Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Roland-Garros 2020 Turnuvasında France TV Lab AVIWEST AIR320-5G Kullandı
Roland-Garros 2020 Turnuvasında France TV Lab AVIWEST AIR320-5G Kullandı
24.11.2020 10:49

Roland-Garros Açık Tenis Turnuvasında France Télévision AVIWEST ultra küçük boy AIR-5G birleşik bağlantılı hücresel verici sayesinde 5G ağı üzerinden canlı görüntü yayınını sınadı. 

France TV Lab bu çalışmada Orange 5G ağına AVIWEST 5G verici yoluyla bağlanan bir France Televisions kamerasından gelen görüntü akışlarının yayın testlerini gerçekleştirdi.

Yüksek iletim hızı

İki adet dahili 5G modem ve çift Emmy ödüllü SST teknolojisine sahip AIR320-5G, bant genişliğini iki katına çıkarmak, gecikmeyi azaltmak ve canlı yayını güvence altına almak için birden fazla ağın bağlantılarını bir araya topladı. Kodlanan görüntü sinyalleri, 5G ağ yoluyla StreamHub sunucunun bulunduğu France TV’nin Nodal adlı teknik merkezine yönlendirildi. 

AVIWEST AIR Series küçük HEVC birleşik hücresel verici

AIR Series mobil H.265/HEVC (ve H.264/AVC) kodlayıcı ve verici ürünleri, görüntü profesyonellerine dünyanın her yerinden haber, spor, saha etkinlikler yayınlama ve sosyal ağlara web görüntü akışı yapma imkanı veriyor. 

Uzun ömürlü, şarj edilebilen pil ve geniş kapsamlı ses ve görüntü arabirimleri içeren küçük ve sağlam bir gövde içerisinde tasarlanan AIR Series, en son teknoloji H.265/HEVC kodlayıcıyla az veri kullanımı ve 0.5 saniyeye kadar düşük gecikmeyle üstün HD ve SD görüntü kalitesi sunuyor. Çözümde 2 adet gömülü hücresel modem (2 adet 3G/4G veya 2 adet 3G/4G/5G) ve SST (Safe Streams Transport) protokolü tarafından birleştirilen ve denetlenen ek uzatma bağlantıları var. AVIWEST2in sağladığı bu akıllı IP bağlantı birleştirme teknolojisi, bir dizi güçlü görüntü toplama ağ protokolü sunuyor. 3G/4G üniteler bir donanım yükseltme yoluyla 5G ağlara da hazır hale geliyorlar. 

AIR Series aynı anda kayıt yapılan veya yapılmayan canlı yayınlarda kullanılabiliyor. Sadece gömülü SD kartı üzerine görüntü kaydını destekliyor. Kayıt dosyası klip tamamen kaydedildikten sonra ya da stüdyo gerçek zamanlıya yakın dağıtıma gereksinim duyuyorsa kayıt sırasında aktarılabiliyor. Canlı oturumlar sırasında AIR Series, saha ekiplerinin harici bir ekran üzerinde bir saniyeden kısa bir gecikmeyle stüdyodan gelen teleprompt bilgilerini veya yayınlanmakta olan programı seyretmelerini sağlıyor. Tüm bu işlemler, ergonomik ekrandan yerel, ya da stüdyodan uzaktan kolayca başlatılabiliyor.

Kolay

AIR Series kullanım kolaylığı düşünülerek tasarlandı. Kullanıcı dostu, sezgisel arayüzü saniyeler içerisinde canlı görüntü yayınlamaya imkan veriyor.

Çok yönlü

Hafif sırt çantası çözümleri olarak kullanılan AIR Series, performans ve resim kalitesinden ödün vermeden güçlü ve güvenilir çözüm isteyen hareket halindeki görüntü profesyonelleri için ideal bir yol arkadaşı. 

Yüksek performanslı

Küçük tasarımlı yapısında en iyi teknolojili H.265/HEVC kodlayıcı donanımını barındıran AIR Series sayesinde görüntü profesyonelleri kesintisiz, yüksek kaliteli spor ve etkinlik yayınları yapabiliyorlar. 

Her ağ koşulunda güvenilir

AVIWEST’in Emmy ödüllü SST protokolünü kullanan AIR Series, aynı anda birden fazla ağ bağlantısını bir araya getirerek, görüntü bit hızlarını dinamik olarak uyarlayarak, akışın içeriğini koruyarak ve kayıp verileri yeniden göndererek, kestirilemeyen ve denetlenemeyen ağların ortasında bile canlı görüntü yayınını garantiliyor. 

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.