Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DPA Yaka Mikrofonları Görüş Alanında Bile Gizlenebiliyor
DPA Yaka Mikrofonları Görüş Alanında Bile Gizlenebiliyor
26.04.2020 16:38

Prodüksiyon ses miks ve sahada ses kayıt uzmanı David Thirion on yıldan fazla zamandır film ve televizyon projelerine ses kaydetmek için DPA mikrofonlarını kullanıyor. Bu tercihte ürünlerin ses kalitesi ve doğal sesleri ana neden olsa da, bazı modellerin oyuncuların vücutlarında veya kostümlerinde gizlenmeleri gereken koşullarda ideal olan çok küçük boyutları da bunda aynı ölçüde etkili. 

Son aylarda Thirion DPA’nın vücuda giyilen 6000 Subminiature Series ürün serisinden 6060 Subminiature Omnidirectional yaka mikrofonu ile çalışıyor. Belçika’daki Artemis Productions’ın Parlement adlı yeni televizyon dizisinin setinde kullandı. 

Thirion şunları söyledi: “DPA 6000 Series mikrofonlar DPA 4060 yaka mikrofonu kadar iyi ses sağladığı ama çok daha küçük ve gizlenmesi kolay olduğu için ideal. Her işe en uygun mikrofonu seçmeniz gerekiyor. Önce bir kadın oyuncunun üzerinde kullanmayı planladık, ama o kadar ince bir ipekli giyiyordu ki mikrofonu gizlemek imkansızdı, çünkü kablonun ağırlığı kumaşı çekiyordu. Onun yerine bir sutyen mandalıyla sabitlediğimiz DPA 4061 kullandık ve işe yaradı.

Tüm DPA ürünleri için info@elit-tr.com e-posta adresi üzerinden DPA Türkiye tek yetkili distribütörü Elit Işık/Ses Teknolojileri ile irtibat kurabilirsiniz.