Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sienna ND Processing Engine Sinyal İşleme Çözümü
Sienna ND Processing Engine Sinyal İşleme Çözümü
25.10.2021 16:03

ND Processing Engine SDI’dan NDI iş akışlarına geçmeyi kolaylaştırmak ve yeni kuşak NDI tabanlı tesisler oluşturmak için modüler bir altyapı. Ölçeklendirme, aygıt yerleştirme, ses gömme, ayırma ve miksi, diğer görüntü ve ses işleme işleri için yaygın kullanılan geleneksel SDI modüllerinin yerini alıyor. 

Çoklu görüntüleyici, görüntü mikseri ve dahası

Sistemde sınırsız esneklikte çoklu görüntüleyiciler, tamamen bütünleşik bir görüntü mikseri, bir AI Mix otomatik Video Follows Audio denetleyici, ve bir UHD çekiminde PTZ ilgi bölgeleri türetmek için bir sanal kamera ekibi var. Görüntü toplama yöneticisi modülü, dışarıdan gelen canlı görüntü sinyallerini yönetme sürecini hızlandırıyor. 

İnterkom

Yapım iş akışını tamamlamak için ND Processing Engine NDI, Dante, AES67 aygıtlarıyla uyumlu 4, 8, 16 kanallı interkom modülleri ve PCI/USB ses arabirimleri yoluyla analog ses sunuyor.  

IP protokol köprüleri

ND Processing Engine, AES67, SRT H.264/AAC görüntü/ses akışları çevrimi gibi görevleri gerçekleştirmek için diğer IP görüntü formatları arasında köprü oluşturmak için de kullanılabiliyor.

SRT bütünleşmesi

ND Processing Engine, MPEG taşıma akışlarının (Transport Stream) kıtalar ölçeğinde Processing Engine sistemleri arasında güvenilir olarak taşınmaları ve, SRT ile NDI arasında değiş tokuş yapılmaları için SRT gönderim ve alım modülleri de içeriyor. ND Processing Engine, orijinal NDI ve HX2 akışlarını kod dönüştürme veya ek gecikme olmadan SRT paketleyici üzerinden taşıyan NDI over SRT Protocol’ü de destekliyor.

NDI güvenlik duvarı ve NDI altyapı birleştirme

ND Processing Engine güvenlik duvarı ve bağlantı hattı modülleri, ayrık kapalı ağ kısımları veya yerleri arasında seçilen NDI akışlarının korumalı olarak bağlanmalarını sağlıyor. SRT üzerinden NDI, uzak sistemler arasında bir başka güvenli orijinal NDI ara bağlantı katmanı sağlıyor. 

Mühendislik araçları

ND Processing Engine dalga şekli monitörleri, vektörskoplar, ses ölçüm göstergeleri gibi çok çeşitli ölçüm ve göstergelerle sinyal üreteçleri içeriyor. ND Processing Engine karmaşık iş akışı takibi, mesaj akışı işleme, Node RED ile bütünleştirme ve diğer süreç otomasyonları için zengin bütünleştirme ve API denetimi sunuyor. 

Dünyanın önde gelen yayıncılarından bazıları tarafından kullanılmaya başlanan Sienna ND Processing Engine, Ubuntu Linux işletim sistemiyle kullanılabiliyor ve bulutta kusursuz çalışıyor. 

Sienna ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.