Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > SNS EVO Medya Sunucusu
SNS EVO Medya Sunucusu
22.11.2021 11:56

SNS’te Yeni Özellikler: Otomatik Apple ProRes Dönüştürme ve Yeni Bulut Depolama Entegrasyonları

EVO’nun yazılım araçları zenginleşiyor. Her ikisi de EVO medya sunucularda bulunan Slingshot otomasyon yazılımı ile ShareBrowser medya varlık yönetim sistemi, özellikle dünya çapında evden veya uzaktan çalışan yaratıcı ekiplere inanılmaz yeni özelliklerle güncellendi. 

Yeni otomatik Apple ProRes kod dönüştürme ve bulut bellek bütünleştirmeleri, video prodüksiyon ekibine tesiste, uzaktan ve çok noktadan daha iyi işbirliği sağlıyor. Ayrıca güçlü ve kolay kullanımlı MAM yazılımı, en son sürümünde daha da kolay ve kullanıcı dostu.

Yeni Slingshot otomasyon özellikleri

EVO’ya dahil olan otomasyon yazılımı ve API Slingshot, indeksleme, kod dönüştürme, EVO sunucunun gücünü kullanarak medya yedekleme gibi işleri otomatikleştirmenin kolay bir yolunu sunarak, ekibin iş istasyonlarına bağlı kalıp meşgul etmekten kurtarıyor. Slingshot otomasyonlarının artık medyanın kodunu otomatik olarak ProRes dosyalarına dönüştürmesi, proxy ve uzaktan kurgu için harika bir seçenek. SNS ayrıca karma bulut bellek ortamında geniş esneklik için Wasabi, Backblaze ve Google Cloud Platform gibi, daha fazla bulut bellek hizmetini bütünleştirdi.

Kurguya hazır proxy için ProRes kod dönüştürme

EVO kullanıcıları sezgisel Slingshot arayüzü yoluyla otomatik kod dönüştürme işlerini çizelgeleyebiliyor veya ön izleme proxy’leriyle birlikte otomatik olarak kurguya hazır proxy’ler üretebiliyorlar. EVO artık resmi olarak ProRes için Apple tarafından sertifikalı olduğu için, bu otomatik kurguya hazır proxy’ler Nomad ile uzaktan iş akışlarında kullanılabiliyorlar.

ShareBrowser MAM güncellemeleri

ShareBrowser kullanıcıları artık ses göstergelerinin açık kalmalarını ve kaybolmamalarını sağlayabiliyorlar. 

ShareBrowser’da kurguya hazır proxy dosyaları

Önceki ShareBrowser sürümü ShareBrowser Web App uygulamasında ön izleme proxy’lerin indirilebilmelerine izin veriyordu. SNS bu işlevi geliştirdi ve kullanıcılar kurguya hazır proxy’leri de aynı şekilde indirebiliyorlar. Medya için kurguya hazır bir proxy dosya varsa ShareBrowser Web App’de ön izleme proxy indirmek ya da kurguya hazır proxy indirmek tercih edilebilir. Yazılım kurmak gerekmez.

Final Cut Pro’da otomatik proxy bağlantısı kurma

ShareBrowser ile Final Cut Pro’nun son sürümleriyle, medya alırken EVO’da üretilmiş kurguya hazır proxy’ler otomatik olarak bağlantılandırılabiliyor. Kurguya hazır proxy’leri Nomad yoluyla indirip ayrı ayrı FCP’ye yüklemek gerekmiyor. ShareBrowser ile medya indiriliyor ve kurguya hazır proxy dosyalar görüntü kurgu yazılımın otomatik olarak bağlantı kuruyor. 

Slingshot ile dosya paylaşımı

ShareBrowser’da medya paylaşımı zaten kolaydı. Ama artık kullanıcılar ShareBrowser’da sağa tıklanarak açılan menüde önceden yapılandırılmış Slingshot hedeflerine dosyalar gönderebiliyorlar. 

Sağlama doğrulaması

Görüntü yapımcılığında dosya bütünlüğü çok önemli. Her kopyanın orijinal kaynak dosya ile tıpatıp aynı olmasını onaylamak için ShareBrowser’ın Verify özelliği kullanılıyor. Yaratıcı ekip MD5 sağlamasını ShareBrowser içerisinde doğrulayarak, post prodüksiyonda gereksiz stresten kurtulabiliyor. 

Yükseltme

EVO sunucu güçlü yazılımı sayesinde paylaşımlı bir medya deposundan çok daha fazlasını sunuyor. Tamamı bir arada görüntü kod dönüştürücü sunucu, medya varlık yönetimi yazılımı, otomasyon platform ve uzaktan iş akışı çözümü. Ve şimdi de en son güncellemelerle EVO, uzaktan kurgu ekipleri, bulut bellek meraklıları ve ShareBrowser kullanan herkes için daha da fazla iş akışı olanakları sunuyor. 

EVO yazılımı (EVO OS v.6.1.5 gerekli) yükseltildiğinde bu yeni özelikler kullanılabiliyor. Bu yazılım güncellemeleri (Slingshot v.1.4 ve ShareBrowser v.6.0.3) aktif bir EVO destek planıyla veya son on iki ay içerisinde satın alınan sistemlerle birlikte ücretsiz. 


Ürün EVO Medya Sunucusu
Marka SNS
Firma Aviteng
Telefon 0212 549 99 92
Web www.aviteng.com