Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVB Harmonic ile Üstün OTT Deneyimi Sunuyor
TVB Harmonic ile Üstün OTT Deneyimi Sunuyor
25.07.2019 09:42

Hong Kong’daki televizyon yayın şirketi Television Broadcast Limited (TVB), myTV Super OTT platformu için Harmonic EyeQ içerik tanıyan kodlama teknolojisini kurdu. EyeQ OTT hizmetleri için bant genişliğini iyileştiriyor, TVB’nin içerik dağıtım ağı (CDN) giderlerini azaltıyor ve görüntü akışı tamponlamayı ve başlangıç gecikmelerini büyük oranda azalttığı için her ekranda izleyicilerin deneyim kalitesini (QoE) zenginleştiriyor. 

Harmonic Asya Pasifik Satış ve Hizmetler Başkan Yardımcısı Tony Berthaud yorum yaptı: “Günümüzün televizyon izleyicileri klasik yayın gibi kusursuz, kesintisiz izleme deneyimi keyfi bekliyorlar. EyeQ içerik tanıyan kodlama çözümümüz TVB’nin OTT için tutarlı görüntü kalitesi ve yüksek dağıtım hızları elde etmesini sağlıyor. EyeQ kodlamanın sağladığı bant genişliği tasarrufuyla TVB sunduğu hizmetleri zenginleştirebiliyor ve gelecekte UHD ve yeni spor kanalları gibi değer katan hizmetlerle izleyicilerinin ilgisini çekmeye devam edebilecek ve daha uzun süreler izlemelerini sağlayabilecek.

TVB HEVC kodek kullanarak set üstü alıcılar (STB) üzerinden HD OTT kanalları dağıtmak için EyeQ teknolojisinden yararlanıyor. Şirketin beğenilen yazılım tabanlı Electra medya işleme platformunun beyninde yer alan EyeQ içerik tanıyan kodlama, TVB’ye bant genişliğinde önemli bir azalma ile OTT hizmetleri için tutarlı, üstün kaliteli görüntü dağıtması için yeni bir yaklaşım sunuyor. EyeQ gerçek zamanda görüntü kalitesini değerlendirmek ve kodlama değişkenlerini iyileştirmek için insan gözünün çalışma tekniğinden yararlanması bakımından eşsiz bir teknoloji.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.