Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > JBL Professional EON700 Serisi Bluetooth Bağlantılı Portatif PA Hoparlörler ve Bas Hoparlörü
JBL Professional EON700 Serisi Bluetooth Bağlantılı Portatif PA Hoparlörler ve Bas Hoparlörü
20.12.2021 13:24

Ses, video, aydınlatma ve kontrolde dünya liderlerinden olan HARMAN Professional Solutions, bugün Bluetooth’lu EON700 serisi taşınabilir PA hoparlörlerini ve bas hoparlörünü (subwoofer) sunuyor.

1995 yılında piyasaya sürülen JBL’in en çok satan EON PA ailesi, güçlü bir hoparlör sisteminin ne kadar harika olabileceğinin ölçütlerini belirledi.

EON700 Serisi, her ses seviyesinde çok net anlaşılır, temiz ve tutarlı bir ses kapsama alanı sunarak, yenilikçilik ve teknolojide ileriye doğru atılmış büyük bir adımı temsil ediyor. JBL mühendisleri, uygulamadan bağımsız olarak kategorilerinde en iyi performansa sahip hoparlörleri sunmak için özel, son teknolojili tasarım ve ölçüm tekniklerini kullandı. EON700, tamamen profesyonel, son derece esnek, kullanımı kolay, portatif bir sistemde en son akustik bilimi, transdüser tasarımlarını, kabin malzemelerini ve gelişmiş DSP, yükseltme ve kontrol teknolojileri ve olağanüstü performans sunuyor.

10 inç EON710, 12 inç EON712 ve 15 inç EON715 PA hoparlörler ve 18-inç EON718S bas hoparlörü dahil olmak üzere mevcut dört modelle, EON700 sistemleri günümüzün çalışan müzisyenlerinin ve ses sağlayıcılarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu esnek sistemler, DJ performansları ve kalabalık müzik gruplarından solo şarkıcı/söz yazarı donatımlarına, sunumlara ve ibadet etkinliklerine kadar müşterilerin ihtiyaçlarına göre kolayca ölçeklenmek üzere tasarlandı. Sınırsız olanaklar sunan hoparlörler, taşınabilir sistemlerde veya sabit kurulumlarda, ana hoparlörler veya sahne monitörleri olarak, yukarıdan asılı veya üst üste yapılandırılabiliyor.

Otomatik yankı engelleme, 8 bantlı çıkış EQ ve optimize edilmiş kullanım durumu ön ayarlarına sahip dahili 3 kanallı mikser ve dbx DriveRack Inside teknolojisi kullanılarak optimum sistem sesi anında ayarlanabiliyor. Üzerlerindeki arkadan aydınlatmalı renkli LCD ekran aracılığıyla işlevlere hızlı ve kolay bir şekilde erişilebiliyor veya JBL Pro Connect uygulamasını kullanarak istenen her yerden kontrol edilebiliyor. Bluetooth 5.0 ses akışı ve kontrolü, montaj seçenekleri ve dahili hoparlör gecikmesi, bu sağlam, güvenilir sistemlere daha da fazla çok yönlülük getiriyor.

Akustik ve yükselteç

JBL’in gelişmiş dalga kılavuzu ve transdüser teknolojileri, yüksek verimli yükseltmeyle birleştiğinde, sistemi sınırlarına kadar zorlasanız bile tüm dinleme alanı üzerinde eşit kapsama alanı sağlıyor. Bas hoparlörleri daha düşük empedans ve daha yüksek verimlilik için yeniden tasarlandı; geliştirilmiş bir horn pürüzsüz bir eksen dışı ses demeti genişliği sağlıyor ve JBL’in güçlü 2414H sıkıştırma sürücüsü, hafif ve az yer kaplayan yapısında dengeli tepki için birinci sınıf bir neodimyum mıknatısa sahip. Hoparlörler, temiz, net ses için 1.300 (hoparlör) veya 1.500 (subwoofer) Watt’lık ultra verimli ayrık Class D yükseltmeyle güçlendiriliyor. Tüm bunlar, her ses düzeyinde üstün ses kapsama alanı, tutarlılık ve anlaşılırlık sağlıyor.

Gelişmiş DSP ve kontrol 

EON700’ün gelişmiş DSP paketi, EQ, sınırlayıcılar, gecikme, dbx otomatik yankı engelleme, ikincil sesleri kısma (ducking) ve diğer hoparlör işlevleri üzerinde kapsamlı denetim sağlıyor. Hoparlörün üzerindeki entegre arkadan aydınlatmalı LCD ekran aracılığıyla veya JBL Pro Connect App uygulamasını kullanarak mekânın herhangi bir yerinden ayarlara erişilebiliyor. Dahili Bluetooth 5.0 ses akışı (tam aralıklı hoparlörler) ve denetimi, en yeni protokolün güvenlik özelliklerinden, düşük gecikme süresinden, geniş aralıktan ve sesin aslına yüksek sadakatten yararlanıyor.

Çok yönlü sistem 

EON700 hoparlörler, ana PA hoparlörleri veya zemin monitörleri olarak kullanılabiliyor. Frekans aralığının çoğunu üretebilen (full-range) modeller, hoparlörleri havaya asmak için üst ve arka süspansiyon noktalarına sahipler; arka süspansiyon noktaları, opsiyonel bir evrensel çatal bağlantı demir montajı kullanılarak sabit kurulumlar için bağlantı görevi görüyor. Muhafazaların içerisinde kalıplanmış indeksli ayaklar, bir dizi akustik konfigürasyona ve geleneksel dik yapılandırmalar ve kolay depolama ve taşıma için güvenli istifleme sağlıyor. EON718S bas hoparlörlerinde frekans aralığının çoğunu üretebilen hoparlörler için dişli bir direk yuvası var kardioid konfigürasyonlar için kolayca istiflenebiliyorlar.

Sağlam ve güvenilir

Tüm ses ürünlerinin kullanım ömrü var ve JBL mühendisleri yalnızca güvenilirlik açısından değil, aynı zamanda sistemin her açıldığında ne kadar iyi ses çıkardığı açısından da bu ömrü mümkün olduğunca uzun tutmaya kararlılar.

Frekans aralığının çoğunu üretebilen hoparlörler, kabin boyutundan veya performansından ödün vermeden daha fazla dayanıklılık için enjeksiyon kalıplama ve mekanik şekillendirme tekniklerinden yararlanan FEA analiziyle optimize edilmiş kompozit kasalara sahip. Bas hoparlörleri, 15 katlı sağlam huş ağacı muhafazalarına yerleştirilmiş olup; bilgisayarla optimize edilmiş ergonomik tutma yerleri, kutuları hareket ettirmeyi çok kolaylaştırıyor.  

Her JBL Professional ürünü, ürünün gerçek dünyada karşılaşacağı tüm koşulların ötesine geçen sıkı testlerden geçer. Endüstride lider, 100 saatlik güç testi, müzisyenlerin ve ses mühendislerinin herhangi bir senaryoda JBL bileşenlerine güvenebilmeleri için uzun ömür sağlar.


Ürün EON700 Serisi Bluetooth Bağlantılı Portatif  PA Hoparlörler ve Bas Hoparlörü
Marka JBL Professional
Firma Ertekin Elektronik
Telefon 0212 312 24 24
Web www.ertekin.com.tr