC550 modeli bunların yanı sıra MPEG-2 ve MXF kayıt da yapabiliyor. 

Tüm 500 serisi kameralarda 1 inç 4K CMOS sensör ile dahili ND filtreli bütünleşik 20x zoom lensi, manuel zoom, odak ve iris kontrol halkaları var. Yaratıcı esneklik için kameralar HLG modunda veya 10 bit J-Log modunda HDR çekimleri kaydediyor ve 120 fps ağır çekim HD kaydı destekliyor.

Hem GY-HC550 hem de GY-HM500SPC harici bir KJ olmadan kayıtlı veya akış görüntülerinin çıkışı için bütünleşik ekran altı banda veya tüm ekrana yazı ekleme seçenekleri sunuyor. GY-HM500SPC ayrıca bazı spor dalları için profesyonelce tasarlanmış, yüksek çözünürlüklü skor da bindirebiliyor, ve kullanıcılar grafikleri kişisel tercihlerine göre düzenlemek için logolar ve simgeler ekleyebiliyorlar. Kameramanlar Wi-Fi bağlantılı bir akıllı telefon veya tablet kullanarak skorları güncelleyebiliyor, ya da skor panosuna bir Sportzcast Scorebot bütünleşik olan mekanlarda otomatik olarak gerçek zamanlı veri alabiliyorlar. Antrenörlere yönelik olarak GY-HM500SPC kritik görüntü analizleri için DV Sport ve XOS Digital teknolojileriyle uyumlu.

JVC’nin IP tabanlı yapım çözümlerinin temeli bağlantı; ve yeni 500 Series kameralar harika görüntülerle IP üzerinden yapım iş akışı çözümleri sunuyor. Yayıncılar GY-HC550’yi sahada bir mikrodalga tırı olmadan acil haberleri çekip göndermek için kullanıp ardından yapım tırı olmayan bir spor etkinliğinin canlı yayın akışını grafiklerle yapabiliyor. Uygun maliyetli yeni 500 Series ile haber bölümleri daha mobil çalışıp izleyicilerine daha fazla canlı içerik dağıtabiliyorlar.

Çift SDHC/SDXC medya kart yuvası yedekli, sırayla, yedeklemeli ve proxy kayıt modları sunuyor. Diğer 500 Series özellikleri arasında menü dolaşımı için dört inç, yüksek çözünürlüklü LCD ekran, LCOS vizör, iki XLR girişi, 3G-SDI ve HDMI görüntü çıkışları ve harici SSD kaydı için M.2 sürücü yuvası var. 

JVC’nin GY-HC900 ve GY-HC900ST Connected CAM modelleri de var. Her iki kamerada bulunan 2/3 inç CMOS sensörler, B4 lens yuvası ve dört konumlu optik filtre, Full HD görüntüler üretiyor. IP üzerinden haber uygulamaları için GY-HC900 dahili Wi-Fi, çift harici anten, 20Mbps’a kadar akış/FTP performansı, SMPTE 2022 ileri dönük hata düzeltme ve Zixi ARQ’lu hata düzeltme özelliklerine sahip. GY-HC900ST stüdyo kamerası eksiksiz görüntü akış ve kayıt yetenekleriyle GY-FC900 kamera modülüyle tam bütünleşerek, uygun maliyetli bir fiber tabanlı çözüm sunuyor.


Ürün 500 Series Connected CAM 4K El Kameraları
Marka JVC
Firma Avsistek
Telefon 0216 576 94 85
Web www.avsistek.com.tr