Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Epiphan Pearl-2 4K Canlı Akış Kodlayıcı
Epiphan Pearl-2 4K Canlı Akış Kodlayıcı
24.07.2020 12:48

4K canlı internet görüntü akış, anahtarlama ve kodlamanın en kolay yolu olan “hepsi bir arada” tarzı Epiphan Pearl-2 görüntü kodlayıcı ve görüntü yapım sistemi sayesinde tek noktada internet görüntü akış, kayıt ve canlı geçişler yönetilebiliyor. 

Her yerdeki izleyicilere görüntü akışı

SRT, HLS, MPEG-DASH, özel RTMP/RTMPS ve RTPS kullanarak YouTube, Facebook ve diğer içerik dağıtım ağlarına ve içerik yönetim sistemlerine aynı anda canlı görüntü akışı yapılabiliyor. Aynı anda dahili akış sunucusu kullanılarak yerel olarak web tarayıcılara, akıllı televizyonlara ve set üstü alıcılara görüntü akışı gerçekleştirilebiliyor. Kaltura ve Panopto CMS’lerle bütünleşme sayesinde karmaşık akış URL’leriyle uğraşmak gerekmiyor. Sadece web yayın etkinliğinin zamanı çizelgeleniyor ve akışa başlanabiliyor.

Web yayını paylaşımı

HTTP, HLS, FLV, ASF, UPnP ve SAP gibi popular internet akış protokolleri ile 50 adede kadar izleyiciye yerel olarak tekli yayın veya çoklu yayın paylaşılabiliyor.

Güvenli görüntü akışı

Secure Reliable Transport (SRT) uçtan uca 256 bit AES şifreleme, HTTP üzerinden HLS ve MPEG-DASH, Real Time Messaging Protocol Secure (RTMPS) ile internette güvenli içerik akışı sağlanıyor.

Yüksek kaliteli görüntü akışı için SRT

Secure Reliable Transport (SRT) protokolü canlı görüntü yapımlarının iyi görünmesi için en son canlı akış teknolojilerini kullanıyor. Pearl destekli yapımların içerisine profesyonel kalitede kaynaklar getirmek için SRT üzerinden uzaktaki bir konuk veya katılımcı eklenebiliyor. 

Modeller

Gereksinimlere göre seçilebilen üç modelden her biri temel özelliklerle ya da opsiyonel 4K özellik eklentisiyle satın alınabiliyor. 

4K kayıt

Pearl-2’nin altıncı kuşak Intel i7 işlemcisi sayesinde 30 fps kare hızında harika 4K (opsiyonel) görüntüler yakalanıyor. Pearl-2’nin donanımla hızlandırılan kodlayıcısı, her görüntü portal veya oynatıcıyla maksimum uyumluluk ve performans için kusursuz H.264 kodlama sağlıyor. 

Dahili 500 GB SSD sürücü

Kayıtlar doğrudan dahili 500 GB katı halli bellek sürücüsüne depolanabiliyor. Admin paneli veya Epiphan Live kullanılarak dosyalar kolayca indirilip yönetilebiliyor.

Otomatik veya manuel dosya yüklemeleri

Yerel SSD sabit sürücüye hataya karşı dayanıklı kayıt yapılırken, kaydedilen dosyalar otomatik olarak bir USB sürücüye, yerel sunucuya veya ağ belleğine (FTP veya SFTP) aktarılıyor. 

Görüntü kaynakları arasında Canlı geçiş

Pearl-2’nin kullanımı son derece kolay sezgisel dokunmatik ekranı, görüntü kaynakları ve düzenleri arasında geçişi çok kolaylaştırıyor. Veya tarayıcı tabanlı Epiphan Live kullanılarak bir tablet, PC veya mobil telefon ile hemen her yerden geçiş yapılabiliyor.  

Kişisel düzen tasarımcısı

Kolay sürükle-bırak tarzı kişisel düzen editörü ile PiP gibi özel düzenler tasarlanabiliyor. Görüntü kaynakları birleştirilebiliyor, kırpılabiliyor ve boyutları değiştirilebiliyor. Saydam png görseller, kişisel arka planlar, metin bindirmeler, zaman damgaları eklenebiliyor.

Kolay PiP düzenleri

Dinamik görünümlü görsel sunumlar için PiP (Picture in Picture), üç çeyrek düzenler ve daha fazlası yapılabiliyor. 

Yeşil ekranlar ve grafikler için renk bindirme

Pearl-2’nin renk bindirme (chroma key) desteği kolay yeşil ekran düzenlerine ve üçüncü firmaların yazı ekleme yazılımlarına zengin animasyonlar ve ekran altı grafikler katmaya imkan veriyor.  


Ürün Pearl-2 4K Canlı Akış Kodlayıcı
Marka Epiphan
Firma Aviteng
Telefon 0212 549 99 92
Web www.aviteng.com