Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Ross Video Ultrix Carbonite Orta Boy Yapım Platformu
Ross Video Ultrix Carbonite Orta Boy Yapım Platformu
18.10.2021 10:51

Ross Video üstün yetenekler sunan tek kasada yapım masası ve yönlendirme platformu içeren Ultrix Acuity çözümüyle canlı yapımcılıkta fark yaratmıştı. Ross şimdi de ilk olarak Ultrix Acuity için kullanılan Software-Defined Production Engine yaklaşımına dayalı, güçlü bir yeni bütünleşik çözümle ileri yönde bir adım daha atıyor. 

Küçük boyut

Her Software-Defined Production Engine (SDPE) bir Ultrix FR2 veya FR5 kasaya kurulabiliyor ve iki adede kadar güçlü Carbonite M/E grubu ve çok yönlü MiniME’ler sağlıyor. Böylece 2RU kasa ile 1RU yedek güç kaynağı kasası, HD veya 4K UHD çözünürlükte çalışabilen esnek bir yönlendirme platformu ve eksiksiz, çok sayıda M/E içeren bir yapım resim masası sağlayabiliyor. Küçük teknik tesisler ve OB van araçları için ideal bu yer kazandıran çözüm, ses işleme, kare senkronizasyonu, çoklu görüntüleme gereksinimlerini ve klasik sistem tasarımlarında tipik olarak gereken aygıt rafları arası kablolama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. 

Tanıdık

Carbonite ilk çıktığından itibaren operasyonel kullanım kolaylığı, esnek işlevleri ve bütünleşik denetimi ile beğeniliyor. Ultrix Carbonite bu geleneği devam ettiriyor ve TouchDrive denetim yüzeyleri ailesiyle ve Ross Video’nun güçlü komut ve yapılandırma yazılımı uygulamasıyla tamamen uyumlu. Carbonite’ın sezgisel otomatik atama ve menü sistemini tanıyor olan operatörler çok rahat edecek; yeni Carbonite kullanıcıları ise masayı yönetmenin kolaylığını çabucak keşfedecekler. 

Geleceğe güven

Ultrix Carbonite, Software-Defined Production Engine veya SDPE yaklaşımının evriminde son aşama. Bu çok yönlü donanım, klasik resim masalarına göre önemli avantajlara sahip. Örneğin pahalı donanım değişiklikleri gerekmeden yeni özellikler ve işlevler eklenebiliyor; böylece gereksinimler ve müşteri talepleri değiştikçe sistem geliştirilebiliyor. 

Kazançlı yatırım

Bu tek kasalı çözüm, yerini alabildiği eşdeğeri donanıma göre daha az enerji harcıyor, daha az yer kaplıyor ve daha az soğutma gerektiriyor. Bu da sistem tasarımını ve aygıt kurulumunu çok kolaylaştırıyor. Yönlendirme platformunun yapım masası ile birleştirilmesi, raflar arası olası arıza noktalarının sayısını azaltıyor. Ultrix Carbonite kullanım ömrü boyunca sermaye ve işletme masraflarından tasarruf sağlıyor.

Endişesiz karıştırma ve eşleştirme

Ultrix Carbonite karışık veya değişen sinyal formatları, bağlantı yöntemleriyle karşılaşan orta ölçekte tesisler için ideal bir çözüm. Üç adet Ultrix I/O kartından (SDI, IP, SFP) istenenler boş yuvalara takılabiliyor ve gerektiğinde karıştırılarak hem bugün hem de gelecekte maksimum esneklik ve kolaylık sağlanabiliyor. 

Carbonite SDPE

Her Carbonite SDPE donanımı, 2 adede kadar eksiksiz M/E ve 4 MiniME grubu sağlayan, tamamen bağımsız bir resim seçici. Her M/E grubu 6 keyer, MiniME grubu 2 keyer içeriyor. 18 adet Carbonite girişi doğrudan Ultrix I/O matrisinden Geliyor ve 18 adet çıkış kaynaklar olarak Ultrix’e yeniden giriyor. Toplam 22 giriş ve çıkış için ek olarak anahtarlama donanımında 4 giriş ve 4 çıkış konektörü de var. 


Ürün Ultrix Carbonite Orta Boy Yapım Platformu
Marka Ross Video
Firma Aviteng
Telefon 0212 549 99 92
Web www.aviteng.com