Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Atomos AtomX SYNC Ninja V İçin Senkronizasyon Modülü
Atomos AtomX SYNC Ninja V İçin Senkronizasyon Modülü
23.11.2020 11:40

Yeni AtomX SYNC modülü Ninja V’ye kablosuz zaman kodu, senkronizasyon ve kontrol teknolojisi getiriyor. Timecode Systems’ın patentli güvenilir uzun mesafeli RF kablosuz teknolojisini kullanarak birden fazla Ninja V, kamera ve ses kaydediciye bağlanıyor. Bluetooth yoluyla başka aygıtları da bu senkronize sistemin içerisine getirebiliyor. iPhone ile iPad üzerinde bu Apogee MetaRecorder ses kaydedici, Mavis Pro kamera ve MovieSlate8 günlük kaydı gibi uygulamalarla çalışıyor. Zoom F6 ve F8 gibi profesyonel ses kaydedicilerle de uyumlu.

Zaman kodunu anlama ve PhotoJoseph ile SYNC kullanma

AtomX SYNC modülü ile Timecode Systems teknolojisi PhotoJoseph ile çok kameralı veya çift sistemli sesli çekimleri tamamen senkronize edebiliyor. 

Bir sistemin merkezindeki Ninja V, diğer Ninja V’ler, profesyonel ses kaydediciler, iOS aygıtları ve video kameralar ile mükemmel zaman koduyla kurulabiliyor. Kolay çoklu kamera kurguları için tüm ses ve çekimler Apple FCP X içerisine getirilebiliyor. 

Kablolar kalksın, senkronizasyon korunsun

Uyumlu aygıtlarla haberleşme için Bluetooth Low Energy (BLE) kullanılıyor. 

 • Görüş alanında 10-15 metre iletim mesafesi
 • Her AtomX SYNC’e 6 adede kadar aygıt bağlama
  • Mavis Pro – iOS profesyonel video kamera uygulaması
  • Apogee MetaRecorder – iOS tabanlı profesyonel ses kaydedici uygulaması
  • MovieSlate8 Pro – iOS ileri zaman kodlu çekim tahtası ve içerik günlük kaydı uygulaması
  • Softron Movie Recorder – MacOS tabanlı görüntü kaydedici uygulaması
  • UltraSync Blue Slate– Ücretsiz iOS zaman kodlu çekim tahtası uygulaması

Ninja V için kesintisiz enerji

AtomX SYNC modülü AtomX genişletme sistemi kullanılarak Ninja V ile pilin arasına takılıyor. İçerisindeki küçük bir pil, çalışırken çıkarılıp takılırken kesintisiz enerji pili olarak çalışarak, ana pili değiştirirken Ninja V’yi yaklaşık 5 dakika çalışır durumda tutuyor. 

HDMI kamera için profesyonel senkronizasyon

AtomX SYNC kullanılarak HDMI kamera profesyonel birçok kameralı yapımın içerisine getirilebiliyor, ardından kurguya sıra geldiğinde tüm çekimler hemen senkronize edilebiliyor; klipleri hizalamak veya ek yazılım kullanmak için zaman harcamaya gerek kalmıyor. AtomX SYNC modülü görüntü ve ses kaynaklarının her defasında mükemmelleşmelerini garantiliyor. 

Hollywood’da kendini kanıtlamış güçlü ağ teknolojisi

Artık büyük sinema filmlerinde kullanılan teknolojinin aynısıyla birden fazla AtomX SYNC özellikli Ninja V ünitesini bağlayarak tek bir ağ oluşturabilirsiniz. Bir master Ninja V ile kare hassasiyetinde başlama/durma ve zaman kodu kontrolü parmak uçlarınızda. Kaydedilen her dosya sadece mükemmel senkronize olmakla kalmayıp, tam olarak aynı uzunlukta da olacak. Ayrıca ağdaki her Ninja V beş ek aygıta daha Bluetooth yoluyla tam senkronizasyonu garantiliyor. Master Ninja V istenen sayıda Timecode Systems senkronizasyon aygıtıyla senkronize olabildiği için, diğer kameralara, ses mikserlerine ve kaynaklarına bağlantı mümkün oluyor.  

Tek master – birçok aygıt

200 metre mesafeli RF ağı içerisinde çalışan tüm AtomX SYNC üniteleri master ile doğrudan haberleşiyor. Bir aygıt bu mesafeden çıkınca dahili işlemciyi kullanarak hassas ve doğru saatini mümkün olduğu kadar uzun sure devam ettiriyor. Ünite ağın menziline geri döndüğünde kesintisiz olarak yeniden katılıyor. Bu nedenle AtomX SYNC çok kameralı büyük etkinlikler, spor ve mekan çekimleri için ideal. 

Kalibre analog ses gecikmesi

Çok iyi görüntü, zayıf kalitede ses veya sınırlı sayıda ses girişi nedeniyle mahvolabilir. Ninja V 3.5mm mikrofon girişi yoluyla ek iki ses kanalı sağlamak için çok iyi. 

HDMI görüntüyü harici bir kaynaktan doğrudan kaydedicinin mikrofon girişine gelmekte olan sesle birleştirirken, mevcut kullanıcılar Ninja V menülerinde bir ses off-set gecikmesi ayarlamaları gerektiğini biliyorlar. Bu işlem iki kaynak arasında mükemmel dudak senkronizasyonu elde etmek için bir deneme-yanılma yöntemi. Ama artık AtomX SYNC bunu sizin için otomatik olarak kalibre ediyor. Kameranızın kendine özgü ayarları için HDMI gömülü ses ile harici ses arasındaki farkları inceleyerek çözüyor. Bu işlem 2 saniyeden kısa sürüyor ve yapıldıktan sonra artık tahmine dayalı çalışma veya dudak senkronizasyon hataları ortadan kalkıyor. 

AtomX modüler sistem

Ninja AtomX SYNC’e aynı anda iki adede kadar AtomX modülü takılabiliyor. Bu sayede AtomX SYNC ve AtomX SDI modülleri, SDI kameralar ve kaynaklarla kullanım için bir araya getirilebiliyor. 


Ürün AtomX SYNC Ninja V İçin Senkronizasyon Modülü
Marka Atomos
Firma Linka
Telefon 0212 358 45 20
Web www.linkgroup.com.tr