Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > ARRI Stellar Akıllı Işık Denetim Uygulaması
ARRI Stellar Akıllı Işık Denetim Uygulaması
22.06.2020 17:15

ARRI’nin aydınlatma denetim uygulaması profesyonel ışıklandırma denetimi için akıllı ve yenilikçi bir yol sunuyor ve iOS ile Android telefonlar ve tabletler üzerinde kullanılabiliyor. Karmaşık DMX ayarlarını otomatik hallediyor ve şık tasarımlı grafiklerle denetim yüzeyleri sunuyor. ARRI SkyPanel ve L-Series ışık kaynaklarına kolayca bağlanıyor. 

Sezgisel arayüz tasarımı

Birçok aydınlatma denetim aygıtı eski ve jenerik arayüzlere sahip. Stellar en baştan beri renk seçmenin farklı yollarına göre düzenlenen şık grafik arayüzlerle tasarlandı. 

Hızlı ve kolay iş akışı

Stellar sette ARRI ışıkları hızlı ve kolay denetlemek için ideal uygulama. İster birçok sahneli ve kurulumlu büyük bir film, ister birkaç tane ışık kaynaklı küçük bir proje olsun, Stellar her türlü senaryoda çalışabilecek şekilde üretildi. 

Eksiksiz aydınlatma paketi

Stellar ARRI’nin eksiksiz ve gelişmiş aydınlatma denetim ürünleri ekosisteminin sonuncu üyesi. SkyPanel geniş çeşitlilikte denetim seçenekleri için Art-Net, sACN, DMX ve RDM uygulamaları sunuyor. Büyük bir SkyPaneller donatımı olan SkyLink ile birlikte kolayca kablosuz denetlenebiliyor. Stellar tüm bu parçaları SkyLink, SkyPanel ve L-Series donanımlarla kusursuz çalışan sezgisel kontrollerle bir araya getiriyor. Eksiksiz bir aydınlatma ağı yaratmak artık kolay. 

Hızlı renk ayarı

SkyPanel ile renk ve aydınlatma efektleri seçmenin yedi harika yolu var. Stellar ile kontrol modları arasında geçiş yaparak, o moda en uygun arayüzle bir renk seçilebiliyor. Stellar arka planda DMX ayak izleri ve adresleriyle ilgilendiği için bunlar hakkında endişelenmeye gerek yok. İstenen renk modu seçilip çıkış buna göre kolayca ayarlanabiliyor.

L-Series ile jel kullanımı

Stellar ile artık tüm L-Series ışık kaynakları üzerinde jeller ve kaynaklar belirlemek mümkün. 300 jel ve 45 ışık kaynağı eşleştirme rengi arasından seçim yapılabiliyor. 

Otomatik düzenleme

Stellar’ın otomatik düzen özelliği DMX eklemeyi geçmişte bırakıyor. Uygulama tüm ışık kaynakları için DMX başlangıç adreslerini otomatik olarak belirliyor ve üst üste aygıt çakışmasından kaçınmak için ağı yönetmeye devam ediyor. Böylece aydınlatmanın yaratıcı tarafına odaklanmak için zaman kalıyor. 

Hızlı renk ayarı

Tarama süreci sırasında Stellar DMX/RDM ağında ARRI LED ışık kaynakları arıyor. Bulunca tüm ışık kaynaklarının yeteneklerini değerlendirmek için bilgi topluyor. Auto Layout işlevi otomatik olarak bir DMX adresi atıyor ve her ışığın DMX modunu değiştiriyor, böylece hiç iki ışık üst üste çakışmıyor. 

Işık haritası

Stellar bir aydınlatma haritası resmi almaya izin veriyor, böylece ışık kaynakları iki boyutlu bir alanda yerleştirilebiliyor. Bu görsel referans, gerçekte nerede olduklarına göre ışık kaynaklarının çok hızlı seçilmelerini sağlıyor. 

Kaydetme ve paylaşma

Bir görünüm yaratırken veya bir aydınlatma kurulumu hazırlarken sevilen renklerin kaydedilmesi önemli. Stellar’da yüzlerce renk ve ışık efekti kaydedilip her projeye götürülebiliyor. Bunları basit dokunuşlarla bir meslektaşla paylaşmak da mümkün.

Live Sync BETA

Stellar 1.5’teki Live Sync BETA adlı heyecan verici yeni özellik, ayrı aygıtlar üzerindeki Stellar’lar arasında gerçek zamanlı işbirliği sağlıyor. Çok sayıda kullanıcının aynı anda aynı proje ve sahne üzerinde çalışmalarına imkan veren Live Sync, şimdi aynı dosya üzerinde tam anlamıyla birlikte çalışma şansı veriyor. Kullanıcılar aynı ışık kaynağını veya farklı kaynakları ayarlayabiliyorlar ve değişiklikler oldukça arka planda senkronize ediliyor. 

Alım ve dışa aktarım

Stellar 1.5 artık proje ve sahneleri alma veya dışarıya aktarma imkanı veriyor. Dışa aktarım bir proje veya sahneyi buluta göndermek, aygıtlar arasında kablosuz paylaşmak, e-posta veya mesajla iletmek şeklinde gerçekleştirilerek çalışmalar paylaşılabiliyor. Bu özellik proje ve sahnelerin istenen bir yerde yedeklenmesine de imkan sunuyor. Renkler ve paletler de paylaşılabiliyor. 

iCloud yedekleme

iOS üzerinde Stellar 1.5 ile tüm projeler, sahneler ve favorileri Cloud’a yedeklenebiliyor. Bu senkronizasyon otomatik ve anında olarak, aynı iCloud’u kullanan birden fazla aygıt üzerinde aynı dosyalara sahip olunabiliyor. iPhone üzerinde bir projeyle çalışılıyorsa, artık otomatik olarak yedekleniyor ve iPad üzerinde kullanıma hazır hale geliyor.

Stellar 2 ile yeni özellikler

ARRI Stellar 2 ile bir sonraki adımı attı. Artık Stellar 2 ile üçüncü firmaların ürünleri de denetlenebiliyor. Gruplandırma gibi diğer özelliklerin çok daha kolaylaşması, kurulumları daha esnek ve hızlı hale getiriyor. 

  • Litegear, Astera ve Kino Flo gibi diğer üreticilerin ışık kaynaklarının denetimi
  • Arızalı ışık kaynağını kurulumu etkilemeden değiştirme
  • Farklı CCT serilerinden ışıkları gruplandırma.

Ürün Stellar Akıllı Işık Denetim Uygulaması
Marka ARRI
Firma Linka
Telefon 0212 358 45 20
Web www.linkgroup.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi