Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > HARMAN Professional Solutions Ses/Görüntü Ağ Çözümü Teksas A&M Üniversitesinde
HARMAN Professional Solutions Ses/Görüntü Ağ Çözümü Teksas A&M Üniversitesinde
24.07.2021 14:20

Avinext and Shalleck Collaborative, Teksas A&M Üniversitesinin yenilikçi öğrenim derslik binasındaki 10 eğitim alanını AMX, JBL ve Soundcraft çözümlerinden oluşan HARMAN AV ağ sistemleriyle donattı.

Yetmiş bir binden fazla öğrencisi olan Teksas A&M Üniversitesi, ülkedeki en büyük yüksek öğrenim yerleşkelerinden biri. Eyaletteki okullaşmanın ve nüfusun artmasına tepki olarak Teksas A&M Üniversitesi yeni bir son teknolojili yenilikçi öğrenme derslik binasını (ILCB) da kapsayan büyük ölçekli bir yerleşke genişletme projesini başlattı. Yeni tesiste kapasiteleri 72 ile 605 öğrenci arasında değişen, farklı uygulamalara uygun 10 eşsiz eğitim alanı var. Bu alanlarda küçük, orta boy ve büyük, koltukların kürsünün 360 derece çevresine yerleştirildiği arena tarzı konferans salonları, yelpaze şeklinde bir konferans salonu, yumurta şeklinde bir derslik, üç katlı eğitim alanları ile iki de küçük eğitim stüdyosu var. 

 Öğrencilerin ilgisini çekmek, disiplinler arası işbirliğini kolaylaştırmak, teknolojik esnekliği maksimuma çıkarmak ve öğretim görevlilerinin çalışmalarını kolaylaştırmak için ILCB gelişmiş, tüm tesis çapında bir ses/görüntü ağ sistemine gereksinim duydu. Avinext and Shalleck Collaborative bu gereksinimleri karşılamak için bu yeni eğitim alanlarını kesintisiz denetim için AMX kodlayıcılar, kod çözücüler, denetleyiciler ve dokunmatik panelleriyle; yüksek kaliteli ses güçlendirme için JBL Control Series hoparlörler ve Soundcraft Vi3000 konsolla donattı. Ayrıca Datacom, AV, IT ve güvenlik sistemleri için altyapı tasarımı ve kablolama sağladı.

Tüm ILCB binasında maksimum medya bağlantılarını garantilemek için Avinext and Shalleck’in tercih ettiği SVSI N2400 serisi kodlayıcılar ve kod çözücüler sayesinde kullanıcılar binadaki her türlü kaynaktan istedikleri her hedefe yüksek kaliteli ses ve 4K görüntü gönderebiliyorlar. AMX NetLinx NX bütünleşik denetleyiciler, düşük gecikmeli Ethernet anahtarlama, sıra dışı güvenlik özellikleri ve neredeyse sınırsız ölçeklendirilebilirlik ile tüm tesis çapında sistem üzerinde geniş kapsamlı denetim sağlıyor. Paylaşımlı masalara kurulan AMX Hydraport HPX masa modülleri sayesinde öğrenciler kendi aygıtlarından salondaki projektörlerden görüntülenecek ve hoparlörlerden çalınacak medyayı gönderebiliyorlar. 

Eğitim verenler ve konuşmacılar açısından son kullanıcıların çalışmalarını kolaylaştırmak için Avinext and Shalleck 10 eğitim alanının tümünü AMX Modero G5 dokunmatik panellerle donattı. Teksas A&M Üniversitesi personeli, ses, görüntü ve aydınlatmanın kolay ve esnek denetimini sağlamak için özel bir grafik kullanıcı arayüzü (GUI) tasarladı. Modero dokunmatik paneller üzerinde standartlaşması sayesinde Teksas A&M Üniversitesi dersliklerin işlevlerini genişletirken, son kullanıcı deneyimini de kolaylaştırdı.

Çeşitli alanlarda tutarlı, kesintisiz, dengeli ses kapsamı sağlamak için Avinext and Shalleck tüm ILCB binasına bir dizi JBL Control Series hoparlör yerleştirdi. Salonların ön kısımlarına yerleştirilen duvara montajlı JBL Control 29AV-1 hoparlörler medya kaynakları için geniş, 110 derece ses kapsamı sağlarken, askılı Control 67 HC/T hoparlörler ile yüksek tavandaki Control Series 47HC hoparlörler kafa üzerine odaklanan, çok net duyulan konuşma sesleri sağlıyor. Bu JBL hoparlörler birlikte üstün sesle öğrenme deneyimini zenginleştirmek için geniş alanların akustik zorluklarını aşıyorlar. 

Tüm ILCB binasında çok esnek ses yönlendirme sağlamak için Avinext and Shalleck tesisin yayın stüdyosuna bir Soundcraft Vi3000 konsol kurdu. 96 giriş, 24 stereo veri yolu ve genişletilebilen giriş/çıkış seçenekleriyle Vi3000, ağdaki her kaynaktan ses alma, güçlü dahili DSP ile miks ve sinyal işleme, çok sayıda çıkışı tesisteki istenen son noktaya dağıtma kapasitesine sahip. Böylece üniversite, bir dersi tüm yerleşkeye yayınlama, ayrı alanlardaki öğrencilerin gerçek zamanlı tartışmalara katılmalarına imkân verme gibi çeşitli kullanım olanaklarından yararlanabiliyor.

ILCB binası, Teksas A&M Üniversitesinin on yıllık süreçte 10 bina eklemeyi kapsayan genişleme planlarının sadece başlangıcı. Üniversite yönetimi daha aktif eğitim alanları, biyoloji ve kimya laboratuvarları ve yeni kuşak bir ortak çalışma alanı içerecek ikinci binayı planlamaya başladı.

HARMAN Professional ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i  arayabilirsiniz.