Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Lawo diamond Modüler Yayın Konsolu
Lawo diamond Modüler Yayın Konsolu
20.12.2021 13:20

Her iş uygun araçları gerektirir. İş ne kadar talepkar olursa, araçlar o kadar kaliteli olmalıdır. Ve en yüksek üretkenlik düzeylerine ulaşmak için araçlarınız adeta kendinizin uzantıları olarak çalışmalıdır. Bu nedenle Lawo, radyo ve TV uygulamaları için diamond yayın konsolunu yarattı.

Lawo’nun felsefesi basit: yayın profesyonellerine, kullanımı nefes almak kadar doğal hissettirecek kadar sezgisel ve kolay bir miks konsolu sunmak. Doğal olarak elinizin altında olan, akıllı, kapsama duyarlı kontrollerle, fiziksel ve sanal operasyonun kusursuz bir sinerjisini sunan diamond, tam anlamıyla son teknolojili. IP yapılı çözüm tamamen modüler olup; en özel isteklere göre yapılandırılabilir. En az 2 ila 60 fiziksel fader arasında ölçeklendirilebilir. Her işlev için anında bilgi sağlayan Virtual Extension’lara sahip konsol, canlı, tam renkli ekranlara sahip dokunmaya duyarlı fader’ler ve döner kontroller içeriyor. 

Üst kalite elemanlar

diamond konsollar, her seferinde uzun ömür ve mükemmel çalışmayı garantilemek için Lawo’nun en gelişmiş mc² canlı miks konsollarında bulunan, iyi test edilmiş üst düzey fader’ler, tuşlar ve döner kodlayıcıların aynılarına sahip. Sessiz motorlu fader’ler, program otomasyonu ve playout sistemleriyle kusursuz entegrasyona izin verir; ses izleme, uzaktan prodüksiyon veya DAW kontrolünü içeren çok katmanlı işlemler için mükemmeldir. Programlanabilir LED düğme aydınlatması, yaygın kullanılan kontrol fonksiyonlarını öne çıkarır. Ve diamond’un tanıdık Lawo tasarım dili, operatörleri anında rahat bir çalışma ortamı sunar.

Geniş görselleştirme

Diamond’un opsiyonel Virtual Extension (Lawo VisTool destekli) özelliği, ekranları hem görsel olarak hoş hem de son derece işlevsel bir şekilde fiziksel kontrollerle bütünleştirir. 13,3” HD renkli TFT dokunmatik ekran, EQ eğrileri, sıkıştırma ayarları ve diğer DSP işlevleri, yönlendirme değişiklikleri gibi aktif kontrollerle ilgili, içeriğe duyarlı verileri görüntüler. VisTool Unlimited’a isteğe bağlı yükseltme, üçüncü firmaların playout yazılımları, kurgu sistemleri ve HTML kontrol arayüzlerine sahip diğer stüdyo cihazları için kontrollerin entegrasyonunu kolaylaştırır.

Yardımcı miks özellikleri

diamond, üretim iş akışlarını hızlandıran akıllı algoritmalar kullanır. AutoMix işlevi, çoklu mikrofon prodüksiyonlarının dengesini otomatik olarak korur ve AutoMix Grouping, bu akıllı otomatik miksin birden çok bağımsız kaynak grubuna uygulanmasına imkân verir. Otomatik kazanç ayar işlevi olan AutoGain, tek bir düğmeye basarak konuğun ve sunucunun mikrofon seviyelerini optimize eder. Bunun gibi akıllı araçlar, operatörlerin ses seviyelerini izlemek yerine ilgi çekici içerik oluşturmaya odaklanmasına yardımcı olur.

Her şey Ethernet üzerinde

diamond, Ethernet üzerinden yerel olarak Lawo’nun Power Core miks sistemine bağlanır. Bu tamamen IP bağlantılı arabirimi, ekipmanın kurulumu ve bakımı için esnek yeni seçenekleri mümkün kılar. Motor stüdyoya yerleştirilip, doğrudan diamond’a bağlanır. Veya sistem aygıt kabini odasında ya da veri merkezinde uzakta bulundurulabilir. Hatta LAN veya WAN üzerinden bağlı tamamen ayrı bir tesiste bile kurulabilir. Bir Power Core’un kaynaklarını en fazla dört bağımsız stüdyo paylaşabilir; IP çok noktaya yayın (multicast) kullanılarak, her stüdyodaki diamond kontrol modülleri mükemmel bir şekilde senkronize kalır.

Esnek ölçeklendirme ve yapılandırma

diamond “tek boyutlu” bir miks konsolu değil. Aslında, tam tersi: tam olarak hayal ettiğiniz konsolu, özel gereksinimlerinize göre uyarlanmış olarak oluşturmanıza olanak tanıyan, bütünsel olarak tasarlanmış bir prodüksiyon sistemi. Tamamen modüler olduğu için özel kurulumlar kolayca mümkün. Çoklu modül tipleri (fader’ler, merkezi modüller, birleşik modüller ve anahtarlı/döner düğmeli uzatma panelleri), tek kasalı, çoklu birleştirilmiş kasalı veya çoklu bölünmüş kasalı konfigürasyonlu konsollar oluşturmak için serbestçe düzenlenebilir.

Haber stüdyoları ve ses kayıt kabinleri için 2 fader’liye kadar küçüklükte konsollar tasarlanabilir. Canlı yayın stüdyoları ve prodüksiyon odaları için ideal olan 12 – 16 fader’li konsollar oluşturmak için fader modülleri ve döner düğmeli uzatmalar eklenebilir. Prodüksiyon ve master kontrol odası uygulamalarına uygun entegre, sezgisel dokunmatik ekranlı kontrollere sahip büyük konsollar oluşturmak için, döner düğmeli ve/veya anahtarlı genişletme modülleri ve Virtual Extension’lar ile birlikte 60’a kadar fiziksel fader’den oluşan konsollar oluşturulabilir. Sınır neredeyse yok.

Virtual Extension

Günümüz radyo istasyonlarında bilgisayar monitörleri stüdyonun en önemli parçaları. Playout sistem kontrolleri, telefon kuyrukları, haberler ve hava durumu, sosyal medya platformları, hatta canlı kopyalar ekranda - ve ekranların sayısı önemli ölçüde arttı. Virtual Extension modüllerine sahip diamond konsollar (Lawo VisTool GUI oluşturucu yazılımı destekli), operatörlere konsolla entegre sezgisel dokunmatik ekran kontrolleri sunarken, ekran dağınıklığını azaltmaya yardımcı olur.

Virtual Extension, önceden yapılandırılmış, çalışmaya hazır kontrol ekranları koleksiyonuyla birlikte verilir. Her bir fader şeridi, gerçek zamanlı bir çubuk grafik ekranı ve DSP işleme etkin olduğunda yanan tally’ler, ayrıca veri yolu atama göstergeleri ve kaynak adı ve ayrıntıları içeren bir bilgi şeridi ile güçlendirilir. Bir kanalın erişim modu etkinleştirildiğinde etkileşimli bir parametre kontrol sayfası gösterilir; ses işleme ve diğer DSP parametrelerini kırpmak, gecikme sürelerine ince ayar yapmak, konsol anlık görüntülerini geri çağırmak, ses kaynaklarını yüklemek,  kaynak ve monitör kazancını ayarlamak için ekrana dokunmak yeterli. Tam genişlikte diamond Central Control Module, Virtual Extension Module ile birlikte kullanıldığında, ekranda program çıkış sayaçları, ses yüksekliği ölçümü, kullanıcı kısayol tuşları, NTP ile senkronize edilmiş saat, olay zamanlayıcıları ve hatta görüntü sinyalleri ile doldurabileceğiniz 4 “bölme” (slot) sağlanır. diamond Combo Module kullanıldığında, kullanıcı tarafından seçilebilen 2 “bölme” mevcuttur. Bölme işlevleri, kullanıcı profillerinde ayarlanabilir ve kullanıcılar oturum açtığında geri çağrılabilir.

Virtual Extension modülü yerine konsol dışı dokunmatik ekran kullanmayı tercih edenler için Diamond Desktop App uygulaması her diamond konsolla birlikte verilir. Herhangi bir standart dokunmatik ekranda çalışır ve standart Windows PC’ler üzerinde çalışır. 


Ürün diamond Modüler Yayın Konsolu
Marka Lawo
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com