Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > RAVENNA Bulut Ortamında Kıtalararası Uzaktan Yapım Demosu Gerçekleştirdi
RAVENNA Bulut Ortamında Kıtalararası Uzaktan Yapım Demosu Gerçekleştirdi
06.02.2021 23:03

RAVENNA, endüstride bir ilk olarak standart internet hizmetleri kullanılarak internet üzerinden ağ bağlantılı sesin nasıl iletileceğini gösterdi. Bu canlı kavram kanıtlama (proof-of-concept) demosu, RAVENNA’nın uzaktan yapımlarda çeşitli kullanım yollarını gösteren Ravenna Remote Sessions adlı web seminerleri serisinin sonuncusuydu. RAVENNA web sitesinde önceki seminerler de görülebiliyor. 

Bu oturum RAVENNA’nın çözüm ortakları Merging Technologies, Ross Video ve Direct Out arasındaki işbirliğiyle gerçekleştirildi. Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa’daki beş farklı merkez arasında Amazon Web Services (AWS) kullanarak halka açık WAN üzerinden RAVENNA /AES67 akışlarını gerçek zamanda karşılıklı olarak gönderdiler. Demo kurulumunu, gereken teknolojileri, kullanılan aygıtları ve gerçek dünyadaki uygulamalarda bunların yeteneklerinin pratik kullanımlarıyla ilgili diğer konuları konuştular. Gerçek zamanlı oturumlar sırasında üretilen akışlar, RAVENNA web sitesinden istendiği zaman dinlenebiliyor. 

ALC NetworX’ten Andreas Hildebrandfrom Remote Sessions web seminerleri serisinde tartışılan ve keşfedilen tüm konuları bir araya getiren oturumu sunmaktan heyecan duyduğunu belirtti: “Yayın çalışmalarında bu Covid-19 akınına uğramış zamanlarda uzaktan yapımın günümüzün en sıcak konusu olduğu açık. Personeli güvenli tutarak gösteriye devam etmek şart, ve bu çözümleri geliştirmek için endüstrinin ne kadar hızlı tepki gösterdiğine baktığımızda hepimiz bununla gurur duyma hakkına sahibiz. Bu tekniklerin birçoğu tesiste bulunması gereken personel sayısını azalttığı, evden uzak kalınan ve seyahat edilen zamanı kısalttığı için yapım ortamlarının kalıcı bir parçası olmaya aday.