Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > EVS MediaInfra Strada SDI/IP Yönlendirme Çözümü
EVS MediaInfra Strada SDI/IP Yönlendirme Çözümü
22.07.2021 12:00

EVS firmasının anahtar teslimi çözümü MediaInfra Strada, SDI ile IP yönlendirme yeteneklerini EVS’nin sahada kendini kanıtlamış Cerebrum ve Neuron ürün serileri tabanlı, tek ve kurulumu kolay bir sistemde bir araya getiriyor. Arista Ethernet anahtarlarıyla birlikte bu çözüm yayıncılara eski veya kullanım ömrü dolmuş SDI yönlendiricilerinin yerine doğrudan geçmek üzere tasarlandı. Çözümle doğru zaman geldiğinde Full IP altyapılara kesintisiz geçilebiliyor.

EVS Medya Altyapıları Başkan Yardımcısı Peter Schut şunları söyledi: “IP teknolojisine geçiş hızla sürüyor olsa da, SDI bugün hala bir gerçeklik ve her iki sinyal formatı da bir süre aynı yapım altyapısı içerisinde birlikte var olmaya devam edecek. Anahtar teslimi MediaInfra Strada çözümümüzle yayıncılar var olan SDI yönlendiricilerini, SDI girişlere ve çıkışlara sahip IP tabanlı bir sistemle güvenle değiştirebiliyorlar. Kullanıcının bakış açısıyla klasik bir SDI yönlendirme çözümüyle aynı görünüm ve hisse sahip, ama dinamizm ve ölçeklendirilebilirlik bakımından IP teknolojisinin oyunun kurallarını değiştiren tüm avantajlarını sunmaya hazır.

Çözüm yayıncıların tüm iş akışı gereksinimlerini karşılayabilmek ve tüm sinyal formatlarıyla çalışabilmek için Cerebrum’un ileri düzeyde yönlendirme mantığından ve tamamen isteğe göre düzenlenebilen kullanıcı arayüzlerinden, sıkıştırmasız gerçek zamanlı görüntü ve ses için Neuron’un esnek IP ve SDI I/O teknolojisinden yararlanıyor. 100Gb/s portlu Arista Ethernet anahtarları bu paketi tamamlayarak, yüksek performanslı IP ağ operasyonları sağlıyor. Var olan altyapılar içerisine hızlı ve kolay kurulum için tek, küçük boyutlu ve önceden yapılandırılmış bir sistem olarak teslim ediliyor. 256 adet giriş-çıkıştan 1024 giriş-çıkışa kadar değişen giriş ve çıkış kombinasyonlarında doğrusal olarak genişletilebildiği için, gelecekte daha fazla büyüme için gerekecek esnekliği, önemli operasyonel maliyet tasarruflarıyla beraber sunuyor. Anahtar teslimi, eksiksiz bir çözüm olan MediaInfra Strada, tek bir temas yoluyla 7 gün 24 saat destek sunarak, yapısal yardımı ve kesintisiz çalışmayı garantiliyor.

Schut sözlerine ekledi: “IP tabanlı bir ağ altyapısına geçmek yeni ve heyecan verici olanakların kapısını açıyor fakat IP sinyallerini yönetme fikri göz korkutabiliyor. MediaInfra Strada müşterilere kurulumu ve kullanımı kolay bir çözüm ile nerede ve ne zaman gereksinim duyarlarsa uzman yardımına erişimle işleri kolaylaştırıyor. Sonuç olarak müşterilerimiz ilgili karmaşıklıklarla kendi başlarına uğraşmak zorunda kalmadan IP teknolojisinin avantajlarından tam olarak yararlanabiliyorlar.

EVS Çözümleri Mimarisi Başkan yardımcısı Nestro Amaya yorum yaptı: “Bugün geleneksel SDI altyapılarını korumayı tercih eden yayıncılar zorluk çekiyor, bu kararlarının bir veya iki yıl sonra olmaları gereken noktada olmalarını engelleyebileceğinden korkuyorlar. Öte yandan IP tabanlı altyapı kurmayı seçenler de son teknolojili sistemlerini yapılandırırken, sorun giderirken ve satın alırken kendilerini bekleyen sorunların farkındalar. MediaInfra Strada, ister SDI, IP veya karma olsun, yapım altyapıları konusundaki stresi ortadan kaldırıyor.

Her türlü senaryoya uyarlama

MediaInfra Strada çözümü hem basit hem de karmaşık iş akışlarını yönetmek üzere tasarlandı ve SDI ve/veya IP ortamlarına uygun. Uzun API ve NMOS-ISO4/05 gibi protokoller listesi sayesinde çözüm neredeyse her türlü üçüncü firma yayın aygıtıyla uyumlu.

Kolay kurulum

Eksiksiz çözüm tek bir pakette teslim edilerek, eski SDI yönlendiricinin yerine kolayca geçmek için kablolar ve önceden yapılandırılmış yönlendirme denetim arayüzleri dahil gereken her şeyi sunuyor.

Tanıdık ortam ve kişiselleştirilebilen arayüzler

Canlı IP medya akışları karma bir master yönlendiricinin parçası haline geldiği için, operatörler SDI kaynaklar arasında geçişle IP akışlar arasında geçişin arasındaki farkı fark edemiyorlar. Ayrıca kullanıcılar arayüzlerini tamamen değiştirmekte ve kendi kişisel yönlendirici panellerini yaratmakta özgürler.

Sistemin bileşenleri

  • Cerebrum - yayın denetim ve takip sistemi
  • Neuron Bridge - güçlü IP <-> SDI köprü ve ses/görüntü işlemci bir arada
  • Neuron Shuffle - dünyanın en büyük IP ses kanalı dolaşımcısı (shuffler)
  • Arista Ethernet Switch – gerçek 100GB/s portlu üst düzey 19 inç Ethernet anahtarı

Ürün MediaInfra Strada SDI/IP Yönlendirme Çözümü
Marka EVS
Firma Arttek
Telefon 0216 413 50 00
Web www.arttek.com.tr