Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > EVS Neuron Ağa Bağlı İşlemci (Network Attached Processor (NAP))
EVS Neuron Ağa Bağlı İşlemci (Network Attached Processor (NAP))
21.07.2022 12:02

IP altyapıları için adeta bir “modüler yapıştırıcı” olan ağa bağlı işlemci (NAP) Neuron, IP dünyasında hala gerekli olan tüm ses ve video işlemlerini yapabilen bir ürün.

Üstün IP işlem gücü

Mevcut ve gelecekteki her türlü IP yayın altyapısına uyacak şekilde üretilen Neuron platformu, sektördeki en güçlü sinyal işleme yeteneklerini sunar. Neuron, IP ortamlarında çok çeşitli ses ve görüntü işleme ihtiyaçlarını karşılayabilir ve SDI ile her türlü IP medya akışı arasındaki boşluğu doldurarak, yatırımları gelecekteki olası taleplere karşı bugünden korur.

Üstün yoğunluk

Sinyal işleme kartları tamamen 100Gb/sn mimarisine dayandığından ve dünyadaki en büyük ve en güçlü FPGA’lar (Field-Programmable Gate Array) kullanıldığından, bir kart 32 adede kadar HD kanalını veya 8 adede kadar UHD kanalını işleyebilir. 1 RU kasaya iki kart sığar.

Zengin işlevler

Köprü bağlantısı, gömme, ayırma, senkronizasyon, HDR<>SDR çevrimleri, karıştırma, yedeğe geçiş, izolasyon (güvenlik duvarı), yukarı/aşağı/karşılıklı dönüştürme ve daha fazla görüntü ve ses işleme mümkün.

IP ve hibrid ortamlar için tasarlandı

Neuron tamamen IP teknolojisine dayalı olup, opsiyonel olarak SDI bağlantısına sahip. Bu, ek modüller kullanmak zorunda kalmadan IP’ye özgü tüm işlevleri içeren bir özellik seti sağlar.

Optimize edilmiş toplam maliyet (TCO) için tasarlandı

Bağlantı maliyetlerini azaltmak için yüksek bant genişliğine sahip QSFP+ modüllerinin desteğinden yararlanıldı. Tüm sinyal işleme varyasyonları için aynı donanımı kullanmak, piyasadaki en yüksek esnekliği sağlar. Ortalama olarak %60 daha az güç tüketilir.

Kullanımı kolay ve sezgisel arayüz

Neuron, EVS’nin kontrol ve izleme sistemi olan Cerebrum’da çok sezgisel bir grafik kullanıcı arayüzü (GUI) kullanılarak yapılandırılabilir ve denetlenebilir. Bu GUI, yalnızca bir parametre listesi olmakla kalmayıp, dahili sinyal işlemenin grafiksel bir sunumunu sağlar.

Geleceğe hazır

Yayıncılık piyasası hızla değiştiği için Neuron, ister yayın tesisinde ister veri merkezinde olsun, her ortama uyum sağlayabilir.

EVS, kısa süre önce iki yeni ürün serisini piyasaya sürdü ve Neuron Network Attached Processor işlemciye birkaç önemli yazılım kapasitesi ekleyerek IP tabanlı medya prodüksiyonları için daha fazla verimlilik sağladı.

Neuron COMPRESS: JPEG XS kodlama ve kod çözme

Neuron COMPRESS’in gelişi, yeni JPEG XS kodlama ve kod çözme yetenekleri sağlar. Bu kodek, yayıncıların IP tabanlı altyapılarda bant genişliği kullanımını azaltmasına yardımcı olmak için tipik olarak 10:1 sıkıştırma oranıyla çok düşük gecikme süresinde görsel olarak kayıpsız kalite sunar. Neuron kapsamındaki diğer tüm ürünler gibi COMPRESS, tek bir raf ünitesinde 32 adede kadar UHD veya 64 adede kadar FHD kodlayıcı/kod çözücü sunan, yüksek yoğunluklu bir çözüm.

Neuron PROTECT: Akıllı yedeğe geçiş

NAB Best of Show Award kazanan Neuron PROTECT, akıllı, yedekli, yalıtılmış (otomatik) yedeğe geçişler kullanarak yayın ağlarını tekil arıza noktalarından tamamen korumak için tasarlandı. Bunlar birbirleriyle iletişim kurar, yani biri arızalanırsa diğerinin ağ üzerinden içerik çıkışına devam etmesi ve her türlü senaryoda tam yedeklilik sağlanması anlamına gelir.

Bu iki yeni ürünün yanı sıra, EVS ağ işlemcisi Neuron için yeni işlevler de sunuyor:

Ses işleme: Neuron artık her bir IP ses akışı başına 64 kanalla çalışabilmesinin yanı sıra bir opsiyon olarak MADI uyumluluğu da sağlar.

SDR <>HDR çevrim: Neuron artık dinamik çevrime ek olarak LUT tabanlı SDR<>HDR çevrim özelliğine de sahip.

Renk düzeltme: RGB düzeltmenin yanı sıra EVS, Neuron içindeki tüm renk düzelticilere YCrCb ve Hue ayarlarını ekledi.


Ürün Neuron Ağa Bağlı İşlemci  (Network Attached Processor (NAP))
Marka EVS
Firma Baran Bilişim
Telefon 0212 343 13 68
Web www.baranbilisim.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi