Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Atomos Ninja CAST Resim Seçici, Monitör, Kaydedici
Atomos Ninja CAST Resim Seçici, Monitör, Kaydedici
22.11.2021 11:53

Atomos Ninja V kaydedicili monitör ile AtomX CAST resim seçicinin kombinasyonu, artık Ninja CAST haline geliyor. Sade ve kullanımı kolay Ninja CAST sayesinde harika görünen sonuçlar elde etmek için profesyonel olmaya gerek yok. 

Ninja CAST görüntü yaratıcılara veya istedikleri yerden yayın kalitesinde çok kameralı programları kolayca ve hızla hazırlamak isteyen herkese yönelik. Ninja CAST sayesinde online toplantılara, sunumlara, uzaktan eğitime, sanal konferanslara, tanıtımlara veya ilgi çekici kurumsal görüntülere profesyonel kalitede özellikler katılabiliyor. 

Herkes için yayın kalitesinde özellikler

Eksiksiz işlevlere sahip, bağımsız çalışan resim seçici, çok görüntülü monitör ve yayın kalitesinde kayıt aygıtı Ninja CAST, çalışmak için bir bilgisayar gerektirmiyor. Yüksek kaliteli bir 5 inçlik HDR dokunmatik ekranlı monitör, 4 adet HDMI giriş ve fiziksel butonlarla Ninja CAST ideal bir portatif canlı resim seçme ve görüntü akış çözümü. Kamera üzerine takılan bir monitör olarak 5.9Kp60 çözünürlüğe kadar ProRes RAW kaydederek, kusursuz HDR ve LOG>PQ/HLG izleme sağlıyor.

Kaynaklar arası kolay geçiş ve görüntü akışı

Ninja CAST’in esnek kontrol seçenekleri sayesinde ister dokunmatik ekran, ister fiziksel butonlar kullanılarak, Webcast veya BroadCAST için çıkışı seçmek için kaynaklar arasında geçiş yapılabiliyor. Her giriş için aydınlatmalı butonlar ve Program ile Preview durumları için renkli LED aydınlatma, çalışmayı daha da kolaylaştırıyor ve zayıf ışıklı ortamlarda giriş kaynakları arasında geçiş yapmayı ve çevrim içi görüntü akışı yayınlamayı kolaylaştırıyor.

Her türlü Full HD görüntü kaynağına bağlantı

HDMI yoluyla aynasız veya DSLR kameralara, video kameralara, bilgisayarlara, konsollara ve hatta önceden kaydedilmiş içeriklere bağlanabiliyor. 60p’ye kadar kare hızları mikslenip eşleştirilebildiği için, senkronizasyon için endişelenmeye gerek kalmıyor.

Kesintisiz bütünleşme

Ninja V kenetlendiğinde AtomX CAST USB-C yoluyla bilgisayara bağlanıyor ve yüksek kaliteli bir web kamerası olarak görünüyor. Tak-çalıştır özelliği sayesinde, ilk önce bilgisayara sürücüler kurmak gerekmeden Zoom, Teams, Skype gibi tüm görüntü uygulamalarıyla hemen çalışıyor. Sunum veya toplantının düzeyini yükseltmek için dört adede kadar kamera girişi eklenebiliyor.

Bütünleşik monitör

Bütünleşik bir monitöre sahip olmak, ek bir monitör bağlamak zorunda kalmadan gelen sinyalleri bir çoklu görüntü ekranı olarak görmeye imkân veriyor. AtomX CAST’in içerisine Ninja V kenetlendiğinde, kurulum ayarları için yüksek kaliteli 5 inçlik dokunmatik ekrandan ve çekimleri iyileştirmek için pozlama, odak, resim analiz yardım araçlarından yararlanılabiliyor. Her bir giriş üzerinde ayrı ayrı pozlama ve odak ayarına imkân vermek için Ninja CAST tek bir giriş görüntüsünde Ninja’nın tüm gerekli monitör yardım araçlarının aynılarını sunuyor. 

Marka ve görüntü zenginleştirme

Logolar, başlık grafikleri ve ekranın alt üçte birine konan yazılar gibi gelişmiş özellikler sayesinde yapımlar inanılmaz görünebiliyor, ve bu işlevler için özel amaçlı kontroller kullanımlarını kolaylaştırıyor. İçeriği markalaştırmak için özel grafikler, logolar ve diğer ekran üzeri bilgiler eklenebiliyor ve Ninja’nın dokunmatik ekranı üzerindeki düzen yapılandırılabiliyor.

Resim içinde resim

Bir çoklu kamera kurulumuyla Ninja CAST kullanmanın avantajlarından birisi, aynı anda iki girişi görüntülemek için Picture-in-Picture işlevini kullanabilmek. Dört HDMI girişinden isteneni, program çıkışının üzerine resim içinde resim efekti için kullanılabiliyor ve bindirilen görüntünün boyutu ve yeri denetlenebiliyor. 

 • 3 – 4 kamera bağlı olarak geniş açılı çekimler, yakın çekimler, tepede görüntüler arasında geçişler
 • 3 adet HDMI kamera girişi, 1 adet Mac/PC girişi ile 3 kişilik canlı görüntü akışları
 • 3 adet HDMI kamera girişi, 1 oyun/konsol girişi ile tek kullanıcılı oyun kurulumu
 • 3 HDMI kamera girişi, 1 Mac/PC girişi, Mic IN veya Audio ses ile tek kullanıcı + sunucu veya asistanlı, 2 kişilik güzellik, makyaj, moda kurulumu
 • 3 veya 4 HDMI kamera girişi, 1 adet Mac/PC girişi, analog veya 3.5mm jak ses girişiyle yapımcı + kamera asistanı + müzik gurubu ile canlı müzik akış yayını
 • 4 adet HDMI kamera girişi, çok sayıda ses girişi seçeneğiyle tek kullanıcılı veya küçük ekipli düğün ve parti çekimleri
 • Tek kişi çalışan kameramanlar tarafından küçük bir sırt çantasında taşınıp küçük boy aynasız kameralarla kullanım
 • Daha büyük kurulumlar için ikinci bir program çıkışı olarak kullanılabilen Ninja V/V+ HDMI çıkışı
 • Ninja V ile AtomX CAST birlikteliğinden oluşan resim seçiciyi bir bilgisayarla kullanıp ileri düzeyde görüntü çalışmaları gerçekleştirme
 • Ninja CAST, temiz HDMI çıkışı olan bir kamera ve istenen lens ile online görüntü akışı ve toplantılarına sinematik, profesyonel görünüm katma
 • Profesyonel 10 bitlik 4:2:2 girişlerle yayın kalitesinde geçişler ve Apple ProRes ve Avid DNx gibi yayın kalitesinde kodeklerde kayıt yeteneği
 • Yerel bir ekrana, dijital reklam panosuna veya görüntü duvarına yayın kalitesinde görüntü sinyali çıkışı

Ürün Ninja CAST Resim Seçici, Monitör, Kaydedici
Marka Atomos
Firma Linka
Telefon 0212 358 45 20
Web www.linkgroup.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi