Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Nugen Audio Halo Upmix Güncellendi
Nugen Audio Halo Upmix Güncellendi
29.08.2017 17:32

Üst düzey yapımcılar, post prodüksiyon mühendisleri ve yayıncılara yönelik yenilikçi ve sezgisel ses araçları üreten Nugen Audio, Halo Upmix için önemli bir güncelleme yaptı. Halo 9.1 temelinde tasarlanan yeni 3D Immersive Extension, mevcut Dolby Atmos yeteneğinin ötesinde opsiyonlar getiriyor. 3D Immersive Extension VR, oyun ve diğer çevreleyen uygulamalar için kanal tabanlı çıkışa bir alternatif olarak Ambisonic uyumlu çıkış sağlıyor. Böylece kanal tabanlı sesleri bir Ambisonic iş akışı için upmix işleminden geçirmek, farklı amaçla yeniden kullanmak ve çevirmek mümkün hale geliyor.

Halo 3D Immersive Extension ile Halo, Avid’in yeni Pro Tools sürümü 12.8’i destekleyen ilk upmixer haline geldi. Pro Tools 12.8 ile Halo 3D Immersive Extension’ın birleşimi, çok kanallı ve nesne tabanlı ses formatlarıyla çalışan ses post prodüksiyon uzmanları için daha akıcı bir iş akışı sağlıyor.

Nugen Audio Kurucu ve Yaratıcı Yönetmeni Jon Schorah yorum yaptı: “Hızla gelişen saran ses dünyası ve Dolby Atmos ile ilgili mühendislere yeni seçenekler sunmaktan memnunuz. 3D Immersive Extension’a Ambisonic çıkış eklenmesi, gittikçe çeşitlenen kapsamlar ve iş akışları kullanıcılara benzersiz algoritmalarımızı uygulama imkanı veriyor.