Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MODEO, Yeni Aktarım Protokolü MCTP’yi Devreye Aldı
MODEO, Yeni Aktarım Protokolü MCTP’yi Devreye Aldı
25.03.2021 13:27

Bir TAI-TUSAŞ (Türk Havacılık Uzay Sanayi) iştiraki olan CTECH Bilişim tarafından ar-ge ve üretimi Teknopark İstanbul yerleşkesinde gerçekleştirilen MODEO Live, Türkiye’nin yayıncılık alanında yurtdışına açıldığı ve başarılı ihracat rakamları olan ürünlerindendir.

MODEO arkasında Türk savunma sanayi tecrübesi olan mühendislik ekibiyle çalışmalarını yaptığı yeni aktarım protokolü MCTP’yi (Modeo Concurrent Transfer Protocol) çoklu 4.5G canlı yayın altyapısında kullanmaya başladığını açıkladı. Kısa süre önce yeni arayüz tasarımları ile de 2021 yılına yenilikçi çalışmalarının sinyalini vererek giren MODEO, çok önemli bir mimari değişimi devreye almayı da planlıyor. Bu konudaki bilgilendirmenin önümüzdeki günlerde yapılacağı açıklandı. 

MCTP ile daha güçlü, yüksek kaliteli ve kontrol edilebilir bir aktarım teknolojisine erişilebileceğini ileten MODEO ekibi, ürünün geleceği için yeni yapılacak geliştirmelere de devrim niteliğinde bir kapı açtıklarını aktardı. MCTP ile istenen sayıda ağ üzerinden gönderilmesi istenen veriyi ağların kapasitelerinin değişken olduğu durumlarda bile dengeli bir şekilde ağlara dağıtarak iletebilen MODEO, MCTP altyapısı ile çoklu GSM, kablolu (Uydu dahil) ve kablosuz hatları bir arada kullanılarak aktarım yapılabilmektedir.

MODEO, pandemi sonrası yeni uygulama alanları ile sağlık, eğitim, etkinlik yayınları konusunda yazılım gücünü hızlı biçimde ihtiyaç duyulan yeni çözümlere uyarlamalar için kullandı. Pazara çabuk tepki veren MODEO, ürün yelpazesini ve uygulama alanını geçtiğimiz yıl genişletti.

4.5G mobil canlı yayın cihazının dışında TV ve radyo istasyonları için Encoder üretimi de gerçekleştiren firma, özellikle Ka Band ve GSM Bonding çözümü ile yayın araçlarında da Encoder ürünü ile yer almaktadır. 

Yeni 5G haberleşme teknolojilerine de hazırlık yapan ve altyapısı mevcut ülkelerde uygulama alanı bulan firma yayıncılık alanında teknoloji liderliği vizyonu ile küresel olarak ülkemizin adını farklı coğrafyalarda başarıyla temsil etmektedir. 

MODEO ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0850 480 25 45 numaralı telefondan CTECH Bilişim’i arayabilirsiniz.