Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Sennheiser FA 500 Custom Kulak İçi TrueResponse Teknolojili Monitör
Sennheiser FA 500 Custom Kulak İçi TrueResponse Teknolojili Monitör
22.07.2021 11:22

Ses mühendislerine ve sanatçılarına yönelik ses takip çözümleri üreticisi Fischer Amps, ses uzmanı Sennheiser firmasıyla işbirliği yaparak sıra dışı FA 500 Custom kulak içi monitörü yarattı. Bu kulak içi ses takip monitörleri Fischer Amps’ın titizlikle üretilen el işi kişiye özel kulak içi kalıp aygıtıyla Sennheiser’ın en iyi IE 500 PRO transdüserini bir araya getiriyor. Sennheiser TrueResponse teknolojisine sahip kulak içi monitörler, tamamen doğal, temiz ve geniş ses katı sunarak, müzisyenlerin ve mühendislerin çalıştıkları ses üzerinde tam olarak odaklanmalarını ve kritik olarak takip etmelerini sağlıyor.

Sadece Fischer Amps tarafından dağıtılan FA 500 Custom, artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da piyasada. 

Fischer Amps firmasının kurucusu ve sahibi Jochen Fischer, FA 500 Custom monitörleri neyin bu kadar özel hale getirdiğini açıkladı: “Özenle üretilen her bir kulak içi hoparlörün merkezinde yer alan inanılmaz geniş bantlı transdüser, %0.08’in altına inecek kadar düşük THD ile tüm ses frekans aralığını hassas şekilde dinlemeye imkan veriyor. Sadece tek bir transdüser olması, çoklu sürücülerle çalışan dengeli armatür tiplerden bilinen faz farklılıklarını ve çapraz geçiş efektlerini engelliyor.

Bu kişisel kulaklıklar muhtemelen performansınızı yükseltmek için en iyi yatırım. Kusursuz bir şekilde dinlerseniz, sesinize tam olarak nerede ve nasıl müdahale edeceğinizi bilirsiniz.

Geniş ses katı ve sağlam mekanik yapı

FA 500 Custom monitörlerin çok geniş ve derin ses katı, müzisyenlerin miks içerisinde kendilerini kolayca konumlandırmalarına imkan veriyor. Çıkarılabilen bir kablo, güçlendirilmiş kulak askısı ve kırılmaya karşı dayanıklı iç kablo kanalı var. Kablonun sağlam, bükülmez kolu, doğrudan kulak içi hoparlörün üzerine oturduğu için, yıpratıcı sahne kullanım koşullarında uzun ömürlü bir çözüm sunuyor. Net, bükümlü kablo çifti, yapısal gürültüye karşı en iyi direnci sağlıyor.

TrueResponse teknolojisi

TrueResponse, monitör sesi reprodüksiyonu için tek bir yüksek performanslı sürücüye dayanıyor. Aynı fiyat aralığındaki diğer kulak içi monitörlerin çalıştığı dengeli armatür ilkesi, frekans aralığının röprodüksiyonu için birden fazla sürücü gerektiriyor. Bu sürücüler arasında çapraz geçiş efektlerine ve faz farklılıklarına neden olabiliyor. Ses, yüksek performanslı dinamik transdüserli kadar net ve kusursuz olmuyor. 

TrueResponse tekniğinin diğer bir avantajı, sesin kusursuz ve ayrıntılı olması sayesinde kulaklığı takanlar üzerindeki akustik stresin azalması. Kullanıcılar monitörlerini normalden daha düşük bir düzeye ayarlayabildikleri için, duyma duyularını korumaya aktif olarak katkıda bulunuyorlar. Bu durumda bile ses güçlü olmaya devam ediyor.

Teknik veriler ve tedarik

FA 500 Custom 6 ila 20,000 Hz arasında frekans tepkisi veriyor. Gerektiğinde ses baskı düzeylerini126 dB’e kadar çıkarabiliyor. THD değeri çok düşük olup, %0.08’in altında (1 KHz, 94 dB). Gürültü zayıflatma yaklaşık 26 dB. FA 500 Custom monitörlerin empedansı 16 ohm, manyetik alan gücü 2 mT, çalışma sıcaklığı ise of -5°C ile +50°C arasında. 


Ürün FA 500 Custom Kulak İçi TrueResponse Teknolojili Monitör
Marka Sennheiser
Firma Metan
Telefon 0212 293 37 50
Web www.metan.com