Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Roland VR-50HD MK II Çok Formatlı AV Mikser
Roland VR-50HD MK II Çok Formatlı AV Mikser
22.07.2019 13:23

Roland tek kullanıcıya yönelik “hepsi bir arada” tarzı ürününü geliştirmesinin sonucu olan VR-50HD MK II çok formatlı AV mikserini sunuyor. Canlı etkinlik kullanıcılarından gelen doğrudan geri bildirimler dikkate alınarak tasarlanan VR-50HD MK II ek olarak özel amaçlı takip, kayıt, akış sinyallerini destekleyen bir AUX çıkışına sahipken, orijinal VR-50HD’nin zengin bağlantılarını ve esnekliğini koruyarak çok çeşitli etkinlik prodüksiyonlarına hitap etmeye devam ediyor. Ayrıca VR-50HD MK II’nin güncellenen kullanıcı arayüzü sorunsuz dolaşım ve kurulum ayarları, daha da profesyonel sesli miksler için zenginleştirilmiş ses kalitesi, belli JVC ve Panasonic PTZ kameraları için kontrol yetenekleri ve akıllı otomatik ses miksi ve otomatik görüntü girişi geçişi gibi yeni otomasyon işlevleri sunuyor.

Çevre birimi aygıtlara olan gereksinimi ortadan kaldıran VR-50HD MK II, 12 girişli-4 kanallı birçok formatlı görüntü anahtarlama masası, 12 girişli bir dijital ses mikseri, çoklu görüntüleyici bir dokunmatik akran ile USB 3.0 yoluyla bir AV akış çıkışını bir araya getiriyor. VR-50HD MK II’nin atanabilen girişleri, sayısız yapılandırma ve uygulama için dört adet SDI ve HDMI kaynağın istenen kombinasyonunun kullanılmasına imkan veriyor. VR-50HD MK II üzerindeki yeni giriş atama butonları, anahtarlama masası üzerindeki tüm girişlerin kullanımını kolaylaştırıyor ve girişler crosspoint’lere yayın sırasında atanabiliyor. Ünitenin RGB/Component ve Composite girişler içeren çok yönlü giriş/çıkış kapasitesi, profesyonel kameralar, bilgisayarlar, sunucunun mobil aygıtları ve mikrofonlara bağlantı sağlıyor.

Canlı görüntü akışları, HD kayıt ve sunucu monitörleri çoğunlukla ana program çıkışından ayrı görsel gereksinimlere sahip oldukları için, VR-50HD MK II’de ana PGM çıkışını etkilemeden değişen içerikler göndermek için bu amaca özel bir AUX çıkışı var. AUX çıkışı için kaynak özel amaçlı AUX atama butonları yoluyla değiştirilebiliyor; herhangi bir VR-50HD MK II girişi ana PGM çıkışından bağımsız olarak AUX çıkışına aktarılabiliyor. PGM çıkışını besleyen mikser çıkışı da dahili bir dağıtım yükselteci çıkışı olarak hizmet vermek üzere senkron şekilde AUX çıkışına gönderilebiliyor. HDMI, SDI ve RGB/Component formatlarında AUX çıkışı yapmak mümkün.

VR-50HD MK II’nin yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü, genişletilen özelliklerine kolayca erişilip denetleme imkanı veriyor. Geniş dahili dokunmatik ekran çoklu görüntü monitörü, crosspoint’lere atanan dört girişin ve dört hareketsiz resmin aynı anda Preview ve Program olarak izlenmelerine izin veriyor. Anında erişim için dört adede kadar hareketsiz resim USB’den iç belleğe yüklenebiliyor. Özel amaçlı, yayın tarzı butonlar sayesinde çeşitli işlevlere anında erişilebiliyor, artık çok kademeli menülerin içine dalıp kaybolmak gerekmiyor. Her ses yolunun kendi Solo ve Mute butonları var.

VR-50HD MK II’nin yeni sezgisel, ses düzeylerinin yayın sırasında otomatik miksini sağlayan, yankı gidericili arayüzü, çözümün başında sürekli duran bir ses mühendisinin olmadığı koşullarda bile etkinlikler ve canlı web akışları için profesyonel kalitede ses mikslerini kolaylaştırıyor. Ayarlarla belli ses girişleri önceliklendirilebildiği için, bir sunucu konuşurken diğer ses düzeyleri otomatik olarak azaltılıyor. Audio Follows Video çalışma moduyla bir görüntü kaynağı değiştirildiğinde giriş kaynaklarından gelen ses otomatik olarak değişebiliyor. Video Follows Audio modu ise belirlenmiş bir mikrofona kimin konuştuğuna bağlı olarak kameralar arasında geçiş yapabiliyor. VR-50HD MK II 48 VDC phantom güçlü XLR/TRS kombo jakları, bir RCA stereo çifti veya 3G/HD/SD-SDI ve HDMI girişlerinden gömülü ses dahil çeşitli standart ses girişleri sağlıyor. 

Robotik pan/tilt/zoom (PTZ) kameraları sürekli kameraman bulunması gereksinimini ortadan kaldırabilirken, hala stüdyo düzeyinde yayın kalitesi sağlamaya devam ediyor. Yapımlar sırasında PTZ kameralar küçük boyutları sayesinde ayrı yerlere konabiliyorlar. VR-50HD MK II özel amaçlı bir PTZ kamera denetleyici veya operatörü gerekmeden belli JVC ve Panasonic PTZ LAN kameraları doğrudan denetleyebiliyor. Tek bir LAN portu yoluyla altı adede kadar uyumlu PTZ kamerası denetlenebiliyor.

VR-50HD MK II dahili görüntü efektleriyle yüklü. Bindirilen görüntü iç içe resim (PinP) kompozisyonlarında yerleştirilebiliyor. Kompozisyon için dört katmanın en üzerine bir fotoğraf yerleştirilebiliyor ve efektler isteğe göre açılıp kapatılabiliyor.

Etkinlikleri paylaşmak ve küresel erişimi arttırmak için VR-50HD MK II web kameralarıyla aynı USB bağlantı teknolojisini kullanıyor. Web tabanlı görüntü akışı sadece USB 3.0 giriş/çıkışın bir bilgisayara veya akış arabirim donanımına bağlanmasını gerektiriyor; indirilecek yazılım, kurulacak sürücü, uğraşılacak güncelleme veya gereken yeniden başlatma yok. Roland’ın Mac ve Windows için mevcut ücretsiz VR Capture yazılımı, web için hazır Full HD AV dosyalarına kaydı destekliyor.


Ürün VR-50HD MK II Çok Formatlı AV Mikser
Marka Roland
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web www.maviiletisim.com.tr