Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Epiphan Pearl Mini Görüntü Prodüksiyon Sistemi
Epiphan Pearl Mini Görüntü Prodüksiyon Sistemi
30.10.2019 11:22

HDMI, SDI ve USB kaynaklardan gelen üç adede kadar Full HD görüntü girişini alıp kaydeden, akışlarını ve geçişlerini yapan Epiphan Pearl Mini, görüntü prodüksiyonlarını bir adım öne ilerletiyor.

Her yere görüntü akışı

Özel RTMP/RTMPS veya RTPS kullanılarak aynı anda YouTube, Facebook veya diğer içerik dağıtım ağlarına ve içerik yönetim sistemlerine canlı görüntü akışı yapılabiliyor. Aynı zamanda dahili akış sunucusu kullanılarak web tarayıcılara, akıllı televizyonlara ve set üstü alıcılara yerel olarak görüntü akışı da yapılabiliyor. Kaltura ve Panopto CMS bütünleşmesi sayesinde karmaşık akış URL ayarları yapmak gerekmiyor. Web yayın etkinliğinin zamanı belirlenip görüntü akışına başlanabiliyor. 

Web yayını paylaşma

Tekli veya çoklu yayın görüntü akışları HTTP, HLS, FLV, ASF, UPnP ve SAP gibi popüler görüntü akış protokolleriyle yerel olarak paylaşılabiliyor. 

RTMPS ile güvenli akış

Daha da yüksek güvenlik için RTMP veya RTMPS üzerinden hedeflere görüntü akışı. 

1080p HD kayıt

Epiphan Pearl Mini’nin donanımla hızı arttırılan kodlayıcısı maksimum performans için kusursuz H.264 kodlama sağlıyor. Bir program ve ISO doğrudan bir 512 GB EXT4 SD karta AVI, MP4, MOV veya MPEG-TS formatlarda kaydediliyor ve otomatik olarak bir USB belleğe veya ağ üzerindeki sunucuya yükleniyor. 

Görüntü kaynakları arasında geçiş

Kullanımı çok kolay olan 7 inç dokunmatik ekran, görüntü kaynakları ve düzenleri arasında geçişleri kolaylaştırıyor. Veya tarayıcı tabanlı Epiphan Live kullanılabiliyor ve bir tablet PC veya cep telefonu kullanılarak hemen her yerden geçiş yapılabiliyor. 

Kişisel düzen tasarlama

Sürükle-bırak tarzı kolay kişisel düzen editörü ile PiP gibi isteğe özel ekran düzenleri tasarlanabiliyor. Görüntü kaynaklarını birleştirme, kırpma, ölçeklendirme işlemleriyle dinamik düzenler oluşturulabiliyor. Saydam png resimleri, özel arka planlar, yazı bindirmeleri, tarih ve saat eklenebiliyor.

Tak-çalıştır kolaylığı

Pearl Mini HDMI kodlayıcı kutusundan çıkar çıkmaz kullanılmaya hazır. Görüntü kaynakları doğrudan HDMI girişlere bağlanıyor ve sezgisel dokunmatik ekran kullanılarak kaydetmeye başlanıyor. Ya da kontrol yüzeyiyle ayrıntılı çalışılıp izleyiciler için tamamen farklı bir görüntü sunum deneyimi yaratılabiliyor. 

Crestron ile bütünleşme

Pearl için Crestron tarafından geliştirilen Control Module kullanılarak Pearl Mini görüntü kodlayıcılar Crestron AV içerisine kolayca bütünleştirilebiliyor. 

Güvenli akış ve denetim

Pearl görüntü kodlayıcılar ailesi şifreli yönetici erişimi için HTTPS, SFTP, Canlı akışların RTMPS şifrelenmesi, 802.1x sertifika yetkilendirmeyi destekliyor. 

Dijital sertifika yönetimi

Pearl Mini parolalar, kullanıcı adları ve dijital sertifikalar kullanarak 802.1x ağlar üzerinde PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS yetkilendirme ve kimlik denetleme erişim kontrol yöntemlerini destekliyor. Admin paneli kullanılarak Pearl Mini üzerinde dijital sertifikalar kolayca yüklenip yönetilebiliyor. 

Role dayalı erişim denetimi

Pearl Mini’ye yönetici, kullanıcı veya izleyici öncelik düzeyleriyle giriş yapılabiliyor. Pearl Mini üzerindeki LDAP kimlik denetim desteği sayesinde topluca kullanıcı roller atamak için alan adı (domain name) grupları belirlenebiliyor, böylece kullanıcılar kendi LDAP kimlikleriyle giriş yapabiliyorlar. 

Epiphan ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.